Bank Of America: “Solana Ethereum’u Geçebilir”

Bank of America analisti Alkesh Shah, Ethereum’un $ETH, Solana’ya $SOL karşı pazar payını kaybetmeyi sürdüreceğini öngürüyor.

Bildiğiniz gibi blokzincir tekonolojilerinin akıllı kontratları destekleyen ilk blokzincir Ethereum’dur. Ethereum yıllar içerisinde aşırı yüklenmeler sebebiyle yavaşlama ve yüksek komisyon ücretleri sorunlarıyla gündemden düşmüyor. Ethereum’da işlem ücretleri ortalaması yaklaşık 47$ seviyelerinde ve en yakın rakibi olan kendi side-chain’i Arbitrium 2,40$ seviyelerinde seyrediyor. Hal böyle olunca diğer blokzincirler yeni teknolojileri sayesinde çok daha hızlı ve ucuz olma iddialarını her geçen gün daha yüksek sesle belirtiyorlar.

Solana blokzinciri saniyede 65.000 işlem kapasitesi ile kredi kartı sistemleri kadar hızlı olduğunu iddia ediyor. Her ne kadar merkeziyetsizlik şüpheleri ve sık sık blokzincir çalışması dursa da Bank of America analisti Alkesh Shah, Solana’nın Ethereum’un pazar payını çalacağı iddiasını öne sürdü. Shah, Ethereum her ne kadar merkeziyetsizlik konusunda Solana’nın önünde olsa da blokzincirin yeterince ölçeklenebilir olmadığını ve bunun da işlem maliyetlerini artırdığını ifade etti.

Solana 2021 yılında yatırımcılarını oldukça sevindirmişti. 1 Ocak 2021 tarihine dönmemiz halinde Solana’nın sadece 1,5$ seviyelerinde olduğunu hatırlatmakta fayda var. Aynı zamanda Solana Ethereum’a karşı 22 kat değerlendi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: