Reddit ve Polygon 200 M$’lık WEB 3.0 Projesi Başlattı

Polygon ve Reddit’in kurucusu Alexis Ohanian’ın risk sermayesi şirketi, cuma günü yaptıkları duyuruda, 200 milyon dolarlık sosyal medya ve Web 3.0 alanında faaliyet gösterecek bir girişim projesi başlattıklarını duyurdu. Bu girişim, Polygon’un altyapısı üzerine kurulu oyun uygulamalarına ve sosyal medya platformlarına odaklanacak. Web 3.0 girişimleri için Solana Ventures ile birlikte çalışmış ve 100 milyon dolarlık bir fona ortak olan Ohanian, aynı zamanda Coinbase, Instacart, Sky Mavis ve Patreon gibi popüler blockchain ve teknoloji firmalarının da yatırımcısı.

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, internete yeni bir tanım getiren Web 3.0 gibi yeni teknolojilerden hareketle, sosyal medya iş modellerinin “dünyamız üzerinde derin bir etkisi” olacağını söyledi. Nailwal: “Web 3.0 ile birlikte kullanıcılar, değeri belirleyecek, ağı kontrol edecek ve ödülleri alacaklar.” dedi.

Polygon ekosistemi, Ethereum’un ölçeklendirme sorununa çözüm için Polygon’un ağına yerleştirilen 3 binden fazla merkeziyetsiz uygulama ile bu yıl hızla genişledi. Polygon, bu ayın başlarında karmaşık merkeziyetsiz finans uygulamalarına yönelik “zero knowledge – sıfır bilgi” teknolojisini geliştirmek için 627,5 miyon dolar değerinde 250 milyon adet MATIC ayırdığını duyurmuştu. Polygon’un token fiyat artışının en büyük iki sebebi arasında protokol lansmanları ve zincirler arası geçişleri sayılabilir.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: