Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2022 – Altcoin Sepeti 28 Mart 2022

Sıradaki Çok Yükselecek Altcoinler – Fırsat Altcoin Sepeti | BTC ve Kripto Son Durum

Herkese Merhabalar;

Geçtiğimiz hafta piyasalardaki pozitif hava, hafta sonu da devam etti ve yeni haftaya da olumlu bir giriş yaptık. Ön gördüğümüz gibi Altcoinlerin hepsinde yukarı yönlü hareketlenmeler başladı.
Bu yazımızda hızlıca, piyasa yönünü tayin eden Bitcoin ve Ethereum’u inceledikten sonra, ATH seviyesinden uzaklaşmış coinleri listeleyip, market rüzgarını arkasına alınca eski seviyelerine çok daha kolay ulaşabilecek diptekicoinleri inceleyeceğiz ve bir sepet hazırlayacağız.

Hızlıca Bitcoin’e bakınca geçtiğimiz hafta belirttiğimiz 44.300$ direncinde biraz oyalandığını ancak hafta kapanışı öncesi 46bin$’ın aşıldığını gördük. Yükselişin uzun soluklu ve kalıcı olması için Bitcoinin 46.800$ üzerinde kalması gerektiğini hem söylemiş hem de grafiklerimizde paylaşmıştık. Bu seviye aşılmış oldu ve haftalık kapanış üzerinde yapıldı ve bundan sonra olası düzeltmelerde bu nokta bize destek sağlayacaktır. Hemen yukarıdaki ilk hedeflere bakalım.
Olası ilk hedefler; 52binlerdeki yükselen trendin direnç hattını geçmek ve sonrasında 58bine doğru hızla yükselmek!
Peki bu olumlu havanın oluşmasına neler etki etti?

Bitcoin Analiz:

Bitcoin’in bu artışı aslında sürpriz olmadı. Geçtiğimiz hafta LUNA Vakfı, bazılarınız Terra olarak biliyor olabilir; 10 Milyar dolarlık TERRA USDT rezervi için BTC biriktireceğini açıklamıştı. Şimdiden 125 milyon $ alım yaptılar bile. Tabi ki bu alım ve dahası olacağının açıklanması da BTCyi olumlu etkiledi.

Ethereum’a geçmeden bir şey daha göstermek istiyorum çünkü BTC’yi olumlu anlamda etkileyen bir olay daha var.
Ethereum Londra Forku ve ETH POS yani stake kanıtı geçişi yaklaştıkça, Ethereum PoW madencilerinin kazancı oldukça düştü. Durumdan şikayetçi madencilerin bazıları ekipmanlarını satmaya, bazısı da Bitcoin madenciliğine yöneldi ve bu durum da BTC’de 3 ayın en yüksek fiyatını görmemize sebep oldu.

Ethereum Analiz:

Şimdi gelelim hızlıca Ethereum analizine;

Yazılarımızda, 2022 boğasının fitilini ateşleyebilir dediğimiz trend hattının, üstüne kendini atan Ethereum; anlık olarak 3.300$ dolar seviyelerinde işlem görüyor.
RSI Günlükte düşen trendin kırılımı göze çarpsa da düşük hacim düzeltme gelebileceğine dair bizleri temkinli olmaya zorluyor.

Bildiğiniz gibi, Ethereum piyasanın en büyük altcoini ve özellikle market değeri ilk 100’de yer alan coinlerin yükselişine ve düşüşüne kolayca etki edebiliyor.

Bitcoin veya Ethereum’a rakip olmak için başlatılmış, İlk 100’de yer alan projelerin bazıları, 2018’deki ayı sezonu ve çeşitli sebeplerden ötürü yaşadıkları büyük kayıpları halen telafi etmiş değiller.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, ATH seviyelerine oldukça kolay ulaşabilecek dipteki coinleri incelemeye başlıyoruz. Gördüğünüz gibi çoğu majör coin tüm zamanların en yüksek değerlerine oldukça uzak durumda. Hem bunların birkaçını analiz edeceğiz, hem de market hacmi oldukça düşük ve çok daha fazla değerlenmesini beklediğimiz, sürpriz altcoinleri sizlerle paylaşacağız.

Ethereum Classic Analiz:

İlk projemiz parlak günlerine dönmeyi hedefleyen, ETC yani Ethereum Classic
Biraz önce de söylediğimiz Eth pos geçişi, madencilerden önemli bir bölümünün aynı btc gibi pow ile çalışan ETCye geçmeye zorladı. ETC ağının hashrate’nin artmasını sağlayan bu gelişmeler devam ettikçe ETC üzerindeki dapps sayısı artabilir. Böylece ETC fiyatı da bu artıştan olumlu etkilenecektir ki ilk hareketleri gözlemlemeye başladık bile.
Ayrıca Ethereum Klasik, gördüğünüz bu haberi de paylaşan, dünyanın en büyük kripto para ETF yatırımcı firması greyscalein portföyünde yer alan bir coindir. Bu, ETCnin Greyscale müşterilerinden sürekli yatırım aldığı için, uzun vadede ETC’nin değerinin çok düşmeyeceği anlamına da gelmektedir.

ATH seviyesi 176$ olan proje anlık olarak ATH’ından %80 uzağında 49$’dan işlem görüyor.
ETH ağının ikizi olan proje Tekrardan ATH seviyelerini zorlayabilecek potansiyele sahiptir. Ethereum için geçerli her oyun, uygulama kolaylıkla ETC’ye entegre edilebilir ve olması da çok olası görünüyor.
Bu arada bilmeyenleriniz olabilir. Orjinal Ethereum aslında bu projedir. Meşhur Ethereum hacklenmesi sonrasında Hard Fork yapılarak Ethereum Classic adıyla devam eden proje, son dönemde eski parlak günlerine göz kırpıyor.

Casper Coin Analiz:

Tam 1 yıl önce Coinlist borsasından ön satışı gerçekleştirilen CASPER coin listelendiği gün oldukça büyük ses getirmişti. Bireysel veya Kurumsal geliştiricilerin blockchain teknolojisini benimsemesini hızlandırmak ve gelecekte kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştirmek için tasarlanmış proje, Gate borsasında 50.000$ ‘dan işleme açıldı.

Kısa sürede, yüzlerce insanı milyoner eden projeyi ön satıştan 3 cente alabilen şanslı yatırımcılar hiç zorlanmadan Gate borsasında 100$ dolar seviyelerinde satabildiler. En düşük fiyata alan 3.faz kullanıcılarının bugünlerde kilitlerinin açılmaya başlamasıyla birlikte Casper coinin üzerindeki satış baskısı da gün geçtikçe azalacaktır ve hakettiği yerlere gelecektir.
CMC verilerine göre ATH seviyesi 1,36$ olan proje anlık olarak 0,07$’dır. Uzun vadede 100$ görür mü bilemeyiz ancak Casper Coin kendini 1$ seviyelerine kolaylıkla atabileceğini düşünüyoruz.

Polkawar Analiz:

Sırada, market hacmi oldukça düşük bir altcoin olan POLKAWAR projesi var.
Ocak ayı sonlarında güncelledikleri Roadmap’de 2022 yılı ilk çeyreğine Kucoin, Huobi, Okx ve FTX borsa listelemelerini müjdeliyor. 4 borsada da listelenir mi bilemeyiz ancak Polkawar’ın en az 1-2 listelenme haberini her an duyabiliriz.
ATH seviyesinden %90 uzakta olan Polkawar anlık olarak 0,11$ seviyelerinde. Gelişmeye devam eden NFT oyunu olan Polkawar ve sepetimizdeki projeleri Gate borsasından kolaylıkla alabilirsiniz.

Ayrıca GATE Borsası’nın Pusula Finans’a özel başlattığı airdrop kampanyasının son 3 günü kaldığını belirtelim.
Aşağıdaki link ile yeni kayıt oluşturanlar Gate borsasından yaptığı her işlem karşılığında hem airdrop kazanacak hem de ömür boyu özel komisyon indirimiyle işlem yapacak.

Faraland Analiz:

Yine market hacmi düşük bir proje ile devam edelim; FARALAND!
Çok oyunculu RPG oyun sistemi ile oynadıkça NFT ödülleri kazandığınız, FARALAND BSC ağında çalışıyor ve Polkawarda söylediğimiz borsa listeleme haberlerinin bir benzerini Faraland için Binance olarak bekliyoruz. (TAM BURADA; https://twitter.com/faraland_io/status/1508016884322426880 AÇ) çünkü proje Binance ile bir hayli içli dışlı, örneğin bu günlerde Dubaide gerçekleştirilen ve tüm dünyadan yüzlerce tanıdık ismin davetli olduğu, Binance Blockchain Haftası etkinliğinde, CEOları konuşmacılar arasında.

Ayrıca, Projenin oyun içi NFT’leri Binance NFT marketinde satılmaya çoktan başladı ve Binance’in ilk BSC ağında parlayan yıldızlar oylamasında birinci seçilmişti. Yani Binance ve Faraland ilişkisi oldukça kuvvetli. Bildiğiniz gibi Binance, Kucoin Coinbase gibi listelenme haberleri oldukça prim yapmakta.

Faraland ekosistemi geçtiğimiz aylarda, kendilerine ait olan ve şu ana kadar iyi projelerin ön satışlarını gerçekleştirdiği, Farastarter Launchpad’inin başlamasıyla büyümüştü.
Bugünlerde yeniledikleri stake ödül programı ile de hem farastarter platformunda ön satışlara katılma hakkı hem de stake ile faiz ödülü kazanabilirsiniz..Bu da token değerini koruyor ve projeye ayrı bir değer katıyor.
Token ekonomisine gelecek olursak; Anlık olarak 0,45$ olan Fara token ATH seviyesi olan 5,36$’dan %92 uzakta yani neredeyse 12 kat aşağıda yer almaktadır.
Gamefi ekosisteminin büyümesine öncü olan Faraland marketteki yükselişlerin tekrar başlamasıyla rüzgarı arkasına alacaktır ve ATH seviyelerine yaklaşacaktır. Farayı şuan için sadece Mexc borsasından veya pancakesvaptan satın alabilirsiniz.

Enjin Analiz:

Oyunlar demişken sırada ATH seviyesine oldukça uzak olan bir başka coin ENJİNE geçiyoruz. 100 milyar$ hacimli Blokzincir tabanlı NFT oyunlar ekosisteminin baş aktörlerinden olan Enjin, Ethereum blokzincirindeki oyun içi öğelerin NFT’lere çevrilmesini sağlar.
Polkadot ekosistemi videomuzda incelediğimiz Efinity projesinin baş destekçisi olan Enjin; Ethereum’un ardından Polkadot ağında da projeler geliştirmeye başlayacağını görüyoruz.
2021 yılında Binance ve Coinbase listlemeleri ile adından söz ettiren tokenin ATH’ı 4,85$’dır. ATH seviyesinin %69 uzağında yer alan proje CMC verilerine göre en değerli coinler sıralamasında 68. sırada yer almaktadır.
%87’si piyasada yer alan Enjin coinin anlık fiyatı 1,64$ seviyelerindedir. Tecrübeli ekibi ile sürekli gelişmekte olan proje NFT ekosistemi büyüdükçe tekrar eski seviyelerini görecektir.

Theta Analiz:

Gamefi, Launchpad, NFT projeleri derken WEB3 projelerini unuttuğumuzu sanmayın.
Youtube ve twitch kurucularının başlattığı; WEB3 ve medya dünyasının blokzincir üzerine işlenmiş en büyük projelerinden olan Theta Network; merkeziyetsiz video paylaşım ve etkileşim platformudur.
Kullanıcılara izledikçe kazandıran, içerik üreticilerine de daha fazla getiri hedefleyen projenin halen potansiyelinin altında olduğunu görmekteyiz.
2020 Kasım ve 2021 Nisan ayları arasındaki Mega rallide 0,50$ seviyelerinden 15,90$ ATH seviyelerine ulaşan Theta; Anlık olarak ATH seviyesinden %82 uzakta ve fiyatı 3,50$’dır.
Theta coinin %100 piyasada yer aldığını hatırlatarak yükselen piyasada ATH seviyelerine yaklaşmasının zor olmayacağını düşünüyoruz.

Solanium Analiz:

Sıra geldi flaş bir ön satış platformu tokenine;
Yazımızda olsun istedik çünkü launchpad tokenleri her zaman değerlidir, sizlere ön satışlara katılma imkanı verir bu yüzden, diplerde kaçırmamak gerekir.

Sıradaki projemiz Solana ağının en büyük launchpadi Solanium.
Hubble, Nosana, Dragon war ve Galaxy War gibi birbirinden değerli DEFİ ve Gamefi projelerini fırlatan launchpad olan Solanium, dün Twitter’dan yaptığı paylaşım ile SWAP ve Yeni Stake sistemini duyurdu.
Duyuruda ayrıca 2022 yılı Roadmapini de yayınlayan platform; SLIM token sahiplerinin DAO’ya ve projelere katılımının arttırılacağını açıkladı.
ATH seviyesi 5,70$ olan platformun tokeni SLIM tokenin anlık fiyatı 0,69$ ile ATH seviyesinin tam %89 uzağında bulunmaktadır. Swap ve dinamik Stake ödüllerinin yanısıra Binance, HUOBI ve Coinbase gibi sektörün en büyük borsalarında listelenmemiş olması da SLIM tokeni alıp HODL etmek için bir başka nedendir. Özetle Slim token alıp Solana ağında yer alan en iddialı projelerin ön satışlarına katılıp hem stake ile ödül kazanacak hem de yükselişleri kaçırmamış olacaksınız.

Sizler de ATH seviyesinden uzaktaki diğer coinleri inceleyebilirsiniz veya Twitter Telegram kanallarımızdan bizlere sorup değerlendirmemizi isteyebilirsiniz.
Gelen geri dönüşlere göre bu coinler ile ilgili 2. bir sepet yazısı daha hazırlayabiliriz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: