Cem Yılmaz NFT Satıyor!

Türkiye’nin en ünlü komedyenlerinden Cem Yılmaz’ın eski dönemlerinde karikatüristlik yaptığını herkes hatırlamayabilir. Karikatürlerinden derleme bir kitabı da olan Cem Yılmaz, geçtiğimiz gün Twitter üzerinden paylaştığı bir mesajda dünyanın en çok kullanılan ve yüksek hacimli NFT Marketi OpenSea’de hesap açtığını ve kendi NFT’lerini satışa koyacağını belirtti.

Cem Yılmaz üç farklı kadın çiziminden oluşan “CEMYILMAZMCMLXXIII Collection” adlı bir koleksiyon oluşturdu ve satışa çıkardı. Şimdiye kadar en yüksek teklif verilen eser, “000001KIZ” adlı eser oldu. Söz konusu eser için yaklaşık 150 bin TL olan 5 $ETH teklif edildi. Koleksiyonun diğer iki eserine de 2 $ETH teklif edildi. Koleksiyonun açık artırması, 14 Ekim Perşembe günü sona erecek.

Kripto varlıklar ile ilgilen ünlüleri zaman zaman gördük. İşin daha çok yatırım boyutu ile ilgilendiler. Ancak Cem Yılmaz gibi 15 Milyon Twitter takipçili ve tüm Türkiye’nin hayran olduğu birinin NFT’lere yöneldiğini belirtmesi piyasanın hangi boyutlara geldiğini gösterme adına bize ipuçları veriyor. Cem Yılmaz’ın satışa koyduğu çizimlerdeki NFT’lerden gelecek gelire ihtiyacı olmadığını biliyoruz. Dikkat çekmek istediği konu kripto varlıkların hayatımıza ne kadar gireceği ve üzerine inşaa edilebilecek teknolojiler. Örnek olarak Anthony Hopkins’in rol aldığı Zero Contact isimli film Netflix veya sinemalarda değil NFT olarak piyasaya sürülmesini verebiliriz.

Sanatçılar her zaman fikir üretir ve ürettiği fikirlerle hayata dokunur. Toplumlar sanatçılarının önderliğinde gelişir. Cem Yılmaz gibi ünlülerin kripto varlıklarla ilgilenmesi pazarı büyütecektir ve yaygınlaştıracaktır.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: