Güncel Kripto Analiz ve Kripto Para Haberleri – 10.02.2022

🔴JP Morgan’ın Bitcoin Tahminleri

JPMorgan stratejist grubu, Bitcoin’in gerçek değerinin şimdiki fiyatından  %12 daha aşağıda yani 38 bin dolar civarında olması gerektiğini belirtti.

Kasım ayından beri gelen düşüş trendinin henüz sonlanmadığını belirten analistler uzun vadede ise Bitcoin’in 150.000$ olacağını belirtiyor.

🔴Singapur Hız Kesmiyor

Uluslararası denetim ve danışmanlık firması KPMG’nin yaptığı bir araştırmaya göre, yakın zamanda kriptoya bazı kısıtlamaların geldiği Singapur’da kripto paralar ve blockchaine yapılan yatırımlar 2021 yılında tam 10 kat yükselerek 1,5 mlyar$ ile rekor kırdı.

🔴 Büyük Balina’nın Aldığı 4 Coin

WhaleStats verilerine göre üçüncü en büyük  ve 1 milyar dolar’dan fazla Shiba Inu’ya sahip “Light” isimli  ETH balinası, son iki gün içinde portföyüne AXS, YEARN FINANCE, FANTOM ve QUANT ekledi.

🔴 McDonald’s Sanal Dükkan Açıyor

McDonalds, gerçek ve sanal ürünler içeren bir sanal restoran işletmeye hazırlanıyor.

Şirket metaverse restoranı ile ilgili olarak ticari marka başvurusunda bulundu.

🔴Günde 1 Saat Metaverse; İyi Gelecek

Ünlü araştırma şirketi Gartner ‘in yayınladığı bir rapora göre, 2026 yılında insanların yüzde 25’i gününün en az bir saatini Metaverse‌ geçiriyor olacak.

🔴 Alfa Romeo NFT’leri Farklı Alanda Kullanacak

Alfa Romeo 2023 yılından itibaren Tonale model araçlarının hasar ve 2.el satış kayıtlarını NFT olarak sertifikalandırılacak.

🔴 Samsung Metaverse Mağazasında Tanıtım Yapacak

Samsung, ‘Galaxy Unpacked’ etkinliğini Metaverse’deki Samsung 837X mağazasında gerçekleştirecek ve etkinlik canlı yayınlanacak.

🔴 Borsa Kullanımı Düştü

Kripto para borsaları web trafiği geçen aya göre %8, bir önceki aya göre %15 düştü.

🔴 Balinaların Tether Miktarı

Santiment onchain verilerine göre 1 milyon dolar ve fazlası Tether $USDT bulunan adreslerin tüm arzın %80’inden fazlasına sahip olduğunu söylüyor. 

🔴 FTX Bitcoin Dağıtıyor

FTX borsası bu pazar gerçekleştirilecek 2021 SuperBowl finalinde bedava 11 adet Bitcoin dağıtacak.

🔵 Bitcoin BTC Coin Analiz ve Güncel Grafik #BTC

🔵 Ethereum Analiz ve Güncel Grafik #ETH

🔵 Chiliz Analiz ve Güncel Grafik #CHZ

🔵 Decentraland Token Analiz ve Güncel Grafik #MANA

🔵 Avalanche Coin Analiz ve Güncel Grafik #AVAX

🔵 Gala Token Analiz ve Güncel Grafik #GALA

 

Bitcoin Güncel Analiz, Coin Analiz, Bitcoin Yorum ve Altcoin Yorumları için Temel Bilgiler;

👉🏼 Korku ve Açgözlülük endeksi

👉🏼 Finans Piyasası Genel Bakış

👉🏼 Bitcoin Son Durum, Bitcoin Analiz, Bitcoin Ne Olacak?

👉🏼 Altcoin Son Durum ve Altcoin Analiz

👉🏼 Bitcoin neden düşüyor? veya Bitcoin yükselecek mi? sorularına cevaplar

👉🏼 Coinler neden düşüyor? veya Coinler ne zaman yükselir? sorularına cevaplar

📉 Teknik Analiz: Kripto para veya borsa endeksi fiyatının ya da işlem miktarında meydana gelen değişmelerin genellikle grafiklerle açıklanması ve geleceğe yönelik trend belirleme aracıdır.

📉 Temel Analiz: Ekonomik ve politik verilerin analizi yardımı ile finansal ürünlerin gelecekte nasıl hareket edeceği konusunda tahminlerde bulunabilmeyi sağlayan analiz türüdür.

🟢 Bitcoin Nedir? Satoshi Nakamoto tarafından 2009 yılında yaratılan ve blok zincir teknolojisi ile kişiden kişiye (P2P), arada aracı kurum olmadan para gönderme ve alma sisteminin ilk coinidir. #Bitcoin (BTC), merkeziyetsiz bir kripto para birimidir.

🟢 Altcoin Nedir? Bitcoin dışındaki bütün kripto paralar #Altcoin olarak adlandırılır. Bitcoin ‘e alternatif olan coinler gibi düşünebilirsiniz. Altcoinlerin üretilmesinde ki temel amaç, Bitcoin ‘e göre daha iyi ya da farklı bir versiyon olmasıdır. Bazı altcoinler, uygulamalar oluşturmak için bir programlama dili sunarken, bazıları ise Bitcoin’e kıyasla daha fazla gizlilik sunar. Piyasada en çok bilinen ve en büyük hacme sahip olan; Ethereum, Cardano (ADA), Ripple (XRP), BNB, Litecoin, Polkadot, Avax ve Solana gibi sayısız altcoin vardır ve hepsinin birbirinden farklı özellik ve kullanım alanları vardır.

🟢 Kripto Para Nedir? Sanal para birimi olarak kullanılan ve herhangi bir fiziksel biçimde mevcut olmayan dijital varlıklardır. Kripto analiz, kripto para son durum ve kripto para son dakika bilgileri alabilmek için hafta içi her gün kripto haber bültenimizi izlemeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: