Ekim 4, 2022

Pusula Finans

Türkiye'nin En Etkili Blokzincir Topluluğu

Revomon VR NFT – Oyna Kazan ile Kripto Para Kazanma

8 min read

Sizleri daha fazla heyecanlandırmadan, hemen başlayalım!!!

Yazımıza konu olan, Revomon, tüm dünyada herkesçe bilinen fenomen çizgi film Pokemon’dan ilham alınarak oluşturulmuş, VR deneyimli bir Play-to-Earn Metaverse oyunudur. Şu önemli bilgiyi de verelim; Revomon’u yaratan takım, daha önce herkesin elinden düşürmediği Pokemon VR oyununu yaratan takımın ta kendisi!! Blok zincir üzerinde kendi dünyalarını yaratmaya karar vererek, Revomon projesini başlatmışlar ve bir sürü rakibinin aksine, oyun kaliteli grafikleri ve kolay ara yüzü ile, halihazırda şuan VR gözlüklerle ücretsiz olarak oynanabiliyor. VR gözlüğünüz yoksa hemen üzülmeyin, bu muhteşem Metaverse deneyimi, 30 Nisanda mobile de geliyor. Telefonunuzdan da; bir yandan bu eğlenceli oyunu oynayacak, bir yandan da kolaylıkla kripto para kazanabileceksiniz. Ücretsiz olarak oyuna başlayıp, sonrasında oynadıkça ve karakterlerinizi geliştirdikçe kazancınızı arttıracaksınız!

Bu arada; Revomon sadece basit bir oyun değil; az önce belirttiğimiz gibi klasik oyna kazan oyunların aksine, kullanıcılar arası çok fazla etkileşim imkanı sunan, geniş bir Metaverse evrenine sahip. Revomon metaversinde gezinerek, diğer oyuncularla tanışabilir ve bu sırada karşınıza çıkacak Revomon canavarları toplayabilirsiniz. Topladığınız canavarları, oyun içerisindeki rakiplerinizle dövüştürebilirsiniz. Sahip olduğunuz canavarları sürekli geliştirebilir ve gücünüzü yükseltebilir veya para karşılığında satabilirsiniz. Ayrıca ileride daha detaylı anlatacağımız; Burn to Earn yani yakarak para kazanma mekanizması ile, çok daha yüksek paralar kazanabiliyorsunuz.

Her şeyin zaten çok iyi kurgulandığı bu oyun evreninde, proje ekibi de sürekli geliştirme üzerine odaklanmış durumda! Hal böyle olunca da sektördeki önemli isimlerin gözleri projenin üzerinde diyerek, merakla beklediğiniz, Binance listelenmesiyle ilgili detaylara geçelim.

Revomon; 4.’sü düzenlenen BNB ağı Most Valuable Builder programına (MVBIV) 300’ün üzerinde başvuru arasından seçilen, Metaverse projesi oldu. Hatırlatmakta fayda var ki bu destek programına isteyen her proje giremiyor, gelişiminin devam edeceğine güven veren ve bu konuda sürekli atılım yapan projeler, buraya dahil ediliyor ve programdan destek alıyor. 

Proje ekibi, başta CEOsu Jordan olmak üzere, Dubai ve Pariste gerçekleştirilen bu seneki büyük etkinliklerde de en ön sırada yerini aldı ve sektördeki gelişmeleri yakından takip etti. Tüm gözler proje üzerinde diye boşuna söylemedik;  Binance CEOsu CZ, sık sık Revomon CEOsu Jordan ile bir araya geliyor. Zaten Binance’in Metaverse konusuna ne kadar önem verdiğini hepimiz iyi biliyoruz. Tüm bu süreçte Binance, Revomon takımına destek sağlıyor ve ilişkileri çok iyi gidiyor. Sadece Binance değil ayrıca Huobi ile de Pariste görüşmeler yaptılar. Hal böyle olunca da, yakın zamanda Binance ve Huobi listeleme haberlerini beklemeden olmuyor.

Binance ve Huobi borsalarına girmesini bekliyoruz dedik ama, şunu da belirtmek gerekir ki; Revomon zaten hepimizin yakından tanıdığı bir başka büyük borsa olan, Gate io’ dan yatırım almış ve burada büyük bir sükse ile listelenmişti.

Pusula Finans ailesine özel yüksek komisyon indirimi ile Gate borsasından alabilirsiniz diye hatırlatmak istiyoruz. Eğer hala üyeliğiniz yoksa, buradan kayıt olabilirsiniz.  Borsalardan bahsetmişken, BNB ağında Pancakesvap ve ETH ağında Unisvaptan da REVO tokenleri alabiliyorsunuz. Biraz sonra, Grafikleri ile birlikte, alım bölgelerini de sizlerle birlikte inceleyeceğiz. Revo tokenin iki en önemli farklı ağda işlem görmesi de projeye artı bir değer katıyor. Hemen şunu da göstermek istiyoruz; 

Projenin yol haritasına göre; REVO, temmuz ve ağustos ayları gibi polygon ağında da işlem görmeye başlayacak. Böylece kitlesi de artarak büyüyecektir. Ayrıca yakın zamanda beklenen top 5 borsa listelemesini de merakla bekliyoruz, ilkinin de Binance olmasının çok muhtemel olduğunu zaten belirtmiştik diyerek, token ekonomisini incelemeye geçelim.

Coinmarketcap verilerine göre; REVO token 3,25$ olan ATH seviyesinden %90 yani neredeyse 10 katı uzaklıkta. Yatırımcısı da olan BSCPadde yapılan ön satış fiyatının ise sadece 2x üstünde. Yani token fiyatı ile; yatırım yapmak için bizlere yeşil ışık yakıyor diyebiliriz. 100 milyon toplam arza sahip tokenin 24 milyonu piyasada ancak ön satış süreçlerinden alan herkes tokenlerine sahip olduğundan dolayı, üzerinde herhangi bir satış baskısı bulunmamaktadır. Ayrıca diğer bütün projelerin aksine, %7 gibi bir çok çok az bir oran takım için ayrılmış durumda. Token ekonomisine bir bütün olarak baktığımızda, gerek ekosistem için, gerekse de staking ve marketing çalışmaları için çok adil bir dağılım yapıldığını görüyoruz.

 

Devam etmeden önce; yazımızın başında belirttiğimiz Airdrop etkinliğimizin hızlıca detayını vermek istiyoruz. Buradan girebilir ve Telegram botu ile çok basit bir şekilde Airdropa katılabilirsiniz. 3 kişiye toplamda 1000 TL ödül dağıtacağız ve katılmak çok basit, ayrıca referans linkiniz ile arkadaşlarınızı davet ederek kazanma şansınızı arttırabilirsiniz.

Şimdi gelelim oyun meraklılarının sabırsızlıkla beklediği bölüme; oyun meraklıları dediğimize bakmayın, herkese hitap eden, Revomon oynarak nasıl para kazanabilirsiniz? onu anlatacağız!

Oyna kazan kavramı sürekli karşımıza çıkıyor. Hem eğlenip hem para kazanmak oldukça keyifli. Ancak oyna kazan oyunlarının çoğunda giriş için yüksek maliyet gerekmektedir. Revomon’da oyuna başlamak için hiç bir ücret gerekmiyor tamamen ücretsiz. Yalnızca Revomonları NFT’ye çevirmek için tek seferlik satın almanız gereken R3V-UP adında bir Revomon var. Anlık olarak dapp üzerinde 49$’a denk gelmektedir. Şimdi gelelim oyun içerisinde para kazanmanın yollarından bahsetmeye.

3 Farklı yöntem ile para kazanabilirsiniz. 

Birincisi; Revomon Metaverse’ünde gezinirken karşınıza çıkan canavarları yakalayıp, NFT markette satarak para kazanabilirsiniz. Şuan, Revomon NFTleri sadece refinable üzerinde satabiliyorsunuz veya satın alabiliyorsunuz; ama videomuzda açıklamış olalım; Mayıs ayında kendi marketlerini de açıyorlar. İkinci kazanç yönteminden devam edelim. Yakaladağınız canavarları hızlıca NFT’lere dönüştürüp sonrasında da bu NFT’leri yakarak ödül kazanabilirsiniz yani Burn to Earn mekanizması. Üçüncüsü ise; sınırlı sayıda satılan ve common,rare ve legendary olmak üzere 3 farklı çeşitteki Egg-omon adı verilen canavar yumurtalarını alıp; belli bir süre HODL ederek, yumurtayı büyütüp, sonrasında oyun içinde karşılaşılmayan bambaşka canavarlar üretebilirsiniz. Bunları da çok daha yüksek fiyatlarla satabilirsiniz. 

Bu arada; Platformda Stakeing özelliği de var; ancak stake edebilmek için bir tier yani kademe sahibi olmalısınız. En düşük tier seviyesi için 1000 $REVO token gerekmektedir. Ekranda da gördüğünüz gibi 3 ve 6 ay kilitli kalan ve yıllık %150’e varan havuzlar dolu. Sadece süresiz havuz şu an boşta. Tier sistemi demişken hemen açıklayalım; tuttuğunuz $Revo sayısına göre Tier’ınız yani kademeniz belirleniyor ve her Tier’ın kendine özgü avantajları oluyor. Token holderların ödüllendirildiği bu sisteme örnek vermek gerekirse Elite (25k $Revo) ve Master (100k $Revo) Tier olanlara her ay ücretsiz NFT Airdrop yapılıyor.

Airdrop demişken tekrar hatırlatalım!!! Buradan girebilir ve Telegram botu ile çok basit bir şekilde Airdroba katılabilirsiniz. 3 kişiye toplamda 1000 TL ödül dağıtacağız ve katılmak çok basit, ayrıca referans linkiniz ile arkadaşlarınızı davet ederek kazanma şansınızı arttırabilirsiniz diyor ve REVO token grafik incelemesine geçiyoruz.

REVO tokeni incelediğimizde 0,46 ve 0,55$ seviyelerinin kısa vadede direnç görevi göreceğini ancak tekrar boğa piyasasına girilmesi durumunda sırasıyla 0,62 ve 0,82$ seviyelerini deneyeceğini söyleyebiliriz. Muhtemel Binance ve diğer majör borsa listelemeleri ile birlikte Uzun vadede tekrar 1$ seviyelerini görmemiz muhtemel. Sonrasında tekrar ATH seviyesi olan 3.25 doları geçmeyi düşünebiliriz. Rüzgarın terse esmesi durumunda ise 0,28$ seviyesinin bizler için kritik bir destek olduğunu unutmayalım.

Binance gibi 1. sınıf borsa listelemelerini beklemek için REVO tokeni Pusula Finans ailesine özel yüksek komisyon indirimi ile Gate borsasından alabilirsiniz diye hatırlatmak istiyoruz. Eğer hala üyeliğiniz yoksa, buradan kayıt olabilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşemek dileğiyle..

Bir Cevap Yazın

Copyright © Pusula Finans | Newsphere by AF themes.