Fırsat Altcoin Sepeti – Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2022

FIRSATI KAÇIRMA! Yatırımlık Altcoin Sepeti | Coin Önerileri ve Kripto Para Tavsiyeleri

Herkese Merhabalar!!

Son dönemde Bitcoin ve tüm Altcoinlerde çok büyük düşüşler yaşanıyor ve hepimiz belirli ölçülerde zarar ettik. Ana parasından zararda olan da var, karından kaybeden de var. Evet, bu bir gerçek, ama şöyle de bir gerçek var ki; bu düşüşler, iyi de alım fırsatları yaratıyor. Zamanında, çok yüksek fiyatlarda olduğu için yatırım yapamadığınız çok önemli projelere, şuan çok daha ucuza yatırım yapabilirsiniz. Market, henüz tam anlamıyla güven vermese de, başta BTC ve ETH olmak üzere geri dönüşün ilk emarelerinde; HIZLA ön satışlar başlayacaktır. Tabi böyle olunca da, ilk olarak Launchpad tokenleri yükselişe geçecektir.

Kripto piyasasına yeni girmiş veya bir önceki ön satış furyasını kaçırmış olabilirsiniz. Ama birazdan bu videoda göstereceğimiz örneklerle; 100, 200 hatta çok daha fazla değerlenen projelerin, ön satışlarına katılmanın ne kadar ucuzladığını göreceksiniz. Birkaç kıyaslama ile, yüksek maliyeti sebebiyle kaçırılan platformların, şuan yatırım için çok iyi fırsatlar verdiğini göreceksiniz.

BSCPAD Coin Analiz:

İlk platformumuz; Bluezilla ekibinin göz bebeği 100’lerce X’li projeleri fırlatmasıyla meşhur bir aile olan BSCPAD.

Adını, Blind Boxes ve AIOZ network launchları ile duyuran BSCPad; 2021 yılından itibaren GameFI ve Metaverse hype ile 60’dan fazla başarılı launch gerçekleştirdi. En düşük 1000 adet BSCPad token stake ederek çekilişe katılabildiğiniz platformda, garanti alım için ise minimum 10000 adet tokene sahip olmanız gerekmektedir.

Geçtiğimiz sonbaharda ön satışlar ortalığı kasıp kavururken, platforma en düşük giriş maliyeti, yaklaşık 2630$ tutuyordu. Garanti alım hakkı ise 26.300$’dı. Ön satışların çoğaldığı, 2021 Kasım ayını baz alarak yaptığımız bu karşılaştırmalar öncesinde belirtmekte fayda var ki; o dönemde, platformlara girişteki maliyetler  yüksek olsa bile, kat be kat fazlasını kazandırdılar. Örneğin; BSCPAD’den PulsePAD projesini 0,1 centten alanlar, ilk listelendiğinde, ATH yani tüm zamanların zirvesinde 40 centi gördü ve tamı tamına 400 katı yapmış oldular. 50$’lık bile alım hakkınız olsaydı, 20 bin dolar gibi muhteşem bir yatırım yapıyordu. Yine aynı yakın dönemde yapılmış başka bir ön satışa daha bakalım.

Platformdakiler; BitOrBit proje tokenlerini tanesi 0,7 centten alma hakkına sahip oldular. BitOrBit listelendiğinde ATH zirvesinde 1,48$ gördü ve alanlar 211 katı yapmış oldular. Aynı hesaptan gidelim 50$ alım hakkınız olsaydı, 10.550 $’lık yatırımınız olacaktır. Gördüğünüz gibi; sadece bu iki projeyle bile, hem yatırım maliyetini hem de karlarını çıkarmış oldular ki, bunun gibi onlarca proje geldi. Gelmeye de devam edecek; Peki şuan durum ne?

Bugünlerde token fiyatının 0.29 dolar seviyelerine kadar çekilmesiyle birlikte platforma min. giriş tutarı 290 $ civarına kadar düştü. Dilerseniz token adedini arttırarak, çekiliş bilet hakkınızı arttırabileceğiniz gibi, dilerseniz de 2700 dolar yatırım ile garanti alım hakkı elde edebilirsiniz. Yani geçmiş zamandaki min. giriş fiyatı ile şuan platforma garanti olarak katılabiliyorsunuz. Ayrıca BSCPad tokenlerini HODL edip değerlenmesini beklerken, bir yandan IDO’lara katılabilecek diğer yandan da platformda stake ederek, %15 faiz getirisi elde edebilirsiniz.

BSCPad ailesinde olmak istiyor ama daha da düşük sermayeyle katılmak istiyorsanız, şimdiki proje tam size göre!!

Gamezone GZONE Analiz:

Bluzilla ailesinin farklı ağlar ve ekosistemler için oluşturulmuş farklı Launchpad projeleri bulunmaktadır. Başlıca olanları Cardano ağı için Adapad, Velaspad, Multipad, henüz fırlatılmasa da Polkadot ağı için DotPad, NFT projeleri için NFTLaunch, Metaverse için Metavpad ve oyunlar için Gamezone diye ayrılmaktadır. Bazen projeler birden fazla platformda ön satış yapıyor diyelim ve daha düşük maliyeti ile ön plana çıkan, Gamezone ile devam edelim. Bluzilla ekibinin Gamefi yani oyun projeleri için fırlatma platformu olan Gamezone’da projelerin ortalama 47 kat değerlendiğini görebiliyoruz. Aynı zamanda Gate borsası ile partnerliği bulunan Gamezone’da ön satışlara katılmak için minimum 1.000 adet; garanti alım hakkı için ise minimum 20.000 adet GZONE bulundurmanız gerekmektedir. Anlık token fiyatına göre, çekilişlere katılım maliyeti şuan sadece 45 dolar; garanti alım maliyeti ise 900 dolar tutmaktadır. Piyasanın yükseliş yönünde olduğu geçtiğimiz sonbaharda, 1,16$ olan GZONE token, markette son yaşanan dalgalanma sonrasında 0,045$ seviyesine kadar gerilemiş oldu. Tekrar ATH seviyelerini görür mi bilemeyiz, ancak Ön satış platformlarının yeni projeler getirdikçe fiyatlarına hemen olumlu yansıdığına bir çok defa şahit olduk.

Yakın zamanda, Gamezone platformunda; Souls of META ve Taunt Battleworld gibi PlaytoEarn yani Oyna Kazan projelerinin yanı sıra merakla beklenen ve piyasada şuan en trend olan MovetoEarn projesi, MoveZ ön satışı da yapılacak. Stepn ve Step App nin neler yaptığını gördükten sonra MoveZ için şansınızı denemek, akıllıca olacaktır. Ayrıca MoveZ, BSCPad platformundan da ön satış gerçekleştirecek.

Bu arada; ön satış sitemizden, MoveZ projesine şartsız koşulsuz şekilde başvurunuzu yaparak, çekiliş ile şansınızı deneyebilirsiniz. Onlarca değerli platformdan farklı projelerin, şartsız koşulsuz başvurularını, kripto pusula finans sitesi üzerinden takip edebilirsiniz diyerek devam edelim.

DaoMaker DAO Analiz:

Gelelim son dönemin en başarılı Launch’unu gerçekleştiren, en iyi ön satış platformları listesinin tepesinde bulunan, Dao Maker’a. Fırlatılan toplam 99 projede, ortalama 44 kat kazanç sağlayan Dao Maker’da rekor; 366 kat değerlenen GAMEFI projesinde!

Dao maker platformunda, ön satışlara başvurabilmek için minimum 2000 adet, kazanma şansınızı arttırmak için ise 10.000 adet ve üzerinde DAO token tutmanız gerekmektedir. BSCPAD’de de kıyas aldığımız; Kasım ayında, Daomaker platformuna girmek isteyen biri, minimum 10.700$’ı gözden çıkarmak zorundaydı. Binlerce insan arasından kazanma şansını arttırmak isteyenlerse çok daha fazlası, 53binden başlayarak 270bin$’ı gözden çıkarıyordu. Ama başta da belirttiğimiz gibi, GAMEFI projesine hak kazananlar 100 dolarlık ön satış alımı sonrası, tokenin 366 kat değerlenmesiyle birlikte 36.600 dolarlık yatırım yapmış oldular.

Peki şuanda durum ne? 

ATH seviyesi neredeyse 9$ olan DAO maker token, anlık olarak …$ seviyelerinden işlem görüyor. Yani platforma minimum katılım bedeli olarak, yaklaşık 4000 dolar yatırım yapmak gerekiyor. Dao Makerın, her zaman çok büyük kazanç fırsatları yarattığı düşünülürse, 2.5 kat ucuza almış olmak büyük avantaj sağlayacaktır. Bu arada tokenları platform üzerinde uzun süre stake edenlere, çok yüksek oranlarda faiz getirisi sağlıyorlar. DAO MAKER’da, piyasanın koşulları sebebiyle, henüz tarihleri netleşmemiş, geleceğe planlı 7 adet ön satış gerçekleştirilecek.

Peki yakın geçmişte neler oldu? 

Son dönemin popüler konsepti olan Move to Earn projelerinden Step App; Daomaker’da fırlatıldı ve kötü piyasa koşullarına rağmen 149 kat değerlenerek, yatırımcıların yüzünü güldürdü. Platforma giriş maliyeti yüksek gelebilir, ancak unutmayın ki bir proje ile bütün maliyetinizi kurtarma şansına sahip olabiliyorsunuz. Step app token örneğinde belirttiğimiz gibi, 149 kat değerlendi ve 500$’lık token alanlar 75.000 dolarlık yatırım yapmış oldular. Step App demişken; uygulama içinde kullanılacak olan KCAL tokenleri kazanmak için, FAT Puanı toplayabilme sürecinin başladığını hatırlatalım. Uygulamanın habercisi olan bu mekanizmada, sadece sisteme kayıt olup, cüzdanınızı tanımlamanız gerekmektedir. Siz de uygulamada yerinizi almak için; buradan kaydınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca Step App ayakkabısı NFT ödül kutularına ulaşmak içinse, min. 100 FITFI stake ederek, günlük bir bilet hakkı kazanabilirsiniz. Stake adedini arttırarak şansınızı da arttırabilirsiniz. Step App projesine yatırım yapmak ve FITFI token almak istiyorsanız; Gate borsasını kullanmanızı tavsiye ediyoruz çünkü, yapacağınız alım ve satımlarda, Pusula Finans ailesine özel olarak tanımlanmış yüksek komisyon indiriminden yaralarlanacak ve yeni üyeliklerde ilk 1 hafta VIP-1 avantajını yakalayarak, ön satışlara katılabileceksiniz.

Ayrıca; DAO Maker platformunun Gate borsası ile partnerliği bulunmaktadır ve Dao Makerda satılan projelerin hemen hemen hepsi Gate Startup’da da satılmaktadır. Sahip olduğunuz DAO tokenları Gate borsasında kilitleyerek, DAO Maker projelerine buradan da başvurabilirsiniz. Gate borsasına buradan kayıt olabilirsiniz diyor ve son plaformumuz Polkastarter ile devam ediyoruz.

Polkastarter POLS Analiz:

Birden fazla üzerinde başarılı satışlar gerçekleştiren ve devamının gelmesini sabırsızlıkla beklediğimiz; Polkastarter!! Birçok önemli projenin ön satışını gerçekleştiren platformda, ATH seviyelerine göre, ön satışı yapılan projeler; ortalama 37 kat değerlenmiş ve yatırımcılarına iyi kazançlar sağlamıştır. Ön satışların yüksek kazançlar sağladığı, yine aynı kıyaslama döneminde, Polkastarterda ön satışa katılabilmek için gerekli olan 250 Pols; 800$ ediyordu. Yüksek kazanma şansı olan seviyeler ise sırasıyla ekranda gördüğünüz rakamlar ve fiyatlardaydı. 

Peki bu dönemde gelen projelerden nasıl kazançlar sağlandığını da hemen inceleyelim; Thetan Arena projesi 8 centten satıldı ve kazanlar 200$ alım gerçekleştirdi. 21,19 dolar ATH seviyelerini gördü ve tamı tamına 265 katı yaptı. Yatırım yapabilmiş olsaydınız 53 bin $’lık kazanç sağlamış olacaktınız. Maliyetler yüksekken girmesi zordu, peki şuan ne durumda?

Fiyatı Anlık 0.65 dolar olan Polkastarter’a girmek için gerekli olan 250 POLS; artık 163 dolar civarında, yüksek kazanma şansı için de 2000$ civarında bir maliyeti var ki, oldukça iyi olan platformda, piyasanın yükseliş zamanlarında POLS fiyatı 7,70 $ görmüş olduğunu da sizlere hatırlatalım. Ayrıca POLS tokenler Coinbase ve Binance gibi, dünyanın en büyük borsalarında aynı anda listelenmiş, nadir IDO platform tokeni olma özelliğine sahiptir.

Şuan bir adet NFT ön satış süreci katılımı aktif olan platformda önümüzdeki süreçte, yine bir Move to Earn projesi olan DEFY ön satışı gerçekleşecek. Ayrıca, tıpkı Dao Maker gibi, Polkastarterda ön satışı gerçekleşmiş projelerin bir çoğu, Gate gibi Altcoin cenneti merkezi borsalarda hızlı bir şekilde listeleniyor ve hatta Startup olarak da satılıyor.

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle..

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: