NEAR 150 Milyon$ Yatırım Aldı

WEB 3 üzerine ciddi çalışmalar gerçekleştiren Near Foundation; Three Arrows Capital öncülüğünde Mechanism Capital, Dragonfly Capital, Andreessen Horowitz (a16z), Jump, Alameda, Zee Prime ve Amber Group dahil olmak üzere büyük kripto odaklı fonların katılımıyla gerçekleşen özel satışlardan 150 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladığını duyurdu. Ek olarak, melek yatırımcılar Alan Howard, Santiago Santos ve Aave Kurucusu Stani Kulechov da fonlama turuna katılanlar arasındaydı.

Near toplanan fonların; Web3 teknolojilerinin yaygınlık kazanmasını hızlandırmak, blockchain ve merkeziyetsiz teknoloji konusunda farkındalığı artırmak için kullanılacağını açıkladı.

Near, 2021’de merkeziyetsiz finans alanındaki yeni girişimler için 800 milyon dolarlık fon ayırmıştı. DeFi’nin hala ilk aşamalarda olduğunu söyleyen proje, bu fon ile geliştiricileri Near blockchain üzerinde çalışmaya teşvik etmeyi hedefliyor. Three Arrows Capital Kurucu Ortağı Kyle Davies, “Blockchain uygulamalarını geliştiren NEAR ekibi ve ekosistemini desteklemekten heyecan duyuyoruz,” açıklamasında bulundu.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: