Elon Musk: “Dogecoin Hepsinden İyi”

Lex Fridman’ın podcastinde konuşan SpaceX ve TESLA’nın sahibi Elon Musk, Dogecoin’in kripto temellerinin çok daha sağlam olduğunu belirtti.

Musk; Bitcoin ve Doge’yi karşılaştırarak tercihinin Doge’den yana olduğunu belirtti. Fridman’a,  Dogecoin’in Bitcoin’den daha yüksek işlem hacmine ve çok daha düşük işlem ücretine sahip olduğunu hatırlattı. Ayrıca Musk, çok yüksek işlem maliyeti nedeniyle Bitcoin için “Çoğu şey için etkin bir şekilde kullanamazsınız, ve daha yüksek bir hacme ölçekleyemezsiniz” diye ekledi. 

Tesla ve SpaceX’in başı Musk, Bitcoin’in işlem hızının 2021’de veya bundan 10 yıl sonrasını ileri sararsanız “komik derecede düşük” olarak nitelendirdi. Ancak, 2008’de  – internet bağlantılarının hızı şimdikinden çok daha kötüyken – küçük Bitcoin blok boyutunun ve uzun senkronizasyon süresinin mantıklı olduğunu itiraf etti.

Elon Musk, bir topluluk bir kripto paranın artan kıtlık nedeniyle belirli bir süre boyunca değerinin artmasını bekliyorsa, kesinlikle harcama konusunda isteksizlik olacağına ve insanların onu “hodl” etmeyi tercih edeceğine inanıyor. Musk ayrıca kendisine sorulan Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto olup olmadığı sorusunu hep reddediyor.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: