Avalanche Bloktopia Metaverse’inden Arsa Aldı

Defi uygulamarından sonra oyunlar kripto varlıklar piyasasını kasıp kavururken öte yandan yepyeni bir kulvar oluştu. Kimilerinin gözünden kaçsa da bu kulvarda rekabet çoktan başladı. Kulvarın adı Metaverse.  İnsanların sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) cihazlarını kullanarak internet üzerinden erişebilecekleri sanal alanlar olarak ifade edilebilecek olan Metaverse;  Facebook, Alibaba, ByteDance (TikTok), Tencent, Microsoft dahil olmak üzere pek çok teknoloji devinin ilgilendiği bir alan.

Birçok Metaverse projelerinin arasından en çok dikkat çeken ve en başarılı çıkış gerçekleştirenlerinden biri kripto para piyasası ile entegre olan Bloktopia oldu.  Animoca Brands‘ın lider yatırımcısı olduğu Bloktopia; en fazla 21 Milyon adet olabilecek Bitcoin’e ithafen 21 kattan oluşan ve kripto varlıklara adanmış bir kule metaversü. (Bloktopia inceleme yazımızda daha fazla detay bulabileceksiniz)

Günümüzde kullandığımız kripto para ile ilgili yüzlerce website, defi uygulamaları şimdiden bu kulede yerlerini almaya başladılar. Avalanche ağı geçtiğimiz günlerde paylaştığı twitte, Bloktopia Metaverse’üne adım attığını açıkladı. Açıklamanın devamında REBLOK adı verilen Bloktopia NFT’lerinin kiralanacağını, varlık değerlemesinin yapılacağını ve kazanç elde edileceğini belirtti.

Dünya teknoloji ile evriliyor ve anlaşılan artık dışarı çıkmak yerine Bloktopia gibi metaverslerde gezintilere çıkacağız ve işlerimizi halledeceğiz. İlerleyen dönemlerde teknoloji devlerinden nasıl hamleler gelecek merakla bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: