Güncel Kripto Analiz ve Kripto Para Haberleri – 25.02.2022

Rusya Ayı Sezonu İstiyor! Bitcoin Direniyor! BTC Son Durum – Kripto Analiz ve Kripto Para Haberleri

  • Rusya – Ukrayna Savaşı Genişliyor! 
  • Başta ABD olmak üzere Dünya’dan Rusya’ya Tepkiler Büyüyor
  • Biden konuştu Bitcoin  38500 $ oldu.
  • Bitcoin, Ethereum, Solana, Decentraland, Matic, Luna Analizleri ve Piyasa Değerlendirmesi ile Devam Edeceğiz.

 

🔴Dünkü yayınımızda Rus ordusunun Ukrayna’ya giriş yaptığını ve savaşın fiilen başladığını belirtmiştik. Bombalama ve patlama videolarının ajanslara düşmesiyle dün gece Bitcoin 4 saat içinde %7 düşüş ile 34500, Ethereum 2300$ seviyelerine gerilemişti.

🔴Krizin savaşa dönüşmesi ile güvenli liman Altının ons fiyatı 1975 dolara, ham petrolun fiyatı ise 100$’a kadar yükseldi. UzakDoğu borsaları günü %3-4 kayıplarla atlatırken Avrupa borsaları savaşı %8’i aşan düşüşle fiyatladı.Ruble 6 yılın en düşük seviyesine gerilerken Moskova borsası%35; Rusya’nın en büyük bankası Sberbank ise %55 değer kaybetti.

🔴Tüm bu düşüşler esnasında 400 milyon$ dğerinde kripto para pozisyonunun likit olduğu açıklandı. Gün ortasına doğru gelen tepki alımları ile birlikte Bitcoin 36bin, Ethereum 2500$ seviyelerine kadar güç kazandı.

🔴Devlet başkanları Rusya’yı kınamasının ardından akşam saatlerinde ABD Başkanı Joe Biden konuştu. Çok sert açıklamalarda Biden; G7 liderlerinin Rusya’nın hesap vermesi için ekonomik yaptırımlar almayı kabul ettiğini söyledi. Biden’ın açıklamaları sonrası Bitcoin 39.850$ seviyelerini kadar yükseldi.

 

Bu akşam sizler için çok özel bir video hazırladık. Büyük düşüşlerin ve volatilitenin yüksek olduğu günlerde sizlere yol gösterebileceğini inandığımız müthiş bir video olacak. Kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

 

🔵 Bitcoin BTC Coin Analiz ve Güncel Grafik #BTC

🔵 Ethereum Analiz ve Güncel Grafik #ETH

🔵 Solana Coin Analiz ve Güncel Grafik #SOL

🔵 Matic Coin Analiz ve Güncel Grafik #MATIC

🔵 Decentraland Coin Analiz ve Güncel Grafik #MANA

🔵 LUNA Coin Analiz ve Güncel Grafik #LUNA

 

Bitcoin Güncel Analiz, Coin Analiz, Bitcoin Yorum ve Altcoin Yorumları için Temel Bilgiler;

👉🏼 Korku ve Açgözlülük Endeksi

👉🏼 Finans Piyasası Genel Bakış

👉🏼 Bitcoin Son Durum, Bitcoin Analiz, Bitcoin Ne Olacak?

👉🏼 Altcoin Son Durum ve Altcoin Analiz

👉🏼 Bitcoin neden düşüyor? veya Bitcoin yükselecek mi? sorularına cevaplar

👉🏼 Coinler neden düşüyor? veya Coinler ne zaman yükselir? sorularına cevaplar

📉 Teknik Analiz: Kripto para veya borsa endeksi fiyatının ya da işlem miktarında meydana gelen değişmelerin genellikle grafiklerle açıklanması ve geleceğe yönelik trend belirleme aracıdır.

📉 Temel Analiz: Ekonomik ve politik verilerin analizi yardımı ile finansal ürünlerin gelecekte nasıl hareket edeceği konusunda tahminlerde bulunabilmeyi sağlayan analiz türüdür.

🟢 Bitcoin Nedir? Satoshi Nakamoto tarafından 2009 yılında yaratılan ve blok zincir teknolojisi ile kişiden kişiye (P2P), arada aracı kurum olmadan para gönderme ve alma sisteminin ilk coinidir. #Bitcoin (BTC), merkeziyetsiz bir kripto para birimidir.

🟢 Altcoin Nedir? Bitcoin dışındaki bütün kripto paralar #Altcoin olarak adlandırılır. Bitcoin ‘e alternatif olan coinler gibi düşünebilirsiniz. Altcoinlerin üretilmesinde ki temel amaç, Bitcoin ‘e göre daha iyi ya da farklı bir versiyon olmasıdır. Bazı altcoinler, uygulamalar oluşturmak için bir programlama dili sunarken, bazıları ise Bitcoin’e kıyasla daha fazla gizlilik sunar. Piyasada en çok bilinen ve en büyük hacme sahip olan; Ethereum, Cardano (ADA), Ripple (XRP), BNB, Litecoin, Polkadot, Avax ve Solana gibi sayısız altcoin vardır ve hepsinin birbirinden farklı özellik ve kullanım alanları vardır.

🟢 Kripto Para Nedir? Sanal para birimi olarak kullanılan ve herhangi bir fiziksel biçimde mevcut olmayan dijital varlıklardır. Kripto analiz, kripto para son durum ve kripto para son dakika bilgileri alabilmek için hafta içi her gün kripto haber bültenimizi izlemeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: