Binance Listelenecek Coinler – Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2022

Sıradaki 100x Altcoin Sepeti ve Kripto Para Analizleri

Binance Listelenmesi Beklenen Coinler 2022

Herkese Merhabalar;

Bu yazımızda, yakın zamanda Binance listeleme haberini beklediğimiz çok değerli projeleri inceleyeceğiz. Ayrıca yazımızın sonlarına doğru, Binance borsasında listelenmiş ancak piyasanın düşüşü sebebiyle gereken patlamayı yapamamış birkaç coine de bakacağız. Sizlere, çok fazla yükseleceğine inandığımız, harika bir sepet hazırladık.

Herkesin bildiği gibi şuan Binance dünyanın en büyük borsası ve adının bir projeyle aynı cümlede anılması bile, o projenin bir anda sıçramasına sebep oluyor. Bu yüzden, inceleyeceğimiz coinler genelinde, bu sepet çok değerli!

Ayrıca bir yazımıza özel, 1000 TL Airdrop ödülümüz var: Buradan telegram botu ile kolaylıkla Airdrop etkinliğimize başvuru yapabilirsiniz.

Haydi hızlıca incelemelerimize başlayalım.

Symbiosis Finance Analiz:

Symbiosis Finance, kullanıcıların tek bir tıklamayla tüm EVM ve bazı EVM olmayan ağlarda herhangi bir kripto token takası gerçekleştirmesini sağlayan merkezi olmayan çok zincirli bir likidite protokolüdür. Şu anda, proje tokeni BNB Chain, Ethereum, Polygon ve Avalanche dahil olmak üzere 4 üzerinde destekleniyor ve 31 Mart tarihinde yapılan açıklamada, Terra ağının da desteklenen ağlar içerisinde olacağını belirttiler. Terranın 10 milyar dolarlık Bitcoin alımı yapacağını da düşünürsek, projenin bu ağda da olması çok değerli olacak.

2021 Ekim ayında Algorand, Blockchain.com, Bitcoin INC, DragonFLY gibi blokzincir ekosistemleri ve yatırım firmalarından 10 milyon$ fon toplayan Symbiosis; Şubat ayında Binance LABS’dan yatırım aldığını açıkladı. Bu da coinin Binance borsasında listelenmesi için bize büyük bir ipucu veriyor. Yatırım yaptıkları projeyi, hele de böyle üst düzey bir projeyi, borsalarına almaları uzun sürmeyecektir.

SIS token şuan Gate, Huobi ve Okex gibi kalburüstü borsalarda zaten listeli ve ATH seviyesinden %75 uzakta, 1.51$ seviyelerinde seyrediyor. Diğer borsalarda alım yaparak Binance haberini bekleyebilirsiniz.

Gamee Analiz:

Gamefi ekosisteminin baş aktörü olan büyük yatırımcı Animoca Brands’ı videolarımızı izleyenler iyi bilir. Toplamda 5 Milyar dolar değerindeki yatırım firmasının alt kolu olan GAMEE platformu, mobil oyun severler için çok önemli işler yapıyor. İçerisinde 80’dan fazla oyun ve dünya çapında 30 milyondan fazla kullanıcısı olan platformun en büyük avantajı ister tek başınıza ister diğer kullanıcılarla 3 Boyutlu eğlenceli oyunlar oynayarak token kazandırmasıdır. Gate, Kucoin, Huobi gibi merkezi ve Uniswap, Pancake, Quickswap gibi merkeziyetsiz borsalardan temin edebilirsiniz. Ayrıca Symbiosis gibi Gamee de, Binance borsasından yatırım almış olan bir projedir. Binance strategic bir yatırım turu ile Gamee ye Subat 2022de 1.5 milyon dolar yatırım yaptı.

ATH Seviyesinden %88 uzakta olan Gmee token anlık 0,09$ seviyesindedir. Binance listelemesi muhtemel tokeni borsalardan alıp HODL edebilirsiniz ayrıca; projenin kendi platformunda; Matic veya ETH ile likidite ekleyerek stake edebilir ve %380’e varan ödül kazanabilirsiniz.

Ayrıca 1,5 milyon adet GAMEE token ödüllü; GAMEE 2. Sezonu, 11 Nisan’da başlıyor. Cep telefonlarınıza uygulamayı indirerek; Solitaire, Asteroids!, Hexonix, gibi birçok oyunu oynayıp, hem turnuvalara katılabilir hem de token kazanabilirsiniz.

Bloktopia Analiz:

Bitcoin’e ithafen 21 katlı olarak planlanmış bir Metaverse kulesi olan Bloktopia; Metaverse projeleri arasında çok önemli bir yere sahiptir. Özel yatırımcısı olduğumuz bu projenin aylardan beri gerçekleştirmiş olduğu yenilikleri ve oluşturdukları partnerlikleri sosyal mecralarımızdan bir çok kez paylaştık. Bu projede de tanıdık bir isim yine karşımıza çıkıyor. Yıldız proje yatırımlarıyla bilinen; Animoca Brands. Peki bu kadar mı? Hayır! 

Şimdiden Coinmarketcap, Kucoin, Avalanche, Algorand ve Solana gibi dev projelerin yerini aldığı Bloktopia metaverse evreni; Binance Academy’nin en önemli 4 Metaverse projesi makalesinde Sandbox, Decentraland ve Enjin ile birlikte yer almıştı. Piyasadaki en büyük oyuncuların tam güven gösterdiği Bloktopia hız kesmeden yatırımlarına devam ediyor. Polygon ağındaki proje, geçtiğimiz günlerde BSC ağı üzerinde de yer alacaklarını ve majör bir borsada listeleneceklerini duyurmuştu. Borsanın adı henüz açıklanmadı ancak Bloktopia’nın Binance listelenme haberi iyice kapıya dayandı diyebiliriz.

Anlık olarak 0,022$ civarında olan Blok token; ATH seviyesinden %88 uzakta bulunmaktadır. Kucoin, Gate, OKX gibi borsalarda listeli olan bu tokeni alıp, cüzdanınızda rahatlıkla bekletebilirsiniz. Ayrıca Blok tokenler ile Bloktopia evreninde; kullanıcılara dükkan kiralayabilir, stake ile faiz kazanabilir ve Blokpad platformunda ön satışlara katılabilirsiniz. Yani Blok token sadece HODL dışında bir çok kulvarda size para kazandıracaktır.

Bir sonraki projeye geçmeden önce; yazımızın başında belirttiğimiz Airdrop etkinliğimizin hızlıca detayını vermek istiyoruz. Buradan girebilir ve Telegram botu ile çok basit bir şekilde Airdroba katılabilirsiniz. 3 kişiye toplamda 1000 TL ödül dağıtacağız ve katılmak çok basit, lütfen şansınızı deneyin.

StarSharks Analiz:

Yeni takipçilerimiz veya gözünden kaçıranlar  için, geçtiğimiz haftalarda incelemiş olduğumuz, bir Play2Earn yani Oyna ve Kazan oyun olan Starsharksı, listemize tekrar aldık. Henüz çok fazla keşfedilmemiş Gem bir proje olduğu için bu listede olmayı kesinlikle hak ediyordu. Bu arada Gate io Labs, Binance, Kucoin, Dao Maker, Titans Ventures gibi üst düzey borsa ve yatırım firmalarının desteklediği proje henüz Mexc dışında hiçbir borsada listelenmedi. Burada şöyle güzel bir detay var; Binance öncesinde, sırasıyla diğer üst düzey borsa listelemeleri yapması ihtimali, token fiyatının çok fazla artış göstermesine olanak sağlayabilir. Örneğin, zaten yatırımcısı olduğu Gate borsasında bile hala listeli değil.

Bu arada 1 Nisan tarihinde yayınladıkları Roadmap yani yol haritası güncellemesine göre; Binance NFT’de satışa çıkma hazırlıkları yapılıyor ve de çok önemli bir haber olarak, ekosistemlerini geliştirme adına ön satış platformu kurmayı planlıyorlarmış.

Anlık olarak 13,50$ olan Starsharks aslında kendi en yüksek değerine yakın bir konumda ama bir projede daha Axie etkisi görür müyüz? Yani 150$ bandına çıkabilir mi? Bunu zaman gösterir, neden olmasın? SSS tokeni şuan Pancakeswap dışında için Mexc ve Bitget borsalarından temin edebilirsiniz.

Bu arada yeri gelmişken şunu da belirtmek istiyoruz ki; bahsi geçen tüm bu borsalara yüksek komisyon indirimli kayıt olabilirsiniz. Yazımıza paralel olarak hazırladığımız videonun, yorumlar kısmında en başa, Pusula Finans ailesine özel borsa kayıt linklerini sabitleyeceğiz. Hem borsalardan tokenleri alabilir ve Binance listelemesini bekleyebilir hem de indirimlerden yararlanıp, yüksek komisyon vermekten kurtulursunuz.

Dora Factory Analiz:

Dora Factory blok zincir yazılım geliştiricilerinin ve proje sahiplerinin sıklıkla uğradığı DAO yani merkeziyetsiz bir organizasyondur. Yazılımlarını iyileştirmek isteyen projeler, hata bulan veya bir sorunu çözen kişilere DORAHACKS platformundan teşvik amaçlı ödül programı açıklarlar. Platformu kullanıp projelerin sorunlarını çözenler, bu iş karşılığında DORA token kazanırlar. Gördüğünüz gibi benzersiz ve çok ilginç bir proje Dora!

Symbiosis, Gamee ve Starsharsk gibi, Dora da Binance Labs’in desteklediği ve yatırım yaptığı bir proje.

Anlık olarak ATH seviyesi olan 65$’dan %88 uzakta bulunmaktadır. Muhtemel bir listeleme haberiyle eski seviyelerine bile gelmesi yatırımcılarına çok fazla kazandıracaktır.
Dora tokeni nerelerden alabilirsiniz? hemen onu da gösterelim! Gate, Kucoin, OKX, MEXC gibi güven veren bir çok borsada listeli olduğunu görebiliyoruz.

Manta Network ve Calamari Network Analiz:

Polkadot ekosistem yazımızı okuyan veya videomuzu izleyenler anımsayacaktır. Buradaki ekosistemde bulunan projelerin hepsinin bir kardeşi daha bulunmaktadır. Polkadot kendi güvenliği ve hızından ödün vermeme adına, üzerinde oluşturulacak uygulamaları önce Kusama adını verdiği, gerçek işlemlerin yapıldığı TEST ağında denedikten sonra, Parachain adı verilen yan ağlar ile kendine entegre eder.

Manta Network de Polkadot ağında henüz tokenize edilmemiş bir projedir ve yatırımcıları arasında Binance Labs bulunmaktadır. Manta Network’ün canary ağı olan Calamari Network, Kusama  dünyasına hizmet etmek için oluşturulmuş tak ve çalıştır tipi gizlilik koruma Parachainidir. İşlemlere ve takaslara zincir üstü gizlilik getirmek için Kusama ve zkSNARK’larını birleştirir.

Anlık olarak 0,006$ ile ATH seviyesinden %90 uzaklıkta olan KMA token çoktan GATE, Kucoin ve Huobi gibi global borsalarda yerini almış durumdadır. Manta Network piyasaya çıkışı öncesinde, Calamalari projesinin Binance listeleme haberi gelmesi bekleniyor. Ayrıca Manta Network projesini de gözümüzün önünden ayırmıyoruz, gerçekleştirecekleri token ilk listelemesini takip ediyor olacağız.

Şimdi sizlere erken yatırımdan da daha erken bir yatırım şeklini göstereceğiz. Bahsettiğimiz konu Testnet! ve Bu konuda ele alacağımız proje Neptune Mutual!

Neptune Mutual Analiz:

İlk önce projeyi bir inceleyelim, bu arada bu proje Binance borsasından erken bir yatırım aldı ve daha fazlasının da gelmesi çok muhtemel. Ayrıca projenin diğer yatırımcıları da çok sağlam. İlk olarak, Neptune Mutual, kripto varlıklarınız ile sigorta ve teminat işlemleri yapabileceğiniz, riskli durumlara karşı sigortalama hizmeti sunacak olan Neptune, şuan testnet aşamasında gelişimine devam ediyor. Animoca Brands, Houbi, Coinbase Ventures gibi önemli yatırımcıların yanına Binance Labs’de katıldı. Gördüğünüz gibi neredeyse piyasadaki tüm ağır abiler burada yer alıyor.

Proje şuan kullanıcılar için test sürümünde ve isteyen herkes proje platformunu test edebiliyor. Belki duymamışsınızdır, bu testler sonrasında projeler kendi tokenlerini kullanıcılara ödül olarak dağıtıyor. Çok güzel değil mi? Belki de listeleme ile alma şansına erişemeyeceğiniz projenin tokenlerine herkesten önce sahip olabiliyorsunuz. Neptune Mutual Testnetine buradan katılabilirsiniz.

Geliştirme dönemi sonrasında, adını bolca duyacağınız projeyi, Binance Launcpad’inde bile görmemiz mümkün, bu nedenle takibe almanızı ve testnete katılmadıysanız mutlaka katılmanızı tavsiye ederiz.

Evet, şimdi Binance borsasında listelenmiş ancak henüz beklenen patlamayı yapmamış kaliteli projelere göz atalım.

Kadena Analiz:

POW yapısı ile LAYER-1 çözümü olan Kadena Network’ün diğer katman bir çözümlerinden ayıran en önemli özelliği 19 cross chain ile TPS değeri yani saniye başına işlem kapasitesi 480 bine kadar çıkabilmesidir. Yani Kadena TPS değeri, en yüksek olduğu bilinen Solana’dan bile10 kat daha hızlıdır. Yatırımcılarına baktığımız zaman; Cosmos, Terra, Polkadot gibi büyük ekosistemlerin yanında Soğuk cüzdan devi Ledger’in de yer alması oldukça önemli. Roadmap yanı yol haritalarına baktığımız zaman ABD borsalarında listelenmeyi hedefledikleri görünen projenin gelişime devam edeceğini anlayabiliriz.

Kadena tokenin toplam arzı 1 Milyar adet ve dolaşımdaki miktarı 170 milyondur. Satış baskısı olur diye düşünmeyin çünkü, tüm Kadenaların üretilmesi ortalama 120 yıl sürecek ki, bu da projenin değerini uzun vadede koruyacağını ve merkeziyetsizliğini rahatlıkla sağlayacağını bizlere göstermektedir.

Celer Network Analiz:

Celer Network, merkeziyetsiz borsaları kullananların kısıtlayıcısı olan ve zaman kaybına sebebiyet veren başka ağlardaki coinleri, tek bir DEX borsası üzerinden trade edebilmek için oluşturulmuş bir uygulamadır. Altyapı ve tasarım çalışmaları süren Celer Network’ün, ağlar arası işlemlerini şuan testnet sayfalarından girip siz de deneyebilirsiniz. Şimdilik, BSC ağından BNB ile Ethereum ağından ETH alabildiğiniz projede ilerleyen süreçte buna benzer birçok işlemi yapabileceğiz.

Coinmarketcap verilerine baktığımız zaman, toplam arzının 10 milyar adet olup, dolaşımda 6,50 milyar adedi bulunduğunu görmekteyiz. Anlık fiyatı 0,060 dolar olan Celer Network, özellikle merkeziyetsizlik, DeFi ve GameFi gibi ekosistemlere getirdiği çözüm sayesinde adından sıkça söz ettirecektir.

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle..

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: