Ekim 4, 2022

Pusula Finans

Türkiye'nin En Etkili Blokzincir Topluluğu

Terra’daki DeFi Değeri 21 Milyar$ Çıktı

2 min read

Terra ağının tokeni LUNA, yatırımcılarına yılbaşı öncesi 100 doların üzerine çıktı.

Perşembe günkü %10’luk düşüşün ardından eski ATH seviyesi 96$’a tekrar geri gelen LUNA coin, Binance’in yine Terra ağında yer alan stable coin $UST’yi listeleyeceği duyurmasıyla 100 doların üzerine çıktı. Fiyat bu seviyede dirençle karşılaştı ve yazının yazıldığı sırada 5 sent düştü.

DeFi Llama’dan alınan verilere göre, Terra’daki merkezi olmayan finans, DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerin (TVL) 21 milyar doları geçmesine neden oldu. Çarşamba günü 18 Milyar$ olan TVL değeri 3 Milyar$ ile yükselerek Ethereum’dan sonra en büyük DeFi ekosistemi haline geldi. 

Toplam tutarın 9 milyar dolardan fazlası, stabilcoin tabanlı getiri üreten bir uygulama olan Anchor’da kilitlendi. Terra akıllı sözleşmeleriyle oluşturulmuş merkezi olmayan bir borsa olan TerraSwap için TVL, geçen haftaya kıyasla %81 artışla 2 milyar doların üzerine çıktı.

LUNA’nın fiyat artışı, Kasım ayında, arzı periyodik olarak azaltan bir “burn – yakım” özelliği gibi token mekanizmalarında yapılan değişiklikler ile Terra üzerine kurulu DeFi uygulamalarında artan aktivite ile daha da genişlemesiyle oluştu. Anlık olarak LUNA 36 milyar dolarlık piyasa değeriyle dokuzuncu en büyük kripto para birimi konumunda.

Bir Cevap Yazın

Copyright © Pusula Finans | Newsphere by AF themes.