Üç Büyüklerde Son Durum!

BTC/USD

Bugünkü hafif düşüşe rağmen, Bitcoin oranı son yedi günde %6 arttı. Bitcoin, olası bir yukarı yönlü hareket için güç biriktirerek bir kanalda işlem görmeye devam ediyor.  47.000$’ın üzerinde durdukça piyasadaki durumu boğalar kontrol ediyor diyebiliriz. Önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi Bitcoin 47000-50000$ arasında akümüle olmakta. Yatırımcılar 50.000$ dolarlık psikolojik sınırın üzerinde düzeltme yapabilirlerse, BTC’yi yıl sonuna kadar 53.300 dolarda mor seviyeye yakın görme şansı yüksek. 

ETH/USD

Ethereum dünden beri neredeyse değişmemiş olsa da, büyümesi BTC’nin fiyat değişikliğine kıyasla o kadar büyük olmadı. Ethereum 4.050 dolar ve düşük ticaret hacmiyle oyalanıyor ve  keskin bir hareket için yeterli enerjiyi biriktirmediği anlamına geliyor. Sonuç olarak, boğa yatırımcılar 4.200 dolarlık bölgenin üzerinde sabitlenirlerse inisiyatifi ele geçirebilirler. Tersi durumda, ETH 3.700 dolardan desteğe dönerse düşüş senaryosu yürürlüğe girebilir. 

BNB/USD

Binance Coin (BNB) oranı %1 düşerken, geçen haftaki fiyat değişimi %+1,50 oldu. Binance Coin, Ethereum’a gibi, ne net düşüş ne de yükseliş sinyalleri ile geniş kanalda yer alıyor. Oran 500 doların üzerinde kalırsa, alıcılar 600 dolar civarındaki en yakın direnç alanına hafif yükselişe devam edebilir. Böyle bir senaryo, mevcut ayın sonuna kadar geçerlidir. Şu anda fiyat, boğalar için çok önemli olan 489 dolarlık destekten çok uzakta. 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: