Güncel Kripto Analiz ve Kripto Para Haberleri – 16.02.2022

Bitcoin Son Durum – Altcoin Boğa Sezonu Ne Zaman? Kripto Analiz ve Kripto Para Haberleri

 

  • SEC Binance US ’i İnceliyor

  • Warren Buffett’dan Dev Yatırım

  • İlk Metaverse Bank Şubesi Açıldı

  • Binance Smart Chain Yenilendi

  • Turkcell ve Vestel Metaverse Mağaza Açıyor

  • Bitcoin ‘de Son Durum Ne?

 

🔴 SEC ; Binance US ’i ve Binance ‘in CEO ‘su CZ ’nin sahip olduğu iki firma olan Sigma Chain AG ve Merit Peak Ltd. arasındaki ilişkiyi araştırıyor. Sigma Chain ve Merit Peak firmaları; Binance US bünyesinde fiyat oynaklığını hafifletmek ve alış satış fiyatlarındaki küçük farklılıklardan yararlanarak ticaret yapıyor. 

🔴 Warren Buffett;  toplamda 3 Milyar$ değerinde Visa ve Mastercard hissesini sattı. Hisseler satış sonrası değer kaybederken Buffett; Brezilya’nın en büyük fintech ve Bitcoin yatırım bankası olan Nubank’a 1 milyar$ yatırım yaptı.

🔴 Binance Smart Chain ağı 2 Gün önce 15 Şubatı işaret eden bir paylaşım yapmıştı. Dün açıklanan haberde, Binance Smart Chain, BNB coin ile çağrışım yapması amacıyla adını “Build and Build” anlamına gelen BNB Chain olarak değiştiriyor ve yeniden markalaşıyor.

🔴 JP Morgan bankası, Metaverse ve NFT’lerin çok büyük potansiyele sahip olduğunu belirten bir raporun ardından Decentraland Metaverse ’ünde Onyx Lounge  adında bir şube açtığını duyurdu. Şube böylelikle Metaverse ‘de açılan ilk banka şubesi oldu.

🔴 Turkcell ve Vestel şirketleri Metaverse ’de ilk mağazalarını açmak için çalışmalara başladığını açıkladı.

 

🔵 Bitcoin BTC Coin Analiz ve Güncel Grafik #BTC

🔵 Ethereum Analiz ve Güncel Grafik #ETH

🔵 Raven Coin Analiz ve Güncel Grafik #RVN

🔵 Luna Coin Analiz ve Güncel Grafik #LUNA

🔵 Matic Coin Analiz ve Güncel Grafik #MATIC

🔵 Near Coin Analiz ve Güncel Grafik #NEAR

 

Bitcoin Güncel Analiz, Coin Analiz, Bitcoin Yorum ve Altcoin Yorumları için Temel Bilgiler;

👉🏼 Korku ve Açgözlülük endeksi

👉🏼 Finans Piyasası Genel Bakış

👉🏼 Bitcoin Son Durum, Bitcoin Analiz, Bitcoin Ne Olacak?

👉🏼 Altcoin Son Durum ve Altcoin Analiz

👉🏼 Bitcoin neden düşüyor? veya Bitcoin yükselecek mi? sorularına cevaplar

👉🏼 Coinler neden düşüyor? veya Coinler ne zaman yükselir? sorularına cevaplar

📉 Teknik Analiz: Kripto para veya borsa endeksi fiyatının ya da işlem miktarında meydana gelen değişmelerin genellikle grafiklerle açıklanması ve geleceğe yönelik trend belirleme aracıdır.

📉 Temel Analiz: Ekonomik ve politik verilerin analizi yardımı ile finansal ürünlerin gelecekte nasıl hareket edeceği konusunda tahminlerde bulunabilmeyi sağlayan analiz türüdür.

🟢 Bitcoin Nedir? Satoshi Nakamoto tarafından 2009 yılında yaratılan ve blok zincir teknolojisi ile kişiden kişiye (P2P), arada aracı kurum olmadan para gönderme ve alma sisteminin ilk coinidir. #Bitcoin (BTC), merkeziyetsiz bir kripto para birimidir.

🟢 Altcoin Nedir? Bitcoin dışındaki bütün kripto paralar #Altcoin olarak adlandırılır. Bitcoin ‘e alternatif olan coinler gibi düşünebilirsiniz. Altcoinlerin üretilmesinde ki temel amaç, Bitcoin ‘e göre daha iyi ya da farklı bir versiyon olmasıdır. Bazı altcoinler, uygulamalar oluşturmak için bir programlama dili sunarken, bazıları ise Bitcoin’e kıyasla daha fazla gizlilik sunar. Piyasada en çok bilinen ve en büyük hacme sahip olan; Ethereum, Cardano (ADA), Ripple (XRP), BNB, Litecoin, Polkadot, Avax ve Solana gibi sayısız altcoin vardır ve hepsinin birbirinden farklı özellik ve kullanım alanları vardır.

🟢 Kripto Para Nedir? Sanal para birimi olarak kullanılan ve herhangi bir fiziksel biçimde mevcut olmayan dijital varlıklardır. Kripto analiz, kripto para son durum ve kripto para son dakika bilgileri alabilmek için hafta içi her gün kripto haber bültenimizi izlemeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: