Ethereum RSI Seviyesi 2 Yılın Dibinde

Göreceli Güç Endeksi, piyasanın aşırı satım ve aşırı alım koşullarına dayalı olarak yerel dipleri ve tepeleri belirlemek için en popüler araçlardan biridir. Bugünkü Ethereum durumunda  , piyasa, tüccarların son iki yıldır görmediği aşırı satış seviyelerine ulaştı. RSI, şu anda 30’un altında bir değerde seyrediyor. Ethereum’un teknik göstergesinin aynı seviyelere en son ulaştığı zaman, pandeminin neden olduğu finansal piyasalardaki kriz sırasında Mart 2020 idi. 

Küresel kripto para piyasası satışları devam ediyor ve piyasadaki varlıkların çoğu bu düşüş haftasında %20’ye varan oranda kaybediyor. Güçlü düzeltme, çoğu varlığın “aşırı satım” seviyelerine ulaştığı ve piyasanın çoğunluğunun çok fazla sattığını ve kısa vadeli yükseliş hareketlerinin çok yakında tekrar olabileceğini gösteren koşullar yarattı.

Geçen yaz ikinci en büyük para biriminin fiyatı yerel en yüksek seviye olan 4.378$’dan %50’den fazla düştüğünde 30’a yakın bir değer mevcuttu. Aşırı düşük bir seviyeye ulaştıktan sonra, RSI hızla 50’nin üzerindeki değerlere geri döndü. Aynı şey, daha sonra toparlanan ve 3.900$’a yeni bir ralliye giren fiyat için de geçerli.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: