Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2022 – Kripto Para Analizleri 15 Nisan 2022

Piyasaya Kafa Tutan Altcoinler 2022 – Coin Tavsiyeleri | Kripto Para ve BTC Son Durum

Bitcoin yerinde sayarken, bazı Altcoinler piyasaya kafa tutuyor ve her şeye rağmen yükselmeye devam ediyor. Bu Altcoinler hangileri? ve biz bu yükselişleri önceden nasıl tespit ederiz? Yazımızda, bu iki sorunun cevaplarını vermeye çalışacağız. Ayrıca, yine her zaman olduğu gibi, henüz değerlenmemiş ve çok kazandırabilecek gem projeler önereceğiz. İlk önce, çok hızlıca, genel piyasanın gidişatını görebilmek ve önümüzdeki süreçte bizi neler bekliyor onları yorumlamak için; sırasıyla BTC, ETH, Avax ve Solana gibi major coinlerin analizleri ile başlayalım.

Bitcoin (BTC) Analiz:

Geçtiğimiz hafta yaşadığı düşüş sonrası, ancak 24 ocakta başlayan yukarı yönlü trendde destek bulabilen Bitcoin, hafta içerisinde kısa vadedeki düşen trendi kıramayınca, tekrar 39 bin seviyelerine geri çekildi. Yükselişlerden bahsetmek için bu trendin üzerine atılması gerek. Ancak, mayıs ortasındaki FED’in faiz arttırımına kadar piyasanın durağan olacağını düşünüyoruz. Son olarak, BTC Dominans’a baktığımızda ise; bir tepki ile yukarı yönlü kırılım gelebilir ve Altcoinleri bir miktar üzebilir. Biliyorsunuz Bitcoin ilk çıkışında Altcoinler bir süre duraksıyor veya geri çekiliyor.

Ethereum (ETH) Analiz:

Geçtiğimiz hafta Ethereum analizimizde bahsettiğimiz ve haziran ayında beklenen MERGE – birleşme ile POW mekanizmasının terkedilmesi ve tam kapasite POS mekanizmasına geçişi, kısaca ETH 2.0; 2-3 ay daha ertelenecek gibi duruyor. Piyasayı hareketlendireceğini düşündüğümüz bu büyük güncelleme ile, en büyük Altcoin olan Ethereum ve tüm piyasa bir ivme kazanacaktır. Grafiğine baktığımızda ise yine Bitcoin’deki gibi kısa düşen trendi kıramadığımızı görebiliyoruz. Şu saatlerde tekrar bu direnci deneyen Ethereum bakalım red mi yiyecek yoksa nefes alabilecek miyiz bekleyip göreceğiz. Bu arada, ETH/BTC grafiğine baktığımızda ise, yönünü kestirmesi için erken bir daralan üçgen yapısı gözüküyor, bunu takip ediyor olacağız.

Avax Analiz:

Ancak analizimize geçmeden Avax ile ilgili güzel bir haber paylaşalım. Bizi takip edenler biliyorlar; geçtiğimiz hafta, LUNA vakfı yani Terra Luna, 100 milyon $ değerinde Avax aldığını açıklamıştı ki bu büyük alımlar çok değerlidir. Arkasından bir güzel haber daha geldi. Avalanche geliştiricisi olan AVA Labs, 350 milyon dolar daha yatırım alarak, değerini 5 milyar doların üzerine çıkardı. Yani, Avalanche ağı yatırım almaya ve büyümeye hızla devam ediyor diyor ve AVAX analizimize geçiyoruz.

Geçtiğimiz hafta piyasa düşüşlerinden kendini koruyamayan Avax; temmuz 2O21’den bugüne gelen ana yükselen trendinden destek aldı. Kısa vadede düşen trendi yukarıda saydığımız haberler vasıtasıyla kıran AVAX, onayını almış ve tekrar yükselişle piyasadan ayrışabilir. 82$ ‘da dirençle karşılaşması muhtemel Avax’ın bir sonraki hedefi ise 89$ olabilir.

Solanaya geçmeden önce; yazımızda inceleyeceğimiz büyük, küçük tüm kripto paraları, çok yüksek komisyon indirimi ile Gate borsasından alabilirsiniz diye hatırlatmak istiyoruz. Pusula Finans ailesine özel, yüksek komisyon indirimi, size bu konuda çok yarar sağlayacaktır. Eğer hala üyeliğiniz yoksa; buradan kayıt olabilirsiniz.

Solana (SOL) Analiz:

Sırada, son dönemin en çok kullanılan coini, Solana var. Opensea ve Rarible’nin Solana entegrasyonuları ve STEPN uygulamasının müthiş yükselişi sonrası Solana coin işlem hacmi %22 arttı. Ayrıca Solana ağı; Github geliştirici verilerine göre Nisan ayında en çok güncelleme ve geliştirme yapılan oldu. Geliştirici artması ve üzerinde yeni projelerin gelmesi TVL değerlerinin artmasına ve coinin değerlenmesini sağlar. STEPN uygulaması demişken; son dönemde ismini sıkça duyduğunuz bu uygulama ile ilgili Binance’in müthiş bir kampanyasının son günleri olduğunu sizlere hatırlatmak istiyoruz. Kampanya detaylarını içeren videomuzu bu videonun ardından mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Hızlıca Solana analizine bakacak olursak 99$ korunması gereken önemli bir destek olarak gözümüze çarpıyor. Yukarı yönlü hareketlerde ise 109 ve 119$ seviyeleri direnç olacaktır. EVET, Şimdi sıra geldi, yazının başında bahsettiğimiz, piyasaya kafa tutan Altcoinler bölümümüze! Örnekleri ve sebepleri ile birlikte, önceden teyit için neler yaparsak bir kaç adım öne geçebiliriz, anlatmaya çalışacağız?

Bu durum için en güzel örneklerden biri, SHIBA

Shiba INU Analiz:

Amerika’nın en büyük borsalarından biri olan Robinhood listelenme haberi ile birlikte, Shiba, hızlıca %25lik bir artış yaşadı ve hala bu seviyesine yakın devam ediyor. Sosyal medya kanallarımızda sıklıkla bahsettiğimiz ve bu örnekte de gördüğümüz üzere, önemli listeleme haberleri, kripto paraları genellikle çok olumlu etkilemektedir.

Sizlere ilk tavsiyemiz; twitterdan büyük borsaları takibe almanız ve ayrı ayrı bu hesapların bildirimlerini açmanız. Coinleri; Binance, Coinbase, Upbit, Huobi gibi borsa listeleme haberleri geldiği ilk anda; diğer borsalardan alıp, listeleme öncesinde kar ile satabilirsiniz. Hatta, listeleme dedikodularını bile değerlendirebilirsiniz. Bazen haberlerden daha fazla yükseliş getirdiği bile olmuştur.

Ama Shiba için hepsi bu kadar da değil; Shiba Metaverse’ünde arsa satışları başladı. Toplamda 100,595 arsanın 36,421 tanesi lansman turlarında satılacak. Satın alımlar; ETH ve Doge Killer yani LEASH token ile yapılacak. ilk tur, 12 saat sonra başlıyor ve ilk iki tur için Doge killer ve Shiboshi kilitlenmesi gerekiyor. Son tur için kilitleme şartı yok. 2- 3 haftadır süren metaverse arsa haberleri, piyasa düşüş eğiliminde olsa da, Shiba’nın sağlam kalmasına sebep oldu. Anlayacağınız üzere, böyle önemli geliştirmeler kriptoların değerini arttırıyor ve coin fiyatının çok fazla düşmesini engelliyor, hatta ve hatta artmasını sağlıyor.

Borsa listeleme takibi sonrasında, sizlere vereceğimiz ikinci tavsiyemiz de; kriptoların geliştirmelerini takip etmek olacak. Önemli kripto paraları takibe almalı, ama hepsini de takip edemeyeceğiniz için, bu gelişmelerden haberdar olabileceğiniz, önemli hesapları takip etmelisiniz. Bunların başında da ağların haber sayfaları var; BSC News, Solana News ve bunun gibi..

Borsa listelemesinin öneminden bahsetmişken; Binance borsasında listelenmesi muhtemel olan coinlerin videosunu da izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu coinleri, fiyat takibi yaparak alıp, cüzdanınızda borsa listeleme haberini bekleyebilirsiniz. Sıradaki projeye devam etmeden önce; ön satışlar, analizler, altcoin önerileri ve tavsiyeleri, airdrop, testnet ve çok daha fazlası için, Youtube kanalımıza abone olmayı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın diyoruz.

XRP Ripple Analiz:

Sırada günün yükselen yıldızı Ripple! Paris’teki Blokchain haftasına katılan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC ile olan dava sürecinin beklediklerinden daha iyi ilerlediğini ve dava sürecinin, Tüm kripto para ekosistemi için önemli olduğunu savundu. Geçtiğimiz hafta, Ripple avukatları da, SEC davasının bu yıl bitebileceğini ve Ripple’ın zafer ile ayrılacağını belirtmişti. Bu haberin piyasaya düşmesi ve Garlinghouse un konuşması üzerine, Ripple günlük olarak %7, 8 civarında artış gerçekleştirdi.

Bu da yine bizlere, haberlerin önemini gösteriyor. Ayrıca, büyük proje ve toplulukların CEOları yani liderleri yaptığı açıklamalar ile, olumlu veya olumsuz yön tayin edebiliyorlar. Takip ettiğiniz, alım-satım yaptığınız projelerin CEOlarını ve etkili simalarını da sosyal medyadan takip etmek, sizlere kazanç fırsatları yaratacaktır. Burada, unutmamanız gereken önemli kural; Dedikodu ile alıp, haber ile satmak olmalı! Ripple yükselişe geçti demişken, hızlıca grafiğine de bakalım.

Ripple yükselen trendine yeniden girmiş görünüyor. Güzel haberlerin gelmesi ile birlikte İstikrarlı ve hacimli yükseliş Ripple’a güzel günler getirebilir. İlerleyen süreçte Ripple tam bir yıl önce başlayan düşen trendi, test etmeye hazırlanacak. Bu arada belki aranızda kaçıranlar vardır, şunu da göstermeden geçmeyelim; iki gün önce paylaştığımız; küçük hacimli Altcoinler videomuzu da kaçırmayın! Çünkü, bu videomuzda; Coinbase borsasında, haziran ayına kadar listelenecek Altcoinlerin seçileceği; 50 adetlik Altcoin listesini anlattık ve içlerinden önemli gördüğümüz bazılarını inceledik. Ayrıca bu listenin tamamına, buradan da ulaşabilirsiniz.

Şimdi sizlerle; projelerin değerlenmesinde önemli bir rol oynayan ve bu değerlenme öncesinde, tespit için yol gösteren; bir yatırım haberi örneği paylaşmak istiyoruz.

Router Protocol (ROUTE) Analiz:

Router Protocol, Binance chain tarafından belirli aralıklarla düzenlenen, projelere yatırım desteği listesine seçilen projelerden biri oldu. Router; 4. kuluçka destek paketinin sonuncusu olan, MetaFi projeleri arasına seçildi. Layer-1 ve Layer-2 protokollerini birbirine bağlayan Router Protokol, ağlar arası hızlı ve düşük komisyon ücretleri ile geçiş yapmayı sağlıyor. Hemen hemen tüm büyük ağları destekleyen projede, ağlar arası swap işlemleri DEFI işlemleri gibi bir çok işlemi yapabiliyorsunuz. Router Protocol’ün yatırımcılarına baktığımız zaman, geçtiğimiz aralık ayında Coinbase Ventures, Alameda Research gibi yıldız yatırım firmalarından, 4,1 milyon dolar değerinde fon topladığını görüyoruz.

Coinmarketcap verilerine göre, toplam arzı 20 milyon olan ve piyasada yaklaşık 7 milyon bulunan Router Protocol olası bir Binance veya yatırımcısı olan Coinbase listeleme haberiyle birlikte, çok daha değerli hale gelebileceğini söyleyebiliriz. Router Protocol, şuan Gate borsasında listeli; bunun gibi, küçük hacimli yeni kripto paraları ve daha fazlasını gate borsasından alabilir ve önemli borsa listelemeleriyle kazanç elde etmek için bekleyebilirsiniz. Bu arada hatırlatmakta fayda var; Pusula Finans ailesine özel yüksek komisyon indirimli Gate borsasına buradan kayıt olabilirsiniz ve normalden çok daha fazla indirim kazanacak, ayrıca sık sık gerçekleşen partnerlere özel ödüllerden de yararlanabileceksiniz.

Ceek Analiz:

Ünlü Grammy Müzik ödüllerinde VR ürünlerini tanıtan CEEK; Kucoin ve Huobi listelemeleri ile geçtiğimiz haftaya damga vurmuştu. Ardından BNB ağına entegrasyon süreci başlayan CEEK tokende beklenen oldu. Metaverse etkinliklerinde bilet ve diğer harcamalar artık CEEK token ile BNB ağı üzerinden de alınabilecek. Ayrıca riski minimalize etmek isteyenler için güzel bir haberimiz var. Pancakeswap’da CEEK token likidite ve stake havuzları açıldı. Hem HODL etmek hem kazanmak isteyenler CEEK tokenlerini BNB ile likidite ekleyip cake kazanabilir, dilerse de CAKE stake ederek CEEK kazanabilirler.

Near Analiz:

Önceki videolarımızda detaylı olarak incelediğimiz NEAR Protokol, ekranda gördüğünüz gibi büyük yatırım firmaları ve fonlardan destek almaya devam ediyor. Ayrıca ekosisteme büyük katkıları olan Aurora, Octopus Network gibi sağlam ve henüz çok değerlenmemiş projelerin, tüm detaylarını da bulabileceğiniz videomuzu sağ üste ekliyoruz. Özellikle Aurora’yı dikkatle takip etmenizi önerebiliriz. NEAR coin; Bitcoin’in sallantıda olduğu geçtiğimiz hafta 19,50$ seviyelerine kadar gelmişti. Marketin geri çekilmesiyle biraz kan kaybetse de iyi seviyelerde kalmayı başardı. Haberlerin öneminden bu kadar bahsetmişken, piyasalara düşen yepyeni bir kaç haberi de sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Fortnite’ın yaratıcısı Epic Games’den Metaverse hamlesi!

Sony ve Legodan toplamda 2 milyar dolar yatırım alarak, metaverse evreni için çalışmalara başlayacağını açıklayan Epic Games. Oyunculara yeni deneyimler yaşatmak ve büyük oyun topluluklarına farklı oyun alanları sunmak için kolları sıvadı. İşte bu nedenle, Metaverse ve GameFi alanı daha yeni başlıyor. Büyük oyuncular bu alana yeni geliyor, bu trendi kaçırmamak için yakından takip için Metaverse ve GameFi alanını yakından takip ediyoruz.

Metaverse haberi demişken, bir başka güzel haber de Hedera vakfından!

Hedera Vakfi, başlattığı 250 milyon dolarlık fon ile Web3, Metaverse ve NFT sektöründe, geliştiriciler ve Hedera üzerinde yapılacak projeleri destekleyeceğini belirtti. Metaverse ve NFT ile blok zincir dünyasında; büyük yatırım fonları, bankalar ve oyun sektörünün devleri yeni yeni gelmeye başladılar. Bu alana büyük oyuncuların gelmesiyle, metaverse projeleri de daha büyük potansiyellere ve fiyatlara ulaşması bizleri şaşırtmayacaktır.

Son haberimiz sık sık güzel haberlerin geldiğini TERRA ekosisteminden!

Terraform Labs; Luna Vakfına 880 milyon dolar değerinde 100 milyon adet Luna Coin bağış yaptı. Ayrıca Bitcoin ve Avax alarak stablecoinleri UST’yi desteklemeye devam eden Luna vakfı, son olarak 123 adet daha bitcoin alarak toplam rezervini 42.530 Bitcoin yani yaklaşık 1.7 milyar dolara çıkardı. Yine belirtelim hedefleri kısa vadede 3 milyar dolar, uzun vadede 10 milyar dolarlık Bitcoin’e sahip olmak diyerek yazımızı tamamlayalım.

Bir sonraki yazımızda görüşemek dileğiyle..

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: