Sinema Devi AMC Kripto Paraları Sevdi

AMC, Bitcoin ile ödeme kabul eden ilk sinema zinciri olmuştu.

Dünya’nın en büyük sinemalar zincirine sahip ABD’li AMC Entertainment Holdings şirketi kripto paralara olan yakınlığıyla biliniyor. AMC CEO’su Adam Aron, ağustos ayında yaptığı açıklamada ABD’de bulunan 593 salonda Google Pay ve Apple Pay’in yanı sıra kripto para birimleriyle de bilet satışı yapılacağını belirtmişti.

2021 yıl sonuna kadar Bitcoin ödemelerini devreye almayı planlayan grup, daha sonra Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin ile de ödeme alacağını beyan etmişti.

2021 yılını kasıp kavuran meme coin olan Dogecoin ile ilgili çağrılara sessiz kalamadığını belirten şirketin CEO’su Twitter’da yaptığı ankette şirketin Dogecoin ile ödeme alıp almamasını oylamıştı. Aron, oylamasında kullanıcılara temel olarak Evet veya Hayır arasında değişiklik gösteren dört seçenek sundu.

CEO oylamada “Evet, kesinlikle yapmalı”, “Evet, ama ben kullanmayacağım”, “Hayır, o kadar önemli değil” ve “Hayır, harcanan çabaya değmez” seçeneklerini sordu. Büyük ses getiren oylama twiti 4,2 milyon kez görüntülendi ve 140.000 “Evet” oyuyla sonlandı.

Sinema devi son olarak BitPay cüzdanı kullanan müşterilerine günde 1 kereye mahsus 200$’a kadar hediye kart alımlarını Dogecoin ile ödeme imkanı sunarak adından tekrar söz ettirdi ve kripto para piyasasına olan güvenini tekrar gösterdi.

Pandemi süresinde AMC hisse senedi fiyatı 2$ seviyelerinde seyrederken, aşılanma ve normale dönüş sürecinin hızlanması ile anlık hisse senedi fiyatı 60$ seviyelerine kadar geldi. Bugünlerde %1850 yükseliş ile 37$ civarlarında. AMC’nin bu adımları pandemi nedeniyle sinema salonlarına gidemeyen izleyicileri geri dönmeye teşvik etmek için attığı belirtiliyor.

Teknoloji ve eğlence firmalarının kripto paraları benimsemesi ve ön plana alması sektöre her zaman olumlu yansımaktadır. Bu tarz haberlerin artmasını ve tüm kripto para yatırımcılarını mutlu etmesini dilemekteyiz.

 

Bir Cevap Yazın