Güncel Kripto Analiz ve Kripto Para Haberleri – 21.02.2022

Bitcoin Son Durum – Kripto Analiz ve Kripto Para Haberleri

🔴 PARIBU $PRB Coin bugün saat 14:00’de satışa çıkıyor.

Seçenek 1 : 9 TL

Bu seçenekte satın aldığınız coin’lerinizin %10’u işlem tarihinde satılabilir olacaktır. Geri kalan %90’ı ise %22,5’luk dört eşit dilim halinde 15.09.2022, 15.12.2022, 15.03.2023 ve 15.06.2023 tarihlerinde işleme açılacaktır

Seçenek 2 : 12 TL

Bu seçenekte alacağınız coin’lerin tamamı PRB/TL marketinin açılması ile beraber satılabilir. Çekimler, Paribu üzerinde açıldığı anda coin’leriniz için çekim talebi oluşturabilirsiniz.

🔴 Cuma günü, OpenSea Ethereum ağı için yeni bir akıllı sözleşme yayınladı ve kullanıcılardan NFT varlıklarını yeni sözleşmeye  taşımalarını istedi.  Ancak bazı kullanıcılar ertesi gün birkaç NFT’lerinin çalındığını bildirdi. CEO Finzer ise istismarın OpenSea kaynaklı olmadığını ve phishing oltalama yöntemiyle dolandırılmış olabileceklerini öne sürdü. Hırsızlığın boyutu ise 641 Ethereum yani 1,7 milyon$.

🔴 Terra; kendi ağının en iddialı platformu olan Anchor protokolünün kullanıcılarına sunduğu US Terra Stabil Coine  yıllık yüzde 20’lik faiz seçeneğinin devamlılığını sağlamak için 450 milyon dolar değerinde likidite sağladı.

🔴 Bülteni Kapatmadan Önce Sizlere DAO yani Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon mantığına güzel bir örnek vermek istiyoruz. Amerikan Futbol Takımlarından Denver Broncos satılığa çıktı ve satın almak için bir grup kriptopara girişimcisi bir DAO oluşturdu ve gereken 4 milyar$ parayı toplamak istediklerini açıkladı.  Cisco’nun eski bir avukatı olan Sean O’Brien tarafından yürütülen proje, kulübü, geleneksel liderlik sistemleriyle ilişkili bürokrasi ve engelleri ortadan kaldırarak, her üyenin eşit mülkiyet haklarına sahip olacağı DAO’nun liderliğine getirmeyi amaçlıyor. 

 

🔵 Bitcoin BTC Coin Analiz ve Güncel Grafik #BTC

🔵 Ethereum Analiz ve Güncel Grafik #ETH

🔵 Solana Coin Analiz ve Güncel Grafik #SOL

🔵 Avalanche Coin Analiz ve Güncel Grafik #AVAX

🔵 Luna Coin Analiz ve Güncel Grafik #LUNA

🔵 Decentraland Coin Analiz ve Güncel Grafik #MANA

 

Bitcoin Güncel Analiz, Coin Analiz, Bitcoin Yorum ve Altcoin Yorumları için Temel Bilgiler;

👉🏼 Korku ve Açgözlülük Endeksi

👉🏼 Finans Piyasası Genel Bakış

👉🏼 Bitcoin Son Durum, Bitcoin Analiz, Bitcoin Ne Olacak?

👉🏼 Altcoin Son Durum ve Altcoin Analiz

👉🏼 Bitcoin neden düşüyor? veya Bitcoin yükselecek mi? sorularına cevaplar

👉🏼 Coinler neden düşüyor? veya Coinler ne zaman yükselir? sorularına cevaplar

📉 Teknik Analiz: Kripto para veya borsa endeksi fiyatının ya da işlem miktarında meydana gelen değişmelerin genellikle grafiklerle açıklanması ve geleceğe yönelik trend belirleme aracıdır.

📉 Temel Analiz: Ekonomik ve politik verilerin analizi yardımı ile finansal ürünlerin gelecekte nasıl hareket edeceği konusunda tahminlerde bulunabilmeyi sağlayan analiz türüdür.

🟢 Bitcoin Nedir? Satoshi Nakamoto tarafından 2009 yılında yaratılan ve blok zincir teknolojisi ile kişiden kişiye (P2P), arada aracı kurum olmadan para gönderme ve alma sisteminin ilk coinidir. #Bitcoin (BTC), merkeziyetsiz bir kripto para birimidir.

🟢 Altcoin Nedir? Bitcoin dışındaki bütün kripto paralar #Altcoin olarak adlandırılır. Bitcoin ‘e alternatif olan coinler gibi düşünebilirsiniz. Altcoinlerin üretilmesinde ki temel amaç, Bitcoin ‘e göre daha iyi ya da farklı bir versiyon olmasıdır. Bazı altcoinler, uygulamalar oluşturmak için bir programlama dili sunarken, bazıları ise Bitcoin’e kıyasla daha fazla gizlilik sunar. Piyasada en çok bilinen ve en büyük hacme sahip olan; Ethereum, Cardano (ADA), Ripple (XRP), BNB, Litecoin, Polkadot, Avax ve Solana gibi sayısız altcoin vardır ve hepsinin birbirinden farklı özellik ve kullanım alanları vardır.

🟢 Kripto Para Nedir? Sanal para birimi olarak kullanılan ve herhangi bir fiziksel biçimde mevcut olmayan dijital varlıklardır. Kripto analiz, kripto para son durum ve kripto para son dakika bilgileri alabilmek için hafta içi her gün kripto haber bültenimizi izlemeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: