The Sandbox Metaverse Türkiye’ye Açılıyor

Dev Metaverse projesi The Sandbox, 1 Haziran günü yaptığı lansman ile Türkiye pazarına resmen giriş yaptı.

NFT Summit Istanbul için ülkemize gelen Sebastien Borget; yaptığı konuşma ve Türkiye projesi lansmanıyla beğeni topladı. Farklı ülkelerde toplam 7 ofisi bulunan The Sandbox; kurucu ortağı Sebastien Borget ve Türkiye Direktörü Arslan Kıran’ın gerçekleştirdiği müthiş gecede teknoloji ve oyun sektöründen davetliler adeta mükemmel bir gece yaşadı.

Türkiye’nin en büyük oyun firmaları, NFT ve medya sanatçıları ile işbirliği anlaşmalarına devam eden The Sandbox Türkiye, lansmandan sonra bu işbirliklerini hızlandırmayı hedeflediklerini belirtti. Google aramalarına göre metaverse kelimesi en çok Türkiye’de aranmakta olduğu bilinirken, The Sandbox’ın içerisinde artık daha fazla Türk kültürüne ait detaylara yer verileceğini açıklamasını oldukça önemli olduğu fikirindeyiz.

Animoca Brands’in alt kuruluşu olan Pixowl tarafından 2011’de Minecraft’a rakip olarak geliştirilen The Sandbox, 2018’e kadar çeşitli güncellemeler ile oyuncuları bünyesinde toplamayı başarsa da projenin dönüm noktası blockchain tabanlı metaverse platformuna evrilmeye karar vermesi oldu. Bu sayede oyuncular yeni platformda kendi oyunlarını ve imgelerini oluşturup, bu öğelere NFT formatında sahip olacak ve metaverse’de vakit geçirerek gelir elde edebileceklerdi. Ve bu hamle işe yaradı ve kripto para ekosisteminde yepyeni bir boyut açtı. Platformun bu kadar popülerleşmesinin nedenlerinden biri, kullanıcıların yarattığı sanal ürünleri NFT olarak paraya çevirebilmesi ve NFT Marketinde satışa koyarak karşılığında SAND token kazanmasına imkan vermesidir. Belki de bu kararın ateşlediği fitil sayesinde Animoca Brands 5 milyar$ değerlemeye ulaştı ve blokzincirler üzerinde Gamefi ile metaverse projeleri entegrasyonu  müthiş bir ivme kazandı.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: