Animoca 265 ETH ödeyecek!

Hong Kong merkezli oyun ve risk sermayesi şirketi Animoca Brands ve yan kuruluşu Blowfish Studios, Discord‘da yapılan sahte NFT basma etkinliği mağdurlarına 1,1 milyon dolar değerinde 265 adet ETH geri ödeyeceğini açıkladı.

Sahte NFT basma etkinliği, 19 Kasım’da Phantom Galaxies Discord sunucusunda gerçekleşti. Yaklaşık üç saat içerisinde 1.571 sahte NFT oluşturma işlemi gerçekleştirildi.

Phantom Galaxies, Blowfish Studios tarafından geliştirilen ve yakında piyasaya sürülecek Avustralya merkezli bir oyundur. Phantom Galaxies Discord sunucusu, 94 binin üzerinde üyeye sahip.

Admin hesabının iki faktörlü doğrulamasına erişen kötü amaçlı bir bot kullanarak Phantom Galaxies’in resmi sunucusunun kontrolünü ele geçimişti. Discord sunucusunu ele geçiren siber saldırganlar, tüm çalışanlar, danışmanlar ve topluluk moderatörlerini sunucudan atmış ve emellerini gerçekleştirmeye koyulmuştu. Saldırganlar daha sonra sürpriz bir “gizli” NFT basma etkinliği düzenleyeceklerini duyurdu. Sahte “Phantom Galaxies NFT basma platformuna” yönlendirilen kullanıcılardan 0,1 ETH “basma ücreti” alındı.

Animoca Brands Başkanı Yat Siu, yaklaşık bir saat sonra kullanıcıları sahte NFT etkinliği konusunda uyardı. Uyarılara rağmen Siu, bir diğer gönderisinde dolandırıcılıktan etkilenen tüm müşterilerin zararlarının karşılanacağını açıkladı.

Siber güvenlik şirketi RiskIQ tarafından 21 Ekim’de yayınlanan rapora göre Discord, siber saldırganlar arasında giderek popüler bir platform haline geliyor. RiskIQ araştırmacıları, Discord’un CDN sunucularında 27 farklı kötü amaçlı yazılım türü tespit etti.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: