Coinbase NFT Marketi Kuruyor

Son dönemde popülerleşen NFT ticareti bazı koleksiyonların popüler olmasıyla büyük bir çılgınlığa dönüştü ve bir hayli büyüdü. NFT çılgınlığında fiyatlar o kadar arttı ki, en büyük NFT Marketi olan OpenSea‘de yapılan NFT ticareti işlemleri yüzünden yakılan Ethereum miktarı $ETH transferleri, Uniswap gibi diğer platformları geçti.

Son günlerde popüler olan “Play2Earn” yani oynadıkça kazandıran Blokzincir oyunlarının çoğalması ve “CryptoPunks”, “Bored Ape Yacht Club” gibi NFT koleksiyonlarının yüksek fiyatlara satılması tüm kripto para yatırımcılarının gözünü NFT (Non-Fungible Tokn – Değiştirilemeyen Token) piyasasına çekti. Rakiplerinin aksine daha az altcoin ve özellik sunsa da, her zaman güvenilirliği ile ön planda olan Coinbase borsası NFT rüzgarının dinmesini beklemeden bu kez hamlesini yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Solana ağında yer alan NFT’ler için market hazırladığını açıklayan Coinbase borsası en sonunda rakibi Binance gibi kendi NFT Marketini oluşturacağını ve kullanıcılarının NFT mintleyip (oluşturup), alıp satabileceğini açıkladı. Coinbase en büyük rakibi Binance’in aksine listeleme ve yenilikleri ithal etmede hep yavaşlığı ile bilinir. Buna en büyük neden sunacağı tüm hizmetler için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘ndan yani SEC‘den onay alması olarak açıklanabilir. Geçtiğimiz ay Coinbase borsası kripto para Lending Borç Alma hizmetini devreye sokmayı planlıyordu ancak SEC Başkanı’nın açıklamalarından sonra geri adım atmıştı. Her ne kadar CEO Brian Armstrong serzenişte bulunmuş, tepkisini dile getirmiş olsa da Lending platformunu askıya almak zorunda kalmıştı.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Uykusuz Dergisi gibi ülkemizden de NFT’ler ile ilgili güzel haberler geliyor. Uykusuz Dergisi Avalanche ağı üzerinde “Kriptodedem” adlı NFT koleksiyonunu satışa sunmuş ardından geçtiğimiz günlerde Cem Yılmaz NFT marketi OpenSea’de çizimlerini satışa sunmuştu.

Binance, Gate.io, PancakeSwap’ın NFT marketlerini oluşturmaları sonrası Coinbase haberi piyasaya bomba gibi düştü. Haber sonrası rekabetin artacağı belli. İlerleyen günlerde rekabet bizlere bir çok yenilik getirecektir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: