DOT Finance Polkadot’a Taşınıyor

DeFi protokolü olan Dot.Finance, Binance Smart Chain’den (BSC) Polkadot blok zincirindeki ikinci parachain olan Moonbeam’e geçtiğini duyurdu.

Şimdiye kadar Dot.Finance, BSC kullanıcılarının likidite ve verim çiftçiliği ihtiyaçlarını karşılıyordu. Ancak Dot.Finance, Polkadot ekosisteminde DeFi çözümleri sağlama asıl hedefini nihayet gerçekleştiriyor. Moonbeam’in Polkadot parachain’i ve Moonriver’daki lansmanla, projenin Kusama parachain’i, Dot.Finance’ın verim toplama akıllı sözleşmeleri ve bileşik verim çiftçiliği Polkadot’a geliyor.

Polkadot’da blok üretmeye başlayan ve birlikte çalışabilirliğe odaklanan Ethereum uyumlu akıllı sözleşme platformu Dot Finance kasım ayı sonlarında ikinci parachain slot auction – müzayedesini kazanmış ve toplam 200.000 katılımcıdan yaklaşık 1,4 milyar $ değerinde 35 milyon $DOT coin toplamıştı.

Proje ayrıca, Moonbeam için Kusama destekli bir “Canarynet” olan Moonriver’da hemen başlayacak.

Dot.Finance,  platformun yerel PINK tokenlerinin BSC’den Moonriver’a geçişini kolaylaştırmak için Anyswap ile işbirliği yapıyor . Anyswap, DeFi kullanıcılarının fonlarını farklı blok zinciri ekosistemleri arasında sorunsuz bir şekilde transfer etmelerini sağlayan bir zincirler arası birlikte çalışabilirlik protokolüdür. 

Dot.Finance son zamanlarda mükemmel bir piyasa performansı gösteriyor. Platformun yerel PINK tokeni, 2022’nin ilk birkaç gününde %30’dan fazla kazandı ve yazının yazıldığı sırada aylık en yüksek 0.137791 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: