Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2022 – Kripto Para Tavsiyeleri Nisan 2022

Sıradaki Çok Kazandıracak Altcoinler – Bomba Altcoin Sepeti | Kripto Para ve BTC Analiz

Herkese Merhabalar; Piyasalarda gerçekleşen sert geri çekilmeden sonra, kripto paralar yavaş yavaş yaralarını sarmaya başlıyor. Yaşanan bu düşüşler korkutsa da, fiyat seviyeleri bir yandan da bizlere alım fırsatları veriyor. Bu yazımızda, hızlıca piyasanın yönünü tayin eden Bitcoin ve Ethereum’u analiz ettikten sonra; marketcapi yani market hacmi düşük ve çok potansiyelli olduğunu düşündüğümüz coinler ile bir sepet hazırlayacağız. Ayrıca videonun ilerleyen bölümlerinde, 2 adet bonus ön satış projesi paylaştıktan sonra son olarak, 1 adet bol sıfırlı ama bir o kadar da değerli bir GEM projeden bahsedeceğiz ki kesinlikle kaçırmayın deriz.

Bitcoin Analiz:

Bitcoin analizine geçmeden önce bugün 15:30’da açıklanan Amerika enflasyon verisi öncesi piyasalarda tedirginliğin hakim olduğunu belirtelim. ABD’de %8,5 ile 1982 yılından bugüne en yüksek enflasyon seviyesine ulaşıldı. Rakamın açıklanması 6 günlük düşüşün ardından yaralarını sarmaya çalışan Bitcoin’in çıkışını şimdilik durdurmuş gözüküyor. Bitcoin’in ocak ayında başlayan yükseliş trendinde bulunması, şimdilik piyasaya güven vermektedir. Bu trendin korunamaması halinde 37.500 dolar seviyesi oldukça önemli olacaktır. Tekrar yükseliş senaryolarından bahsedebilmek için kırmızı düşen trendin kırılımı gelmesi gerekmektedir diyerek Ethereum’a geçiyoruz.

Ethereum Analiz:

Ethereum’a baktığımızda da benzer durumla karşı karşıyayız. Ethereum yükselen trendine tekrar girmiş ancak yetersiz hacim ve Bitcoin’in düşüşüyle kendini boyalı alanda bulmuştu. Ardından 2022 boğa trendinin üzerine kendini atmaya çalışan ETHEREUM, tutunamadı ve 2900$ seviyelerinde ancak destek bulabildi. Mayıs ayındaki FED faiz artırımına kadar 2800 ve 3300 bandında akümüle olmasını beklediğimiz Ethereum’un, haziran ayındaki MERGE yani birleşmesinin ertelenmemesini diliyoruz. Ertelenme haberi veya herhangi bir kötü senaryoda, Ethereum 2500$ seviyelerine iğne atabilir.

Önemli ve değerli projeler; yaptıkları yatırımlar sonucunda, piyasa düşüşte bile olsa yönünü hızla yukarıya çevirebiliyor. Şimdi; hem bunların birkaçını analiz edeceğiz, hem de market hacmi oldukça düşük ve çok daha fazla değerlenmesini beklediğimiz sürpriz altcoinleri sizlerle paylaşacağız.

Polychain Monster – Polkamon (PMON)

Evet ilk projemiz; POLYCHAIN MONSTERS yani bilinen adıyla POLKAMON! Polkamon’u incelemeden önce sizlere hızlıca göstermek istediğimiz önemli bir gelişme var. Bu haber daha çok yeni ve tabiri caizse dumanı üzerinde tütüyor. Binance ile birlikte dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase; nisan ve haziran ayları arasında listeleme potansiyeli olan coinleri, seçeceği listeyi açıkladı. Bu listede 50 adet kripto para görüyorsunuz ve biz de bu yazımıza Polkamon ile birlikte 2 tanesini ekledik. Sizler de bu listeye buradan ulaşabilir ve isterseniz tüm listeyi inceleyebilirsiniz. Biz Polkamon ile devam edelim.

Bir projenin iyi olmasının yanında, bir de böyle önemli borsada listeleme ihtimali varsa, bizim için çok daha değerli oluyor. Çünkü bu tip listeleme haberleri, projeyi potansiyel fiyatına çok daha erken ulaştırıyor. Kısaca projeyi de anlatalım; Polychain Monsters, Ethereum, BNB, Polygon ağlarında yer alan çok zincirli bir PLAYtoEARN NFT oyunudur. PMON karşılığı oluşturduğunuz karakterler, siz oyun içerisinde ilerledikçe gelişim göstermektedir ve özellikleri yükselmektedir. Nadirleşen bu karakterlerin NFT’lerini dilerseniz Opensea’de satabilir, dilerseniz de stake edip ödül kazanabilirsiniz. Stake ödülü olarak Polkamon sisteminin ikinci tokeni olan $PMLG kazanıyorsunuz. Kazandığınız bu $PMLG tokenler ile, oyun içinde kullanmak üzere birbirinden ilginç araziler ve takviye hızlandırıcı paketleri satın alabilirsiniz. Böylece PMLG token ile de oyununuzu geliştirebiliyorsunuz.

Coinmarketcap verilerine göre, toplam arzı 9 milyon ve yaklaşık 3,4 milyon adedi dolaşımda olan $PMON token, anlık olarak fiyatı 4.10$ civarında ve baktığımızda ATH seviyesinden 20 kat altında görünüyor. Bu tip düşük marketcapli projeleri takip etmek önemlidir. Coinbase’de listenebilecekler yazımızda potansiyelli olarak görünen PMON, NFT ve GameFi ile bağları, token ve NFT stake özelliği ile de benzerlerinden bir adım öne çıkıyor.

Pmon tokenleri en hızlı şekilde Gate borsasından alabilir, hem HODL edip hem de olası borsa listelemelerini bekleyebilirsiniz. Bu arada hatırlatmakta fayda var; Pusula Finans ailesine özel yüksek komisyon indirimli Gate borsası kayıt linkini; videonun açıklamalarında ve yorumlarda en başa sabitlenmiş olarak bulabilirsiniz. Buradan kayıt olarak normalden çok daha fazla indirim kazanacak, ayrıca sık sık gerçekleşen partnerlere özel ödüllerden de yararlanabileceksiniz.

Apricot Finance (APT)

Listemizin ikinci projesi olan APRİCOT FİNANCE ile devam ediyoruz. Solana ağı üzerinde DeFi platformu olarak hayata geçen ve Solana Ventures, Genblocks gibi yatırımcılara sahip olan Apricot Finance, klasik DeFi platformlarının aksine DeFi’lere de borç verebilen yapısı ile öne çıkmaktadır. Solana ağı üzerinde kilitli TVL değerlerine baktığımız zaman Solana ekosisteminin büyüdüğünü görebiliyoruz. Ekosistemler genişledikçe platformlar da paralel olarak büyüyecektir.

Coinmarketcap verilerine baktığımızda; Toplam arzı 1 milyar adet olan, Apricot Finance, anlık fiyatı 0,003$ civarında ve ATH seviyesinden 10 kat altındadır. Apricot Finance henüz yeni bir proje ve geliştirmelerine devam ediyorlar. Şimdiden Coinbase’in radarına girmiş olmak oldukça önemli bir gösterge. Borsa listelemelerine baktığımız zaman, Apricot tokenleri, altcoinlerin ilk merkezi olan Gate borsasından kolayca alabilirsiniz. Muhtemel listelenme haberi ile birlikte önemli bir değerlenme göreceğini düşünüyoruz.

Evet sıra geldi, ilk Bonusumuza! Daha yeni ön satış süreci başlayan; STEP APP projesine!

Step APP (FITFI)

Geçtiğimiz mart ayında Binance üzerinden satışı gerçekleştirilen Stepn benzeri bir uygulama olan Step App, yüksek getiri sağlayan projelerin ön satışları ile ünlü Dao Maker platformu üzerinden ön satışı gerçekleştirilecek. 2021 ile hayatımıza giren Metaverse, NFT ve GameFI, gelişmeye devam ediyor ve çok yeni bir oluşum olan SosyalFi projelerine evrilerek çoğalmaya başlıyor. Fit Finance olarak ön plana çıkan Stepp App de bir SosyalFi projesi. Koşu, yürüyüş ve egzersizler yaparak token kazanmanızı sağlıyor. Stepn projesinin ne kadar geliştiğini ve 300 katı kazanç getirdiğini görünce, tabi ki bu projenin de önemi daha çok artıyor. Sabırsızlandığınızı biliyoruz ama önce biraz projeyi inceleyelim, sonrasında sizlere bu ön satışa katılabilmek için yapmanız gerekenleri detaylıca anlatacağız.

Step App’i ister ios ister android telefonlarınızdan indireceğiniz uygulama ile marketlerinden satın alacağınız, farklı özelliklere sahip NFT tabanlı spor ayakkabılar ile FITFI token kazanabilirsiniz. Step App uygulaması ile normal hayatımızdaki aktiviteler, blok zincir dünyasında bir değere dönüştürmesiyle birlikte, kripto dünyasını normal yaşamımıza taşıyor. Spor yaparken veya yürüyüşe çıktığınızda artık attığınız her adımda hem sağlıklı kalıyor hem de token kazanıyorsunuz. Ayrıca; MCLAREN, LAKERS ve QTUM gibi destekçileri olması projeye artı bir değer katıyor.

Token ekonomisine baktığımız zaman toplam arzının 5 milyar adet olduğunu ve güzel bir dağılım ile, 48 ay yani 4 yılda tüm tokenlerin piyasa çıkacak şekilde planlama yapıldığını görüyoruz. Şimdi sıra geldi, token adedi 0,0049$’dan satılacak olan, Step App ön satışına nasıl katılabilirsiniz?

Ön satışlar için özel olarak hazırladığımız sitemizde; Stepp app projesinin sayfasında gördüğünüz üzere; 3 başvuru ihtimaliniz var. İlki; Metamask cüzdanında 2500$ ve üzeri her hangi bir kripto para yatırımı bulunanların katılabildiği, Public SHO bölümü! Katılanlar arasından seçilecek kişiler 500$ alım şansı yakalayabilecekler. İkincisi; çok çok daha zor ihtimalle kazanabileceğiniz, ama hiç bir şart, koşul olmadan sadece sosyal medya takip görevlerini yaparak katılabileceğiniz ödül bölümü! İhtimal zor dedik çünkü 50 kişi yüzer dolar kazanacak ama burada güzel olan, hiç bir ödeme olmaması. Bu yüzden kesinlikle şansınızı denemeyi unutmayın. Üçüncüsü de; kazanma ihtimalinizi, DAO tokenlar ile arttırabildiğiniz; platform katılım başvurusu olan SHO bölümü! Bu bölümden katılmak için, platformun özel şartlarını karşılamanız gerekiyor. İster sitemizde bu sayfadan isterseniz de Youtube kanalımızdaki DaoMaker özel videomuzdan platform şartlarını inceleyebilirsiniz. Kesinlikle şansınızı denemenizi tavsiye ediyoruz diyor ve sıradaki Bonus projemize geçiyoruz.

DotPad

BSCPad ailesinin yani Bluezilla ekosisteminin; Polkadot, Kusama ve Moonbeam ağları için ön satış platformu olarak duyurduğu, ancak marketteki olumsuz koşullar nedeniyle sürekli ertelediği proje! Dotpad nihayet 5 MAYISTA ön satışa çıkıyor. Polkadot ekosistemi videomuzu ve Moonbeam Network inceleme videomuzu henüz izlememiş olanlar için hatırlatalım, Polkadot ağı her geçen gün gelişmektedir ve gelişmekte olan Ekosistemlerde önceden yer almak oldukça önemlidir. Dotpad ile, sizler de büyüyen bir ekosistemde yer alacak yeni projelerin ön satışlarına katılabileceksiniz. Projenin arkasında, çıkardığı ön satışlarla 100’lerce x yapabilen BSCPad bulununca, DOTPAD’i kaçırmamak gerekmektedir ki Sizler için kripto pusula finans sitesinde, şartsız koşulsuz başvuru linkini, burada veriyoruz. İsterseniz şartsız koşulsuz başvuru ile şansınızı deneyebilir, isterseniz de platform katılım şartlarını inceleyerek platformlardan başvuru yapabilirsiniz. Bluezille ekosistemi, BSCPAD ve Dotpad demişken bu platformlarda satışa çıkacak bir ön satışı daha çok hızlıca göstermek istiyoruz.

MetaFame

Pulse Chain üzerinde inşaa edilmiş ilk metaverse oyunu olan Meta Fame, yine Bluezilla ekibi tarafından destekleniyor. Metaverse dünyasının sosyal medyası gibi, orada ünlü olmuş kişilerle etkileşim kurabilecek yada siz orada geliştirme ve oyun içi dinamiklerle sosyal çevrenizi ve ününüzü geliştirebileceksiniz. Her blok zincirin üzerinde geliştirilmiş ilk metaverse, NFT, GameFi projeleri oldukça değerli olabilmektedir. Bunlara Ethereum Sandbox, Polygon Bloktopia gibi ve ilk metaverse projesi örnekleri verebiliriz. Ön satış sitemizde sizlere ulaştırmış olduğumuz, şartsız koşulsuz başvuru linki için buradan şansınızı deneyebilirsiniz. Sitemizi incelerseniz eğer, bunun gibi bir çok ön satışa katılma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Animal Concerts (ANML)

Oyunlar, sanat eserleri, para transferi, bankacılık hizmetleri derken blok zincir ve kripto dünyası, artık hayatın her alanında karşımıza çıkmaya başladı. Animal Concerts ile hayranı olduğunuz sanatçıları yada yükselişte olan topluluk, müzisyen ve DJ’leri buralarda oluşturulacak konser ve etkinlik alanlarında ve de tabii ki metaverse evreninde dinleyebilecek ve sahne şovlarını yanınızdaymış gibi izleyebileceksiniz. Snopp Dogg gibi ünlüler platformda yerini aldı bile. Ayrıca Alicia Keys ve Busta Rhymes gibi tanıdık isimler de projenin partnerleri arasında.

Animal Concerts NFT’leri sadece bilet olmanın dışında, oy hakkı, etkinliklere katılım, sahne arkası etkinlikleri gibi farklı durumlar için de kullanılabilecek. Proje; çevrimiçi mağazacılık, token ekonomisi ve müzik endüstrisini blok zincir ile buluşturmayı hedefliyor. Master ventures, Oracle Investment Group veya Magnus Capital gibi önemli destekçileri bulunan projenin; Coinmarketcap verilerine baktığımız zaman, toplam arzının 12,5 milyar adet olup, piyasada 225 milyon adedi bulunmaktatır. Anlık 0,02$ seviyelerinden işlem gören Animal Concerts ATH seviyesinden %50 uzaktadır. Bu arada proje daha çok yeni ve ön satış turlarında sitemizden ve sosyal medya kanallarımızdan paylaşarak, takipçilerimize kazanç fırsatları yaratmıştık. Animal Concerts, Gate ve Huobi gibi iyi borsalarda listelenmiş durumda, buralardan satın alıp, yatırım yapabilirsiniz.

Binemon (BIN)

Sıradaki projemiz, Binemon! Binemon, BSC ağı üzerinde kurulu, sanal evcil hayvan takas oyunudur. RPG olarak yaratılmış oyunda Pokemon karakterlerine benzer şekilde kişiler arası veya tek başına savaşarak, Mons karakterlerini toplayabilirsiniz. Dünya dışı varlıklar tarafından yaratılan ve dört farklı kıtada yaşayan Mons karakterlerini oyun içinde toplayabilir, diğer oyuncularla savaşarak kazanabilirsiniz. Eylül 2021’den bugüne 140 bin oyuncu tarafından oynanan oyunda, token kazanabilir ve birinci turnuvaları olan, prometheus turnuvalarında büyük ödül için yarışabilirsiniz.

Coinmarketcap verilerine baktığımız zaman, anlık fiyatının 0,006$ seviyelerinde olduğunu görüyoruz. Toplam arzı 1 Milyar adet olup, piyasada 785 milyon adedi bulunmakta ve ATH yani en yüksek fiyat seviyesi olan 0,05$’dan, neredeyse 10 kat düşük seviyede işlem görüyor. Arzına ve piyasadaki adedine baktığımızda fiyatının çok daha yukarıda olması gerektiğini düşünüyoruz. BIN tokenleri Gate ve Mexc gibi borsalardan rahatlıkla alabilirsiniz. Sırada; videonun en başında bahsettiğimiz, bol sıfırlı Gem projemiz var. Sıfırlar o kadar çok ki biz sayamadık bile!

CatPay

Sıradaki proje, henüz daha çok yeni; sosyal medya kanallarımızdan ön satış başvuru fırsatını verdiğimiz ve katılan takipçilerimizin; 1-2 saat gibi kısa bir sürede; 10 katı para kazandığı; CatPay!

WEB3 ve gelişen kripto dünyasında, Meme coinler önemli bir yer tutuyor. Doge ve Shiba gibi sıkı topluluklara sahip oluyorlar ve inanılmaz paralar kazandırabiliyorlar. BSC ağında, çok önemli bir topluluğa sahip olan Catecoin tarafından ödeme aracı olarak piyasaya sunulan Catpay token, ayrıca, Rise of Cats oyun içi tokeni olarak da işlem görecek. Projenin cüzdan uygulaması ve alışveriş seçeneklerinin geliştirmeleri devam ediyor. Oldukça düşük marketcap’e sahip proje, cate coin tarafından desteklenmesi ve büyük topluluğun sahip çıkmasıyla, yüzlerce x yapabilecek potansiyele sahip.

Coinmarketcap verilene göre; toplam arzı 100 kat trilyon olan Catpay tokenin piyasada şuan %22’si bulunmakta. Anlık fiyatı, sayamayacağımız kadar sıfırlı olduğundan şöyle ifade edelim! Ön satış fiyatının 5 katında ve ATH fiyatından %50 düşük durumda. Şuan sadece merkeziyetsiz borsa olan pancakeswap üzerinden alım yapabilirsiniz. Şunu da belirtmeden geçmeyelim, Alım veya satımda %8 silipaj değeri uygulamanız gerekiyor yoksa işlem gerçekleştiremezsiniz. Eğer, herhangi bir borsa listelemesi olursa; 100, 200 katı yapması çok muhtemel olduğunu düşünüyoruz. Tabi ki böyle bol sıfırlı coinlerde riskin de yüksek olduğunu unutmamalısınız diyerek yazımızı tamamlıyoruz.

Bir sonraki yazımızda görüşemek dileğiyle..

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: