Enflasyon Korkusu İle Bitcoin Alıyorlar

Önceden kripto karşıtı olup, sonradan fiat para enflasyonu endişeleri nedeniyle Bitcoin ve alternatiflerine yönelenlerin sayısı giderek artıyor.

Macaristan doğumlu milyarder Thomas Peterffy. 1 Ocak’ta Bloomberg ile röportajta itibari paraların “daha da kötüleşmesi” ihtimaline karşılık portföyünün yüzde 2-3’ünü kripto varlıklarda tutmanın akıllıca olacağını söyledi.

Peterffy’ın şirketi Interactive Brokers Group Inc., artan talep doğrultusunda müşterilerine 2020 ortalarında kripto alım satım hizmeti sunmaya başlayacağını duyurmuştu. Mevcut durumda Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash hizmetleri sunan şirket, önümüzdeki ay 5 ile 10 arası kripto para için daha hizmet sunmayı planlıyor.

Miktarı ile ilgili bilgi vermeyen milyarder Peterffy, bazıları sıfıra görse dahi, dijital varlıkların “astronomik getiriler” sağlama potansiyeli olduğunu “Sıfırı da görebilir, milyon dolarlara da. Hiçbir fikrim yok.” sözleriyle belirtti.

Milyarder, aralık ayı başlarında Bitcoin’in 100 bin dolara kadar yükseldikten sonra düzeltmeye başlayabileceğini ileri sürmüştü.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: