Jack Dorsey: “WEB 3.0’a Sahip Değilsiniz”

Amerikalı ünlü şarkıcı Cardi B, genel olarak kriptonun ABD para biriminin yerini alıp alamayacağını sorduğu Twitine,  Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey, “Evet, Bitcoin olacak” yanıtını verdi. Kendisi kriptonun büyük bir destekçisi ve en az 2018’den beri Bitcoin’e desteğini ifade ediyordu. Ayrıca Jack; ağustos ayında, Bitcoin’in “derinden bölünmüş bir ülkeyi (ve sonunda: dünyayı) birleştireceğini” tweetledi.

Ancak Dorsey, büyük yatırım firmalarına ve yatırımcılara atıfta bulunarak, merkezi olmayan ağlar tarafından mümkün kılınan üçüncü nesil internet hizmetleri olan Web 3.0 hakkında “Web3’e sahip değilsiniz” diye attığı twiti ile yeni bir tartışma yarattı. Dorsey , daha önce Square olarak bilinen fintech firması Block’a odaklanmak için geçen ay CEO’luk görevinden ayrılmıştı.
Son dönemde Web 3 firmalarına yatırım yapan çok sayıda firma var. En son Andreessen Horowitz, Web 3 altyapı şirketi Mysten Labs için 36 milyon dolarlık bir A Serisi finansman turuna öncülük etmişti. Tartışmaya katılan bir başka ünlü de Dogecoin’ci Elon Musk. “Web3’ü gören var mı? bulamıyorum.” diye attığı twit ile biraz ti’ye aldığı kesin.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: