Metamask Airdrop’u mu?

Eylül ayında Dydx merkeziyetsiz borsasının ilk kullanıcılarına yüklü miktarda airdrop sürprizi yapmasıyla tüm gözler token üretecek ve airdrop yapabilecek Metamask, Coinmarketcap gibi gündelik hayatta çoğu kripto varlık yatırımcılarının kullandığı websiteleri, borsa gibi platformlar ve web 3.0 uygulamalarına çevrilmişti.

DYDX Airdrop’u Zengin Etti

Dydx borsasını kullanan yatırımcılar airdrop’un tadını çıkarırken bir airdrop haberi bu sefer Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den geldi. Müjdede açılımı Ethereum Name Service (ENS) olan hizmeti aktif eden kullanıcılarına yeni çıkan $ENS tokenin total supply’ın %25’inin dağıtılacağını açıkladı.

Ethereum Name Service Nedir?

Ethereum Name Service sizin Metamask cüzdanlarınıza isim vermenize yarayan bir uygulama. Örnek vermek gerekirse Vitalik Buterin’in cüzdan adı “vitalik.eth”. Dileyen kullanıcılar sadece fee’leri karşılayarak cüzdanlarına isim vermişti.

Geçtiğimiz hafta yayılan bir söylenti ise ortalığı bir anda karıştırdı. Söylentiye göre Metamask kendi tokenini çıkaracak. Yukarıda saydığımız örnekleri hatırlayan kullanıcılar bu kez de Metamask’ın Swap özelliğini tercih etmeye başladı. Delphi Digital verilerine göre Metamask üzerinde özellikle Polygon ağı Swap işlemlerinde büyük bir artış var. Polygon Swap kullanan kişi sayısı 2 binden 9 bine fırladı. Metamask her işlemden % 0,875 komisyon alıyor.

Yükselen Ethereum işlem ücretlerinin de etkisiyle Polygon ağının 2021 protokol geliri 200 Milyon$’ı geçti. 

Metamask airdrop yapar mı henüz net değil ancak şimdiden beklentilerin arttığı belli. Metamask Swap’ın günlük ortalama işlem sayısı %14, kullanıcı sayısı ise %18 arttı.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: