En Yüksek 2. TVL – TERRA Ağı

Defi Llama tarafından sağlanan verilere göre Terra , TVL, kilitlenen toplam varlık değer açısından 16,6 milyar dolar ile Binance Smart Chain’in üstüne çıkarak ikinci en büyük akıllı sözleşme platformu haline geldi. Ayrıca Terra’nın TVL’si son 24 saatte %19,46 büyüdü.

Diğer iki popüler akıllı sözleşme platformu olan Solana ve Avalanche, TVL’de sırasıyla 11.92 milyar dolar ve 11.84 milyar dolar ile Terra ve Binance Smart Chain’i takip ediyor.

Anchor, USTerra $UST algoritmik stabilcoin’i yatırarak düşük değişken getiriler almayı sağlayan bir tasarruf protokolüdür, 7,14 milyar dolar değerinde kilitli kilitli Terra ağındaki en popüler protokoldür.
Liquid stake protokolü Lido ve merkezi olmayan borsa Terraswap sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor. Otomatik piyasa yapıcı Astroport aynı zamanda milyar dolarlık bir protokoldür.

Diğer iki popüler akıllı sözleşme platformu olan Solana ve Avalanche, TVL’de sırasıyla 11.92 milyar dolar ve 11.84 milyar dolar ile Terra ve Binance Smart Chain’in gerisinde kalıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: