Google’dan Dev Hamleler

Google’ın kullanıcılarına dijital kartlarda kripto varlıkları saklamasına olanak sağlamayı düşünüyor haberinin ardından Eski PayPal Yöneticisi Arnold Goldberg’i bünyesine kattığı öğrenildi. 

Goldberg’in işe alınması, şirketin kripto para birimleri de dahil olmak üzere, kullanıcı ve satıcı talebi geliştikçe daha geniş bir finansal hizmet yelpazesi sunabilme adına stratejik bir adımı sağlamaktadır. Arnold Goldberg daha önce PayPal’da baş ürün mimarı ve genel müdür olarak görev yaptı ve burada şirketin temel ödeme ve satıcı hizmetleri işlerini yönetti.

Geçen yılın sonlarında kripto platformu Bakkt, sanal Visa banka kartının çevrimiçi olarak ve mağazalarda Google Pay’de kullanılabileceğini söyledi. Bakkt’ın Google Pay desteği, bu yılın başlarında Coinbase Kartları için Apple Pay ve Google Pay desteği sunan Coinbase’in izinden gidiyor . Google ayrıca kripto kartlarını desteklemek için Bitpay ve Gemini ile birlikte çalışıyor; bu, bu kartları kullanan kişilerin bunları Google Pay’e ekleyebileceği anlamına geliyor, ancak bir Google sözcüsüne göre işlem fiat para birimlerinde.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: