Bitcoin’de “Büyük Yükseliş” Mi Geliyor?

Bitcoin fiyatında, 2021 boğa rallisinde gözlenen geleneksel indikatör çalışırsa, “büyük bir yükseliş hareketi” görülebilir.

Twitter’da Parabolic Matt ismiyle tanınan on-chain analist Matthew Hyland, 16 Aralık’ta attığı bir tweet‘te Bitcoin’in momentum göstergesine dikkat çekti.

Momentum göstergesi “büyük yükseliş potansiyeline” işaret ediyor

Bitcoin hâlâ 50.000 doların altında ilerliyor olsa da, geçmiş döneme kıyasla kapanış fiyatlarını ölçen momentum göstergesinde uzun vadeli bir düşüş trendinden çıkıldı.

Bu tür bir kırılım bu yıl iki kere gerçekleşti ve her birinin ardından BTC/USD paritesi kayda değer bir yükseliş yaşadı.

Hyland, yorumunda, “Önceki iki seferde aylar süren düşüş trendinden çıkılmış, ardından büyük bir yükseliş hareketi gelmişti” dedi.

Fiyat hareketinin “yalnızca yukarı” yönde olacağını garanti değil belki ama momentum verileri çok sayıda on-chain ölçüm içeriyor.

Hyland, son derece iyimser fiyat tahminleriyle tanınıyor ve geçen ay, Bitcoin’in Ocak 2022’de 250.000 dolara ulaşacağını ve popüler stok akışı fiyat modelini geçersiz kılacağını tahmin ederek ortalığı karıştırmıştı. Analizin devamında, hem momentum göstergesinin hem de Bitcoin’in günlük zaman dilimlerindeki göreceli güç endeksinin (RSI), tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara yükselmeden önce yerel bir dip yaşadığı eylül ayındaki davranışa benzetti.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: