BMEX token, maksimum 450 milyon adet arza sahip olacak. Bir kerede basılacaklar ve 5 yıla kadar yayılan bir süreç içinde dağıtılacak. BitMEX çalışanları için %20 ve token ve ekosisteme olan uzun vadeli taahhüt için %25’lik bir tahsis ayrıldığı diğer detaylar arasında.

BitMEX, Ocak 2022’de token sahipleri için faydaları detaylandıran bir BMEX litepaper yayınlayacak. Bu avantajlar, fiat rampasında ve yaklaşmakta olan BitMEX Spot borsasında işlem ücreti indirimlerini ve tercihli oranları içerecek. BitMEX’in spot borsasının 2022’nin ikinci çeyreğinin başlarında başlaması bekleniyor ve daha sonra BMEX tokenleri borsada listelenecek. Her çeyrekte BMEX tokenleri alıp yakacağını ve Binance’in BNB tokenlerini yakmasına benzer şekilde ayrıntıları web sitesinde yayınlayacağını söyledi.

Mevcut kullanıcılar, ticaret yaparken BMEX tokenlere hak kazanabilecek. Özellikle, kullanıcı başına aylık 50.000 BMEX ile sınırlandırılmış aylık işlem ücretinin %25’ine kadar 1:1 oranında BMEX tokeni  kazanabilecekler. Ayrıca referans olarak arkadaşını çağıran kişilere de referans ödülleri verilecek.