OpenSea’nin Değeri 13 Milyar$’ı Buldu Mu?

Dünya’nın en büyük ve en yüksek hacimli NFT marketi olan OpenSea, Temmuz ayında 100 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladıktan sonra 1,5 milyar dolar değer biçilmişti. Son gelişmeler ışığında ise Opensea’nin değeri 13 Milyar$ olarak hesaplandı. Peki nasıl?

2017’de piyasaya çıkan OpenSea, 2021 yılında muazzam bir çıkış yakaladı ve dünyayı kasıp kavuran NFT çılgınlığından en çok fayda gören platform oldu. New York merkezli teknoloji odaklı yatırım firması Coatue Management’ın öncülük ettiği bir finansman turu düzenlendi. Katılımcılar arasında aralık ayı ortasında risk sermayesi devi Andreessen Horowitz’den ayrılan yatırımcı Katie Haun da  yer aldı. Tur öncesi teknoloji endüstrisi uzmanı Eric Newcomer tarafından yayınlanan bir rapora göre, Opensea yaklaşık 13 milyar dolarlık bir değerlemeye denk geliyordu. Seri-C Fon turunda ise 300 milyon$ toplayan şirketin total değeri 13 Milyar$’a yaklaştığını ispatladı.

Yalnızca kasım ayında The Information, mevcut yatırım tekliflerinin şirketin değerlemesini 10 milyar dolara kadar artıracağını bildirmişti. Neredeyse 2 ay içinde 3 Milyar$ daha fazla değer biçilmesi NFT pazarının ne kadar büyüdüğüne güzel bir referans oluyor.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: