Yılın En Çok Kazandıranları!

Cryptorank verilerine göre bu yılın en çok kazandıran coinlerini sizler için derledik.

2021 Yılının son yarısında metaverse ve oyun coinleri oldukça prim yaptı. Listede CEEK, Axie Infinity, Sandbox gibi projeler bulunmakta. İlk 5’te sıralama şöyle.

 

CEEK %31.700

Yanlış okumadınız. Ceek token tam 317 kat değerlendi. Metaverse projelerinin ard ardına açıklanması ve dünya çapında markaların Metaverse’e ilgi duymaya başlaması bir anda tüm gözleri üstlerine çevirdi. Ceek VR (CEEK), sanal gerçeklik deneyimlerinin çok kanallı dağıtımı için donanım ve yazılım desteği veren, 2018 yılında Ceek Global Innovations tarafından geliştirilen ve Ethereum blokzinciriyle desteklenen bir Metaverse projesidir

ECOMI %19.108

Merkezi Singapur olan,  kripto para birimlerinde korunmayı amaçlayan platform NFT’lerin alım satım işlemlerinde kullanım sağlar ve NFT’lerle tek bir üzerinden güvenli adımlarla işlem yapabilme özelliğini içerir.

AXIE INFINITY %17.565

2018 yılında Trung Nguyen ve Aleksandar Larsen tarafından kurulan Sky Mavis’te temelleri atılan Axis oyunu Ethereum blokzinciri üzerine kurulu bir NFT oyunudur. Oyun içerisinde kullanılan tokenin kısaltması AXS’tir. Pokemonlardan esinlenerek yaratılan oyunu diğer blokzincir tabanlı oyunlardan ayıran özellik ise, oyunda kullanılan Axie karakterlerinin en fazla yedi kez üretilebilmesidir. Popülasyonun korunuyor olmasıyla birlikte NFT’lerin değerleri mümkün olduğunca stabil kalmaktadır.

THE SANDBOX %16.723

MineCraft mantığı ile işleyen oyunda oyuncular kendi arazilerini yaratabilir ve yarattıkları oyun dünyasını istedikleri gibi inşa edip, yönetebilirler. Sandbox evreninde kendi dünyanı yaratıp, inşa edip, NFT’lere çevirip satabilir, yenilerini alabilir ve özgürce dilediğinizi yapabilirsiniz. Dünyaca Ünlü Rapçi Snoop Dogg’un Sandbox evreninde malikanesinin bulunduğunu herkes biliyor. Sadece kendisine komşu olmak için bile yanındaki araziyi 600.000$ veren oldu.

XYO %14.875

Aynı zamanda yeni girişimcilere, katılımcılara ve sermayelere yön veren, onları eğiten ve geliştiren bir kuruluş olan blokzincir üzerine konum servislerini protokolünün farkındalığını yaymaya çalışan XYO Labs’ın Ethereum üzerine kurulu tokenidir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: