Güncel Kripto Analiz ve Kripto Para Haberleri – 18.02.2022

Bitcoin Son Durum – Boğa Sezonu mu? Ayı Sezonu mu? Kripto Analiz ve Kripto Para Haberleri

  • Bitget Global Borsasından Dev Anlaşma
  • Bitcoin ‘e Ne Oldu? Analiz bölümünde konuşacağız.
  • Savaş Kapıda Mı? 
  • Bitcoin Hakkında Yasa Çıkaran 5. ülke Hangisi?
  • TCMB Faiz Kararını Dün Açıkladı

🔴 Singapur merkezli Bitget Global borsası dün öğle saatlerinde Galatasaray’ın Resmi  Kripto Para Partnerliği oluşturduğunu duyurdu. 

Bitget logosu Galatasaray şortlarında taşınacak.

🔴 Geçtiğimiz gün Rusya Savunma Bakanılığı bazı birliklerini geri çektiğini gösteren görüntüleri basına servis etse de ABD Dışişleri Bakanı Blinken “Rusya güçleri saldırıya hazırlanıyor” diye açıklama yaptı.

Ayrıca ABD Başkanı Joe Biden: “Tüm işaretler Ruısya’nın saldıracağına işaret ediyor” açıklamasının ardından Altının gramı 1900$ seviyelerine yükseldi.

🔴 Savaş tehlikesiyle karşı karşıya olan Ukrayna’da parlamento, Bitcoin ve diğer kripto paraları yasallaştıran bir yasa çıkardı.

🔴 Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, politika faizini (%14) sabit tuttu.

 

BITGET BÖLÜMÜ

  • Bitget Globalde flaş 1 haber ve 2 listeleme haberi var.
  • Bitget Global Ethereum side chain’i Arbitrum ağına entegre oluyor. Arbitrum ağı ile daha düşük komisyon ücretleri ile Ethereum ve Tether yatırma ve çekme olanağı başladı.
  • Bitget Global altcoin sepetini yeni coinler ile genişletiyor. 
  • DUSK Foundation $DUSK token ve Realy Metaverse $REALY token  Bitget Global borsasında listeleniyor.

 

🔵 Bitcoin BTC Coin Analiz ve Güncel Grafik #BTC

🔵 Ethereum Analiz ve Güncel Grafik #ETH

🔵 Ripple Coin Analiz ve Güncel Grafik #XRP

🔵 Cardano Coin Analiz ve Güncel Grafik #ADA

🔵 Avalanche Coin Analiz ve Güncel Grafik #AVAX

🔵 Near Coin Analiz ve Güncel Grafik #NEAR

 

Bitcoin Güncel Analiz, Coin Analiz, Bitcoin Yorum ve Altcoin Yorumları için Temel Bilgiler;

👉🏼 Korku ve Açgözlülük Endeksi

👉🏼 Finans Piyasası Genel Bakış

👉🏼 Bitcoin Son Durum, Bitcoin Analiz, Bitcoin Ne Olacak?

👉🏼 Altcoin Son Durum ve Altcoin Analiz

👉🏼 Bitcoin neden düşüyor? veya Bitcoin yükselecek mi? sorularına cevaplar

👉🏼 Coinler neden düşüyor? veya Coinler ne zaman yükselir? sorularına cevaplar

📉 Teknik Analiz: Kripto para veya borsa endeksi fiyatının ya da işlem miktarında meydana gelen değişmelerin genellikle grafiklerle açıklanması ve geleceğe yönelik trend belirleme aracıdır.

📉 Temel Analiz: Ekonomik ve politik verilerin analizi yardımı ile finansal ürünlerin gelecekte nasıl hareket edeceği konusunda tahminlerde bulunabilmeyi sağlayan analiz türüdür.

🟢 Bitcoin Nedir? Satoshi Nakamoto tarafından 2009 yılında yaratılan ve blok zincir teknolojisi ile kişiden kişiye (P2P), arada aracı kurum olmadan para gönderme ve alma sisteminin ilk coinidir. #Bitcoin (BTC), merkeziyetsiz bir kripto para birimidir.

🟢 Altcoin Nedir? Bitcoin dışındaki bütün kripto paralar #Altcoin olarak adlandırılır. Bitcoin ‘e alternatif olan coinler gibi düşünebilirsiniz. Altcoinlerin üretilmesinde ki temel amaç, Bitcoin ‘e göre daha iyi ya da farklı bir versiyon olmasıdır. Bazı altcoinler, uygulamalar oluşturmak için bir programlama dili sunarken, bazıları ise Bitcoin’e kıyasla daha fazla gizlilik sunar. Piyasada en çok bilinen ve en büyük hacme sahip olan; Ethereum, Cardano (ADA), Ripple (XRP), BNB, Litecoin, Polkadot, Avax ve Solana gibi sayısız altcoin vardır ve hepsinin birbirinden farklı özellik ve kullanım alanları vardır.

🟢 Kripto Para Nedir? Sanal para birimi olarak kullanılan ve herhangi bir fiziksel biçimde mevcut olmayan dijital varlıklardır. Kripto analiz, kripto para son durum ve kripto para son dakika bilgileri alabilmek için hafta içi her gün kripto haber bültenimizi izlemeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: