QNB Ripple İşbirliği

Dünya genelinde 20 milyondan fazla müşterisi bulunan Qatar National Bank, Katar Ulusal Bankası (QNB) blokzincir teknolojisinden faydalanarak hizmet sunmak için kripto para piyasasının market değeri 6. büyüğü olan Ripple ile iş birliği yaptı. Anlaşma QNB’nin uluslararası ödemeleri iyileştirme ve birçok ülkede ödeme hizmetlerini büyütmede yardımcı olacak.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile 3 yıldır süren davası henüz sonlanmayan Ripple, kurumsal blokzincir çözümleri sunmada Singapur, Bhutan, Avustralya gibi devletlerle çalışmalarda bulunuyor. Dev banka, RippleNet ile neredeyse gerçek zamanlı ödemeleri mümkün kılmayı hedefliyor. Ripple’ın küresel finansal teknolojisi RippleNet‘in ilk kez Türkiye‘de QNB Finansbank tarafından kullanılacağı ifade edildi.

QNB Bireysel Bankacılık Grubu Genel Müdürü Heba Al Tamimi, Ripple ile yapılan anlaşmanın QNB’nin müşterilerine en iyi ürünleri sunmak için attığı yenilikçi bir adım olduğunu belirtti.

Ripple Güney Asya ve MENA Genel Müdürü Navin Gupta “QNB’nin stratejik ortağı olmaktan ve bankacılık alanındaki inovasyonları bir araya getirmekten heyecan duyuyoruz” mesajını paylaştı.

Kripto paraların merkeziyetsizliği ve sınırları kaldıran yapısı bankalara dezavantajlar oluştursa da finans dünyası kripto para ve teknolojisini benimsemeye başlıyor. İlerleyen günlerde bu tarz haberlerin artması beklenmekte. Kripto para piyasası her geçen gün hayatımıza daha çok girecek.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: