Coinbase Sonrası 6 kat Arttı!

BRD, 24 Kasım 2021’de yapılan resmi açıklamaya göre Coinbase tarafından bedeli açıklanmayan bir ücretle satın alındı. BRD ekibinin de bundan böyle Coinbase Wallet ekibine dahil olacağı bildirildi.

2014 yılında Breadwinner AG adıyla İsviçre‘de kurulan ve Bread Wallet kripto para cüzdan firması olan BRD’yi Coinbase borsasının satın aldığı haberi piyasaya düştü. Dünya çapında 50’den fazla çalışanı bulunan şirket bugüne kadar 50 milyon dolardan fazla yatırım aldı. Hem iOS hem de Android’de bulunan BRD cüzdanının 2021 rakamlarına göre, 170 ülkede 8 milyon kullanıcısı var.  70’ten fazla kripto parayla işlem yapabilen üzdanlarda saklanan varlıkların toplam değerinin 20 milyar doların üzerinde olduğu belirtiliyor.

BRD’nin $BRD adlı 2017 yılından beri piyasalarda yer alan bir tokeni var.   BRD’nin Coinbase tarafından satın alınması, token fiyatına büyük bir fiyat artış getirdi. Tokenin fiyatı, gün içinde 0.16$ ‘dan 1$ seviyelerini aşarak müthiş bir yükseliş gösterdi. BRD’nin bugüne kadar gördüğü en yüksek fiyat noktası 3,23$ olduğu biliniyor. Coinbase haberiyle gelen yükselişin ardından BRD’nin piyasa değeri de 60 milyon doların üzerine çıktı. Bununla beraber, 24 saatlik işlem hacmi 150 milyon dolara yaklaştı.

BRD’nin Coinbase gibi sektörde önde gelen bir şirket satın alınması, kuşkusuz projenin geleceğine dair önemli bir destekleyici gelişme. Yapılan satın alımın ardından Coinbase’in BRD token’ını platformunda listelemesi bekleniyor. Token, şu anda yüzde 95’e yakın bir oranda Binance üzerinde işlem görüyor.

Yatırımcıları arasında Ripple’ın girişim sermayesi oluşumu Xpring, SBI Crypto, Das Capital, East Ventures ve OKWave bulunan BRD’nin Changelly, Coinify ve Simplex gibi kripto para sektöründen şirketlerle de ortaklıkları bulunuyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: