Güncel Kripto Analiz ve Kripto Para Haberleri – 15.02.2022

  • Rusya Ukrayna Krizi Büyüyor
  • Intel Gaza Bastı
  • Youtube’dan Metaverse ve NFT Hamlesi
  • Bitcoin ve Ethereum’da Son Durum Ne?
  • Fantom Ağı Büyüyor. Detaylar Analiz Bölümünde
  • Ayrıca Teknik analiz bölümümüzde Avax, Enjin, Kadena Coinlere bakacağız!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Başkan Putin’e Batı ile anlaşmanın hala mümkün olduğunu söylerken diğer ülke hükümetleri vatandaşlarına Ukrayna’yı terk etmeleri için çağrıda bulunmaya devam ediyor. Dün flaş bir gelişme daha yaşandı ve Washington, Kiev büyükelçiliğinin geçici olarak kapatıldığını duyurdu. İki ülke arasında gerilim tırmanıyor ve dün Istanbul borsası ile birlikte Avrupa’nın diğer borsaları dün %2 ile 3 arası oranda kayıplarla kapattı. 

Teknoloji devi Intel; Bitcoin madenciliği ve NFT ‘lerin işlenmesi gibi blokzinciri uygulamaları için yeni bir çipin çalışmalarına başladı. Blokzincir  teknolojilerinin geliştirilmesine katkıda bulunacak yeni çiplerin ilk müşterisi Jack Dorsey’in şirketi Square olacağı iddia ediliyor.

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, YouTube’un Web3’ü ilham kaynağı olarak gördüğünü ve NFT’leri platforma getirebileceklerini açıkladı. 

 

Bitget Global borsası altcoin yelpazesine yeni coinler eklemeye devam ediyor. 

Dün RSS3 ve ARAGON bugün ise ARPA Token Bitget Global’de listeleniyor.

 

🔵 Bitcoin BTC Coin Analiz ve Güncel Grafik #BTC

🔵 Ethereum Analiz ve Güncel Grafik #ETH

🔵 Enjin Analiz ve Güncel Grafik #ENJ

🔵 Kadena Token Analiz ve Güncel Grafik #KDN

🔵 Fantom Coin Analiz ve Güncel Grafik #FTM

🔵 Avalanche Coin Analiz ve Güncel Grafik #AVAX

 

Bitcoin Güncel Analiz, Coin Analiz, Bitcoin Yorum ve Altcoin Yorumları için Temel Bilgiler;

👉🏼 Korku ve Açgözlülük endeksi

👉🏼 Finans Piyasası Genel Bakış

👉🏼 Bitcoin Son Durum, Bitcoin Analiz, Bitcoin Ne Olacak?

👉🏼 Altcoin Son Durum ve Altcoin Analiz

👉🏼 Bitcoin neden düşüyor? veya Bitcoin yükselecek mi? sorularına cevaplar

👉🏼 Coinler neden düşüyor? veya Coinler ne zaman yükselir? sorularına cevaplar

📉 Teknik Analiz: Kripto para veya borsa endeksi fiyatının ya da işlem miktarında meydana gelen değişmelerin genellikle grafiklerle açıklanması ve geleceğe yönelik trend belirleme aracıdır.

📉 Temel Analiz: Ekonomik ve politik verilerin analizi yardımı ile finansal ürünlerin gelecekte nasıl hareket edeceği konusunda tahminlerde bulunabilmeyi sağlayan analiz türüdür.

🟢 Bitcoin Nedir? Satoshi Nakamoto tarafından 2009 yılında yaratılan ve blok zincir teknolojisi ile kişiden kişiye (P2P), arada aracı kurum olmadan para gönderme ve alma sisteminin ilk coinidir. #Bitcoin (BTC), merkeziyetsiz bir kripto para birimidir.

🟢 Altcoin Nedir? Bitcoin dışındaki bütün kripto paralar #Altcoin olarak adlandırılır. Bitcoin ‘e alternatif olan coinler gibi düşünebilirsiniz. Altcoinlerin üretilmesinde ki temel amaç, Bitcoin ‘e göre daha iyi ya da farklı bir versiyon olmasıdır. Bazı altcoinler, uygulamalar oluşturmak için bir programlama dili sunarken, bazıları ise Bitcoin’e kıyasla daha fazla gizlilik sunar. Piyasada en çok bilinen ve en büyük hacme sahip olan; Ethereum, Cardano (ADA), Ripple (XRP), BNB, Litecoin, Polkadot, Avax ve Solana gibi sayısız altcoin vardır ve hepsinin birbirinden farklı özellik ve kullanım alanları vardır.

🟢 Kripto Para Nedir? Sanal para birimi olarak kullanılan ve herhangi bir fiziksel biçimde mevcut olmayan dijital varlıklardır. Kripto analiz, kripto para son durum ve kripto para son dakika bilgileri alabilmek için hafta içi her gün kripto haber bültenimizi izlemeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: