Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2022 – Kripto Para Analizleri Nisan 2022

Marketin negatif olması biraz tadımızı kaçırsa da, piyasaya ve değerli projelere olan inancımızı kaybetmiyoruz. En doğru şekliyle coinleri analiz edip, akıllı hamlelerle yatırımlarımızı yapmaya ve kazanç fırsatları yaratmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda; fiyatı 1 doların altında olan, sıçrama yapıp rahatlıkla üzerine çıkabileceğini düşündüğümüz Altcoinler ile, harika bir sepet hazırladık. Hızlıca başlayalım; ilk projemiz; Dotmoovs!!

Dotmoovs (MOOV) Analiz:

Son dönemde herkesin dilinde, STEPN ile ünlenen MOVE to EARN yani hareket et ve kazan uygulamaları var. Bu akımın ilklerinden olan Dotmoovs; challenge – meydan okuma ile, uygulama içerisinde rakiplerinizle yarışabildiğiniz, ilginç ve bir o kadar da eğlenceli bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Dotmoovs, reklamında Portekizli süper starlar Figo ve Quaresma’ nın yaptığı gibi, serbest stil futbol veya dans ederek hem hünerlerinizi sergileyebilir hem de ücretsiz bir şekilde Moov token kazanabilirsiniz. Kullanışlı ve basit bir ara yüzü ile insanlar kolaylıkla IOS ve Android telefonlarıyla katılabiliyorlar.

Şuan, karşılıklı rekabet şeklinde oynanan uygulamada, zaman içerisinde güncellemeler ile birlikte, bireysel gösteriler gelebileceği gibi, NFT koleksiyonları satın alabilir ve hatta futbol dünyasının yıldızlarına karşı meydan okumalar yapabilirsiniz. Bu tarz yenilikler uygulamanın değerini katlayarak arttıracaktır. Ayrıca Binance’in Social Finance yatırımları ve Stepn uygulamasında yakaladığı ivme, tüm Move to Earn projelerine ilgi uyandırmış durumda. Bunun ilginin daha da artacağını düşünüyoruz çünkü şu an Dao Maker platformunda ön satışta olan Step App gibi, yenileri gelmeye devam ediyor.

Yatırımcılar ve alınan yatırımlar, projelerin gelişmesinde çok önemli rol oynamaktadır. Hareket et kazan projelerinin ilk örneği olan Dotmoovs’un; Morningstar, Moonrock capital ve Spark gibi bir çok önemli yatırım firması tarafından desteklendiğini görebiliyoruz. Moov token, uygulama içerisinde; challangelar, NFTler, market alım satımı ve kiralama gibi bir çok alanda kullanılıyor. Token için ekonomisine ve yakın zaman verilene baktığımızda; maksimum ve toplam arzları 1 milyar adet ve bunun neredeyse yarısının, 460 milyonu çoktan dolaşıma girdiğini görüyoruz. ATH seviyesi olan 0,098 $’dan 5 kat aşağıda olan projenin, diğer rakiplerine göre token arzı ve piyasada dolaşan miktarı, oldukça iyi durumda. Kripto para kazandıran uygulamaların da gövde gösterisi yaptığı bu dönemde, tekrar ATH seviyesine deneyebileceğini düşünüyoruz. Henüz en büyük borsalarda listelenmemiş olan, Moov tokenlerı, coinlerin en önemli duraklarından GATE borsasında listelenmiş olduğunu görüyoruz.

Revomon (REVO) Analiz:

Sıradaki projemiz, flaş bir Metaverse evrende PlaytoEarn yani Oynadıkça para Kazandıran; REVOMON. Kaliteli grafikleri ve kolay arayüzü ile hali hazırda VR gözlüklerle oynanabilen; oyun içerisinde gezinirken, Pokemon benzeri canavarları toplayabildiğiniz ve savaştırabildiğiniz, ayrıca ilk olması açısından çok değerli. Oyun içerisinde yakaladığınız her bir canavarınızı geliştirip, satabilir ve token kazanabilirsiniz.

BNB Chain yani Binance ağının incubation programına, 300’ün üzerinde başvuru arasından seçilerek dahil edilen proje; Binance desteğini arkasına almış durumda. Şunu da belirtmek gerekir ki bu destek programına isteyen her proje giremiyor, gelişiminin devam edeceğine güven veren ve bu konuda sürekli atılım yapan projeler, buraya dahil ediliyor.

Revomon un; bilgisayar ortamında VR gözlükler ile oynanışı çok fazla ilgi gördü ve ilerleyen günlerde mobil uygulaması da piyasaya sürülecek. Coinmarketcap verilerine göre 3,25$ olan ATH seviyesinden %90 yani neredeyse 10 katı uzakta olan REVO token, ön satış fiyatının ise sadece 2x üstünde. Yani token fiyatı ile yatırım yapmak için bizlere yeşil ışık yakıyor. Hali hazırda yatırımcısı ve partneri olan Gate borsasında listelenmiş olan bu tokeni sepetinize ekleyip, olası Binance borsası listelenmesini rahatlıkla bekleyebilirsiniz.

Bir sonraki projemize devam etmeden önce; yazıda inceleyeceğimiz tüm kripto paraları, Pusula Finans ailesine özel yüksek komisyon indirimi ile Gate borsasından alabilirsiniz diye hatırlatmak istiyoruz. Eğer hala üyeliğiniz yoksa, buradan kayıt olabilirsiniz. Sıradaki projemiz bir hayli ilginç ve fazlasıyla ilginizi çekecek, hiç zaman kaybetmeden hemen incelemeye başlayalım.

Cult DAO (CULT) Analiz:

Blok zincir girişimlerini desteklemeyi ve bunlar için fon toplamayı sağlayan, merkeziyetsiz bir platform; CULT DAO. Proje; fikir olarak sektör için çok yararlıyken, toplulukları da bir o kadar ilginç ve ilgi çekici! Kendilerinden devrimci olarak bahseden yönetim ekibi ve topluluk; fon yönetimi konusunda ezberleri bozmaya niyetli. Cult DAO, bir projeyi DAO yani merkeziyetsiz organizasyon yapısı içerisindeki herkesin desteklemesini sağlayan ve destekleyenleri ödüllendiren yepyeni bir fon toplama projesi. DAO içerisindeki herkesi desteklemek için, proje öncelikle her işlemden belli bir oranda kesinti yaparak, DAO’ya dağıtıyor. Holderları, yani cüzdanında token tutanları memnun eden bir diğer özellik ise, fon toplama sürecinde görülüyor. Organizasyondaki bir projeye fon toplanınca, holderlar da ayrıca ödüllendiriliyor. CMC verilerine göre Şubat ayında piyasaya çıkan token, 25 Mart’dan sonra adeta bir ralli yaptı ve 250 kat değerlendi. Evet 250 kat.

Sizlere Cult dao gibi değerli bir projeden bahsederek, 100-200 kat artışların şehir efsanesi olmadığını göstermek istedik. Kaliteli ve ilginç projeler; tam merkeziyetsiz kontratlar ve iyi ayarlanmış tokenomik ile böyle değerlenebiliyor. Ayrıca daha ilk borsa listelenmelerini çok yeni yaptılar ve arkası geldikçe yükselişini sürdüreceğini düşünüyoruz. Gate borsasında VIP üyelere startup teklifi yapılan ve bu ön satış haberi ile birlikte %15 değerlenen Cult DAO, anlık olarak ATH seviyesinden %65 uzakta bulunmaktadır yani oraya bile tekrar ulaşması fazlasıyla kazandıracaktır. CULT tokeni, HODL edip ödülleri kazanmak isteyenler, Uniswap’dan almak yerine Gate veya MEXC gibi borsalardan alıp, metamask cüzdanlarına rahatlıkla gönderebilirler.

Sırada; Revomon ile birlikte Binance listelemesini beklediğimiz diğer bir proje olan; MATH WALLET var.

Math  Wallet (MATH) Analiz:

Kripto dünyasında en çok karşılaşılan sorunların başında, kripto cüzdanlar geliyor. Hepimizin telefonunda ve bilgisayarında onlarca cüzdan uygulaması çeşidi mevcut. Bu sorunu ortadan kaldıran ve yüzden fazla blok zincir ağını destekleyebilen Math wallet, 2.5 milyondan fazla kullanıcıyı kendine çekmiş durumda! MATH WALLET; ETH, BNB, Polkadot ve Solana gibi neredeyse tüm ağları tek cüzdan ile desteklemektedir. Binance Labs, Alameda Research gibi devlerin desteklediği proje, aynı zamanda, kripto dünyasındaki ilginç gelişmelerle ünlü, Polkadot üzerinde, Mathchain ile substrade, yani bir yan olmak için testnetlerine devam ediyor. Hem Binance borsası gibi üst düzey yatırımcılarına hemde gelişimine baktığımız zaman, yolun daha başında olduğunu düşündüğümüz projenin, Coinmarketcap verilene göre, toplam arzı 200 milyon adet ve yarısından fazlasının 115 milyon adedin dolaşımda bulunduğunu görüyoruz. ATH seviyesi yaklaşık 4 dolar olan Math tokenin, anlık fiyatı ise 0,25 dolardır. Henüz GATE ve FTX listelemesi dışında majör borsalara henüz girmediğini görüyoruz. Binance’in yatırım yaptığı projeleri kendi borsalarında listeleyeceğini tahmin etmek zor değil. Hem proje iyiyken hem de bu şekilde listeleme ihtimali olduğunda, potansiyeline çok daha hızlı ulaşabilir. Bu yüzden de, yatırım yapmak için iyi bir fırsat olarak düşünüyoruz.

Bizleri takip edenler ön satışların ne kadar kıymetli olduğunu bilirler. Ön satışlar ile kaliteli projeleri, listelenmeden önce alabilir, hem ilk listelenişte kısa vadede hem de çok ucuza aldığınız için orta vadede iyi kazançlar sağlarsınız. Durum böyle olunca, sizlere bir launchpad yani ön satış platform tokeninden bahsedeceğimizi anlamışsınızdır.

Enjinstarter (EJS) Analiz:

Piyasanın en ünlü projelerinde biri olan Enjin destekli ve düşük giriş sermayesi ile kaliteli projelere ulaşmak, Enjinstarter ile zor değil. Enjinstarter tokenininden önce sizlere hızlıca platformu tanıtmak istiyoruz.

Enjinstarter platformu, genellikle PlaytoEarn oyunları ve metaverse projelerinin ön satışının yapıldığı launch platformlarından birisidir. Bizim bu sepetimize ekleme sebebimiz ise Trustpad, Redkite, Gamefi ve Seedify gibi yüksek giriş sermayeli platformlara gelen projelerin bir çoğunu Enjinstarter’da bulabilecek olmanızdır. Yatırımcıları arasında blok zincir tabanlı oyunlara iyi yatırımları olan Avstar capital ve Oracles inv. Group gibi önemli firmaların bulunduğu Enjinstarter’da, ön satışı tamamlanan projelere baktığımızda, Killbox’ın 53 kat, Defina’nın 24 kat, Bithotel’in 20 kat, Monster Galaxy’nin 14 kat ve diğer bir çok projenin de en az 10 kat değerlendiğini görebiliyoruz.

Coinmarketcap verilerine baktığımız zaman, EJS token arzının 5 milyar adet ve dolaşımda yaklaşık 600 milyon adedi bulunduğunu görüyoruz. ATH seviyesi olan 1.11$’dan 100 kat aşağıda olan platform tokeni sonucunda katılım şartları oldukça ucuzlamış durumda. Ön satış platformuna katılım için minimum 1250 adet EJS token gerekiyor. Anlık fiyata göre yaklaşık olarak 12,50$ etmektedir. Tokenleri isterseniz; Gate ve Mexc gibi borsalardan alarak cüzdanlarınıza gönderebilirsiniz. Ardından, platform üzerinde stake ederek hem pasif gelir kazanacak hem de gelen tüm ön satışlara katılabileceksiniz. Unutmadan belirtelim, alım hakkınız seviyenize göre artmaktadır. Daha fazla alım için daha çok EJS tutmanız gerekmektedir.

Bir sonraki yazımızda görüşemek dileğiyle..

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: