MeXC 2.0 Nedir?

MEXC borsası açıkladığı 2.0 Planlarında artık kısa vadede küçük kazanımları değil uzun vadede yüksek kazanç ve değerlenmeyi planlıyor.

Bu planın en büyük adımlarından biri ise mevcutta bulunan 450 milyon adet $MX tokenin 100 milyon adede düşürülmesi. Düşürülmesi planlanan 350 milyon$ tokenin 100 milyonu direk yakılacak. Geriye kalan 250 milyon adet ise MEXC Labs ve stratejik partnerliklere ayrılacak.

Diğer satırbaşları ise şöyle.

Şu anda MX, önceki geri alımlardan 112 milyon$ kar ile toplam 450 milyon token yaktı.

MX tokenin mevcut piyasa değeri sadece 341 milyon $. MX, BNB’nin mevcut piyasa değerinin 105 milyar $’a ulaştığı ile yatay olarak karşılaştırılırsa, MX’in piyasa değeri, BNB’nin piyasa değerinden 230 kat daha düşüktür.

Stratejik partnerlikler için ayrılan tokenler takımın elinde ve bunun harcanma süresi 8 yıl olarak planlanmakta. Üç ayda bir kez 7,8 milyon adet $MX token serbest bırakılacak.

Bu yıl Eylül-Kasım aylarında MEXC, spot işlem ücretlerinden elde edilen kârın yalnızca %50’si ile yaklaşık 13,7 milyon MX’i geri satın aldı. MX 2.0 planında toplam kârın %40’ı MX’i yeniden satın alıp yakım için kullanılacak.

MEXC yeni Binance olma yolunda kendine rol modeli olarak elbette Binance’i örnek alıyor. Binance Smart Chain ağı Binance coini daha çok ayakta tutsa da Binance Launchpad, Launchpool ve diğer uygulamaların benzerleri ve fazlası artık MEXC’de. Tüm ekosistemin ortasına MX tokeni koyup MX tokeni yüksek tutma çabasında. Borsa, MX tokeni sadece borsa tokeni kimliğinden çıkarıp yatırım amacı güdülen ve stratejik ortaklıklarda kullanılabilecek potansiyele sokmak istiyor.

MEXC borsası daha önce BakerySwap ile işbirliğine girişti. BakerySwap’da kullanıcılar yılda %150 getiri ile MX/BAKE likidite madenciliği  yapabilecek.

MEXC borsası 2020 yılı sonlarına doğru başlattığı kabuk değiştirme operasyonlarını son dönemde hızlandırmış durumda. Bugünlerde listelemeler çoğaldı, önemli tokenler IDO’larının ardından MEXC’yi tercih etmeye başladı. Gem, metaverse coinleri dahil altcoin sepetlerinde yer alan birçok coin borsada bulunmakta.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: