Bingbon Türkiye’de “Ağaçlandırma Projesi”i Başlattı

Kripto varlık işlem platformu Bingbon, dünyada yaşanan iklim değişikliğiyle mücadele etmek için çalışmalar yapıyor. Ayrıca Bingbon, yazın Ege bölgemizde yaşanan büyük orman yangınlarının yarattığı tahribatları kapatmak ve ormanlık alanların yeniden canlandırılmasına yönelik ağaçlandırma çalışmalarına katıldı.

Bingbon, yaşanan orman yangınları sebebiyle zarar gören bölgeler için “Bingbon Karbonsuz Ağaçlandırma Projesi”ni hayata geçirdi. Firma proje için özel bir bütçe ayırarak, binlerce dolarlık yatırım yaptı, kullanılmayan arazileri ise ağaç dikmek için satın aldı. Bingbon, görevi toprağı temin etmek, dikmek ve ağaçları sulamak olan ülkemizdeki yerel bir ekiple bir araya gelerek işbirliği yaptı. Ankara’da bir arsaya badem, ıhlamur, ceviz ve kestane olmak üzere toplam yüz ağaç dikilecek.

Bingbon İletişim ve Ortaklık Müdürü Elvisco Carrington yaptığı açıklamada “İklim değişikliği şakaya gelmez. Olabildiğince gerçek bir durumdur. Hepimiz tahribatı gördük ve etkilerini hissettik. Arkanıza yaslanıp hiçbir şey yapmamak, dünyaya kötülük olur.” dedi. Carrington, böyle bir projeyi Türkiye’de başlatmasının bir diğer nedeninin, Türk iklim ve bitki örtüsünün, insanoğlu için temiz hava üretmeye uygun olduğu, oradaki her türlü böcek ve hayvan için yiyecek, barınak sağlama kapasitesi olduğu için Türkiye’yi seçtiğini sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: