Cream Finance Team Tokenlerini Dağıtıyor!

Her dönem, her mecrada kötü niyetli kişiler olmuştur. Kripto para piyasası gün geçtikçe büyüyor ve her platform farklı bir yazılım ile ön plana çıkmayı ve pazardan en büyük payı almaya çalışıyor.

Akıllı kontratlar üzerinden yürütülen defi işlemlerinin kontratlarında mantıksal hatalar veya boşluklar oluşabilmektedir. Bu hataları yakalayan iyi niyetli kişiler, denetçi veya yardımsever oluyor; kötü niyetlileri ise hacker.

Adını son dönemde sıkça duyduğumuz ve ağustos ayında hacklenen Cream Finance, geçtiğimiz ay flash loan saldırısı ile tekrar hacklenmişti. CF bu son saldırıda 130 milyon$’lık kayıp yaşadı. Saldırı ardından token fiyatı bir anda %40 değer kaybetti.

Gün içinde yapılan bir açıklamada Cream Finance ekibi kullanıcıların kayıplarını telafi etmek için token hazinesinden kendileri için ayrılmış 1,453,415 adet $CREAM tokeni dağıtacağını açıkladı. Böylelikle proje ekibinin payı ortadan kalkmış olacak. Bu açıklamaların ardından $CREAM’in fiyatı 6 dakika içerisinde %30’luk bir düşüş gördü.

Düşüşün sebebi piyasada tokenlerin artması ve zararını çıkarmak için kullanıcıların eline geçirdiği tokeni satacağını düşünmeleri olarak açıklanabilir. Cream Finance ekibinin bir sonraki hamlesi ne olacak henüz belirsiz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: