Güncel Kripto Analiz ve Kripto Para Haberleri – 11.02.2022

🔴ABD Enflasyon Verileri Bitcoin’i Nasıl Etkiledi 

ABD Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) Gerçekleşen yıllık: 7.5% ; aylık ise 0.6% açıklandı. 

Bitcoin haberin ardından %2,5 düştü ancak çok kısa sürede tekrar eski seviyesine geldi. Analizde daha detaylı inceleyeceğiz.

https://twitter.com/PusulaFinans/status/1491794849309233161

🔴Bloktopia’dan Müthiş Haberler VAR

Altcoin sepetlerimizde yer verdiğimiz ve uzun vadede güzel getiriler getireceğine inandığımız Bloktopia Metaverse projesinin Alpha sürümünün şubat ayında piyasaya sürüleceğinin açıklanmasının ardından 3 büyük anlaşmanın yapıldığı ve açıklanacağı paylaşılmıştı. 

Anlaşmaların 2’sinin Algorand ve Chiliz ile olduğu açıklandı.

  1. Anlaşmayı da merakla bekliyoruz.

https://twitter.com/PusulaFinans/status/1491836875086118917?s=20&t=l9FDPOUwl6Lj1peW-DeJmA

🔴Rusya’dan Dev AdımDedik

Yerel bir ajansa göre Rusya’da hükümet ve merkez bankası, kripto para birimlerini bir para birimi olarak tanınmasını sağlayacak bir yasa tasarısı hazırlamak ve mevcut yasaları değiştirme adına bir anlaşmaya vardı.

Rusya hükümeti ve merkez bankası şu anda kriptoyu 18 Şubat’ta piyasaya sürülecek olan dijital finansal varlıklar yerine “para birimlerinin bir analoğu” olarak tanımlayacak bir yasa taslağı üzerinde çalışıyor.

https://cointelegraph.com/news/russian-gov-t-and-central-bank-agree-to-treat-bitcoin-as-currency

🔴Tezos ve Manchester United Anlaşması Detayları Belirleniyor

Geçtiğimiz gün Tezos ve Manchester United’ın anlaştığına dair verdiğimiz haber ilk meyvelerini vermeye başladı.

Tezos, Manchester United’ın metaverse konseptine dayalı taraftarlara yönelik  bir ekosistem oluşturmasına yardımcı olacak.

Tezos, Manu’nun Web3 teknolojilerine katılmasına yardımcı olacak ve yakında çeşitli dijital hayran ürünleri ve koleksiyonlarının piyasaya sürülmesinde önemli bir rol oynayacak.

https://cointelegraph.com/news/man-united-onboards-tezos-as-its-official-web3-and-training-kit-partner

🔴Shiba Arazi Satacak

“Shiberse” adındaki metaverse projesini duyuran topluluk, resmi blog sayfasından yaptığı duyuruda Shiba Lands adındaki  proje ile Decentraland ve Sandbox gibi arazi satışına başlayacağı belirtildi. 

Arazi satışları için sıra sistemi ve gaz ücretlerindeki savaşları ve botları engelleyici bir sistem yaratılacağı belirtildi.

https://www.gfinityesports.com/cryptocurrency/shiba-inu-lands-release-announcement-shib/

🔴 Binance’den Büyük Yatırım

Binance, New York Borsası’nda listelenmeye hazırlanan ünlü ekonomi dergisi Forbes’a tam 200 milyon dolar yatırım yaptı. 

Binance Forbes’un 2. en büyük ortağı konumuna yerleşiyor.

https://www.cnbc.com/2022/02/10/forbes-spac-binance-led-by-the-worlds-richest-crypto-billionaire-is-taking-a-200-million-stake-in-forbes-.html

🔴 El Salvador Bitcoin Tahvillerini Hazırlıyor

El Salvador’un 1 milyar dolarlık Bitcoin  tahvili nasıl kullanılacak? – Yıllık %6,5 getiri verecek – Bitcoin  madencilik ve volkanlardan yenilenebilir enerji geliştirmek için 500 milyon$ kullanılacak. – Daha fazla BITCOIN satın almak için 500 milyon$ harcayacak.

🔴 Fitch El Salvador’un Kredi Notunu Düşürdü

Uluslararası değerlendirme kuruluşu Fitch; Bitcoin tahvilleri çıkaracak olan El Salvador’un kredi notunu CCC’ye düşürdü.

 

🔵 Bitcoin BTC Coin Analiz ve Güncel Grafik #BTC

🔵 Ethereum Analiz ve Güncel Grafik #ETH

🔵 Tezos Analiz ve Güncel Grafik #XTZ

🔵 Solana Token Analiz ve Güncel Grafik #SOL

🔵 Shiba Coin Analiz ve Güncel Grafik #SHIB

🔵 Celo Coin Analiz ve Güncel Grafik #CELO

 

Bitcoin Güncel Analiz, Coin Analiz, Bitcoin Yorum ve Altcoin Yorumları için Temel Bilgiler;

👉🏼 Korku ve Açgözlülük endeksi

👉🏼 Finans Piyasası Genel Bakış

👉🏼 Bitcoin Son Durum, Bitcoin Analiz, Bitcoin Ne Olacak?

👉🏼 Altcoin Son Durum ve Altcoin Analiz

👉🏼 Bitcoin neden düşüyor? veya Bitcoin yükselecek mi? sorularına cevaplar

👉🏼 Coinler neden düşüyor? veya Coinler ne zaman yükselir? sorularına cevaplar

📉 Teknik Analiz: Kripto para veya borsa endeksi fiyatının ya da işlem miktarında meydana gelen değişmelerin genellikle grafiklerle açıklanması ve geleceğe yönelik trend belirleme aracıdır.

📉 Temel Analiz: Ekonomik ve politik verilerin analizi yardımı ile finansal ürünlerin gelecekte nasıl hareket edeceği konusunda tahminlerde bulunabilmeyi sağlayan analiz türüdür.

🟢 Bitcoin Nedir? Satoshi Nakamoto tarafından 2009 yılında yaratılan ve blok zincir teknolojisi ile kişiden kişiye (P2P), arada aracı kurum olmadan para gönderme ve alma sisteminin ilk coinidir. #Bitcoin (BTC), merkeziyetsiz bir kripto para birimidir.

🟢 Altcoin Nedir? Bitcoin dışındaki bütün kripto paralar #Altcoin olarak adlandırılır. Bitcoin ‘e alternatif olan coinler gibi düşünebilirsiniz. Altcoinlerin üretilmesinde ki temel amaç, Bitcoin ‘e göre daha iyi ya da farklı bir versiyon olmasıdır. Bazı altcoinler, uygulamalar oluşturmak için bir programlama dili sunarken, bazıları ise Bitcoin’e kıyasla daha fazla gizlilik sunar. Piyasada en çok bilinen ve en büyük hacme sahip olan; Ethereum, Cardano (ADA), Ripple (XRP), BNB, Litecoin, Polkadot, Avax ve Solana gibi sayısız altcoin vardır ve hepsinin birbirinden farklı özellik ve kullanım alanları vardır.

🟢 Kripto Para Nedir? Sanal para birimi olarak kullanılan ve herhangi bir fiziksel biçimde mevcut olmayan dijital varlıklardır. Kripto analiz, kripto para son durum ve kripto para son dakika bilgileri alabilmek için hafta içi her gün kripto haber bültenimizi izlemeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: