Haftasonu Gelişmeleri!

 • BitMart borsası hacklendi. Türkiye saati ile pazar sabahına uyanılırken piyasalara Bitmart borsasının hacklenme haberi düştü. Hacker 100 Milyon$ ERC-20 ağı ve 96 Milyon$ BSC ağına ait token çaldı. Hacker eline geçirdiği tokenleri #1INCH borsasında Ethereum’a çeviriyor. Ayrıca tokenlerin izinin kaybolması için Tornado Cash kullanıyor ve şimdilik başarmış durumda. 
 • MEXC borsasından müthiş bir listeleme daha! Avalanche ağının en büyük DEX’lerinden Pangolin $PNG 6 Aralık saat 13:00’de listeleniyor! 
 • Binance tam 600.000$ Ödül Dağıtıyor! Katılmak için üye olup, para yatırmanız ve alım satım yapmanız gerekmektedir. Başvuru için tıklayınız!
 • Huobi’de ön satış çekilişi gerçekleştirilecek Rikkei Finance $RIFI token MeXC’de listelenecek! 
 • Cumartesi sabahın ilk saatlerinde piyasadaki sert düşüş anında insanlar varlıklarını korumak adına satış, düşüşü fırsat bilenler alım gerçekleştirdi. Yoğunluk sebebiyle #Ethereum Gas Fee 900 #Gwei oldu! İşlem komisyonları el yaktı.
 • Yıllar içinde Aralık ayının ilk günlerinde Bitcoin fiyatları! 
 • Kripto para piyasası dahil tüm dünya üzerindeki yatırımcılar, Omicron adındaki yeni bir Covid-19 varyantının ortaya çıkmasından ve ABD’den FED’in olumsuz yorumlarından dolayı endişeli görünüyor. Haftasonuna girilirken % 15 düşüş yaşayan Bitcoin ve Ethereum; tüm altcoinleri aşağı çekti ve tüm market değeri 300 milyar$ eridi. Bitcoin’in son birkaç haftadaki doyuma ulaşmış fiyat hareketleri yatırımcıların “boğa koşusunun bittiğine” dair korkularına neden oldu. Bitcoin’in son dönemlerdeki fiyat hareketi yüzünden insanlar alım yapmazken, ExoAlpha’nın yönetici ortağı ve baş yatırım sorumlusu David Lifchitz’e göre  birçok kişi düşüşte BTC ve ETH aldı. Lifchitz, karantinaya yol açan kötü bir salgının başlangıçta kripto piyasasını da kötü etkileyeceğini düşünüyor. Bu sebeple COVID-19 Omicron varyantının yayılmasını ve etkisini, dikkat edilmesi gereken bir durum olarak vurguladı.
 • Sistem güvenliği şirketi Neodyme Solana Program Kitaplığı’nın token ödünç verme sözleşmesinde bir hata fark ettiler. Defi firmaları duyurunun ardından kodlarında yer alan hataları düzeltti ve 2,6 Milyar$ likiditenin güvenliği sağlanmış oldu!
 • Ünlü trader Willy Woo’ya göre cuma gecesinde yaşanan büyük düşüş “Binance’deki sahtekarlar” tarafından gerçekleşti! Düşüş ile 2,5 Milyar$’lık kaldıraçlı pozisyon likidite oldu!
 • Ünlü rapçi Snoop Dogg’un The Sandbox metaverse’deki mülkünün yanındaki arsa 450.000$ denk gelen 71.000 $SAND karşılığı satın alındı!
 • Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao, dünyanın önde gelen medya organlarından The Telegraph‘a verdiği demeçte, 6 ila 18 ay içerisinde İngiltere’de kayıtlı bir kripto varlık şirketi olmayı hedeflediklerini söyledi. Geçtiğimiz haziran ayında İngiltere’nin finansal piyasaları düzenleyen ve denetleyen kurumu FCA, Binance’in ülkede faaliyet yürütmek için lisansı olmadığına dair bir açıklama yayımlamış ayrınca Binance’e İngiltere’de faaliyet göstermesine izin verilmediğini açıkça belirtmesini emretmişti. Ardından Binance, İngiltere’nin düzenleyici kurumlarında görev almış bazı eski çalışanları ile anlaşmıştı. Gelişmeler üzerine CEO CZ; “O zamandan bu yana ekibimiz FCA ile çok olumlu bir etkileşim halinde oldu.” şeklinde konuştu. Binance, yasal bir şirket olarak tanımlanırsa, vadeli işlemler ve türev yelpazesi sunabilecek.
 • Coinmarketcap verilerine göre en çok websitesini kullanan ülkeler arasında Türkiye 13. sırada yer alıyor. Lider ise Amerika’lı yatırımcıların ve kripto severlerin.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: