Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2022 – Altcoin Sepeti 1 Nisan 2022

Sıradaki Sıçrama Yapacak Altcoinler – Milyonluk Altcoin Sepeti | Kripto Para ve BTC Analiz

Herkese Merhabalar;

Hafta kapanışından beri Bitcoinin ve Ethereum’un yükselmesi ile tüm markette adeta bahar havası esti. Avrupa birliği parlamentosundan gelen negatif haber biraz tadımızı kaçırsa da piyasaya inancımızı kaybetmeden,, coinleri analiz edip, akıllı hamlelerle yatırımlarımızı yapmaya devam ediyoruz. 

Bu videomuzda hızlıca,,, piyasa yönünü tayin eden Bitcoin ve Ethereum’u analiz ettikten sonra; sıçrama yapmasını beklediğimiz coinleri listeleyip, olumlu hava oluştuğu anda ilk yükselecek olanlarla bir sepet hazırlayacağız.

Bitcoin Analiz:

Önceki haftalarda 3 kez red yediği 44300 dolar seviyelerini bu haftaya girilirken kıran Bitcoin hızlıca direnç bölgesinin üstüne kendini atmayı başardı. Ancak Avrupa Birliği parlamentosunun kripto para transferlerini ciddi şekilde takip edeceğini açıklamasının ardından yaşanan düşüş madencilerin piyasaya Bitcoin sokmasıyla derinleşti. 

Bu kez 44.300 bölgesinde destek bulan Bitcoin anlık olarak 45.400$ seviyelerindedir. Düşüşün devam etmesi durumunda ilk desteğimiz 42.600$ ve yukarı yönlü trend desteği olan 42.000$ seviyeleridir. Yukarı yönlü ilk direncimiz 47bin ve 49.500$ seviyeleridir. 

Ethereum Analiz:

Hızlıca altcoinlerin en büyüğü Ethereum’a geçelim.

Perşembe günü yaşanan düşüş ile yükselen kısa vade trendin altına sarkan ETHEREUM ’un; geçtiğimiz hafta belirttiğimiz önemli ana trendden destek aldığı görülüyor.  Bu trendin üzerinde kaldıkça altcoinlerde satış baskısının daha az olacağını düşünüyoruz. Düşüşün düzeltmesinde tekrar yükseliş trendine dokunacak olan Ethereum umarız o bölgede red yemez ve yükselişine devam eder.

Bildiğiniz gibi piyasanın yönü yukarı doğru oldukça, altcoinlerin çoğu yükselişe geçiyor. Evet bu doğru ama bazı coinlerin daha erken yükselmesi ve sıçrama yapması çok daha muhtemel oluyor…. 

Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki; önemli ve değerli projeler, yaptıkları yatırımlar sonucunda, piyasa düşüşte bile olsa yönünü hızla yukarıya çevirebiliyor. Şimdi; Hem bunların birkaçını analiz edeceğiz, hem de market hacmi oldukça düşük ve çok daha fazla değerlenmesini beklediğimiz, sürpriz altcoinleri sizlerle paylaşacağız, Diyor ve analizlerimize hızlıca başlıyoruz!

Fantom Analiz:

Fantom Vakfı; Ethereum Layer-2 çözümü olan FANTOM ekosistemini büyütme ve geliştirme adına tam tamına 480 milyon$ değerinde bir fon ayrıldığını duyurdu. Peki bu durumda ne olacak? Bu yatırım ile birlikte çok daha fazla projede güven oluşacak ve Fantom ağını kullanmak, uygulamalarını burada hayata geçirmek isteyecektir. Ayrıca hali hazırda Fantom ağında işlem gören projeler de bu yatırımdan tabiki pay alacak ve değerini katlayacaktır. Ayrıca Fantom coin, bu haber ile birlikte BTC’nin düşüşüne rağmen hızla %9’luk bir yükseliş kaydetti. Biraz önce de tam olarak bu durumdan bahsetmiştik zaten, gelişme gösteren projeler değerini katlayarak devam edecektir. Bir ekosistemin gelişmesi ve tercih edilmesi ile üzerinde yer alan uygulamaların, ön satış platformlarının, oyunlar, metaverse ve NFT marketlerin, Defi finans projelerinin çeşitlenmesi beklenmektedir.

Tüm bunları neden anlatıyoruz derseniz? NEAR ve Polkadot ekosistemlerine özel olarak hazırladığımız videoları izleyenler bilir ki; bir ekosistem tam olarak büyümeden içerisinde yer almak oldukça önemlidir. Proje tokenlerini çok çok daha ucuza alıp, devasa boyutlarda yüksek karlar elde edebilirsiniz.

Tabiki bunu söyledikten sonra Fantom ağında bulunan bir Gem projeyi sizlerle paylaşmamak olmaz.

Penguin Karts Analiz:

Geçtiğimiz dönemde ön satış başvuru linklerini ve token bilgilerini paylaştığımız Penguinkarts oyunu Fantom ağı üzerindeki ilk oyunlardan biridir. PenguinKarts NFT oyunu IDO’sundan itibaren 6 kat değerlendi ve tat vermeyen  piyasa koşullarına rağmen değerlenmeye de devam ediyor. Ön satış sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edenler şartsız, koşulsuz ön satışa katılıp proje tokeninden aldılar ve iyi de kazandılar. Ama merak etmeyin hiçbir şey için geç kalmış değilsiniz. Projenin potansiyeli bundan çok daha fazlasını vaad ediyor. Ayrıca penguin karts token almak için kaçırılmaması gereken iki süper sebep daha var. 

Alacağınız Penguin tokenları, HODL etmek için cüzdanınızda boş boş bekletmek yerine,  kendi platformunda stake ederek yılda %2500e varan muhteşem oranlarda faiz getirisi kazanabilirsiniz. Ama daha bitmedi, Penguin token henüz hiçbir merkezi borsada listelenmiş değil, sadece fantom ağının merkeziyetsiz borsası olan Spooky swap üzerinden alabiliyorsunuz. Hiç bilmeyenler için, metamask cüzdan kurulumu ve Fantom ağını ekleme videoları Youtube kanalımızda var, videoalrı izlerseniz kolaylıkla halledebileceğinizi göreceksiniz. 

Tokenlerin hiç bir yerde listelenmemiş olması, ilerde olası bir listeleme haberinde çok fazla katlayarak yükseleceği anlamına geliyor. Bildiğiniz gibi gem projelerin ilk uğrak noktası olan Gate borsası da yüksek ihtimalle, ilk listelemenin olacağı yer olacaktır. 

Eğer borsaya kaydınız yoksa videonun açıklamalarındaki linkten hızlıca kaydınızı oluşturabilir, yüksek komisyon indirimleri ile ucuza alım-satım yapabilir ve bol token çeşitliliği ile yüksek kazanç fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

FantomPad Analiz:

Penguin kartsın ardından hız kesmeden Fantom ağındaki başka bir projeyi daha gösterelim.

Fantom Ağında bir ön satış platformu olan FantomPad’den kısaca bahsedelim çünkü, Fantom gelişmeye devam edip de projeler gelmeye başladıkça FantomPadden ön satışa çıkabilir ve dolayısıyla FANtompad in tokeni de çok değerlenebilir, takip etmekte fayda var.

Henüz sadece Pancakeswap’da listeli olan FANTOMPAD’i pancakeswap’dan alabilir ve yine penguinkartsda olduğu gibi Gate veya MEXC gibi borsalarda listelenmesini bekleyebilirsiniz.

Bu arada; En son yayınladığımız altcoin sepeti videomuzda, sizlere diplerden toplayabileceğiniz altcoinlerin bazılarını vermiştik, Casper, Faraland ve Theta çok hızlı tepki verip hızlıca yükseldiler ama tabiki bu genel düşüşten hepsi gibi onlar da etkilendiler. Bu örnekler de gösteriyor ki, bilgi ile birlikte piyasanın nabzını tutarak hareket etmek gerekiyor, biz de onun için uğraşıyor ve sizlere sadece coin adı verip geçmiyoruz, oluşabilecek tüm durumları proje bilgileri ile birlikte analiz ediyoruz.

Fantom ağındaki gem projelerden ve ön satıştan bahsetmişken, daha fazla farklı proje fırsatlarını tanıtmak istiyoruz çünkü oralarda kazanç ihtimalleri çok fazla oluyor. Ama öncesinde çok taze ve güzel bir haberi gelen bir projeyi inceleyelim, sonrasında onlara geleceğiz.

Shiba Inu Coin Analiz:

Sıradaki Projemiz sizlerinde yakından tanıdığı, Doge katili diye adlandırılan SHIBA.

Shibayı sepetimize almamızdaki asıl sebep işte bu haber oldu! ATH seviyesinden %70 uzakta olan SHIBA, şubat ayında duyurduğu Shiberse adlı Metaverse projesinin detaylarını paylaştı. Metaverse’den arazi satacak olan Shiba ilerleyen dönemde kendini tekrar üst seviyelere atacaktır. 

Shiba haberinin ardından Citibank’ın bir raporunda metaverse ekosisteminin 10 trilyon$ hacme ulaşabileceğini ve kripto paraların etkin bir rol alacağını belirtmesi oldukça ses getirdi. 

Shiba’yı diğer meme coinlerden ayıran en büyük özelliği, arkasında güven vaad eden bir ekibin bulunması ve sürekli Shiba ekosistemini  Swap, NFT marketi gibi özellikler ile geliştirmeye çabalamasıdır. Bu haberler devam ettikçe Shiba da token değerini arttıracaktır diye düşünüyoruz.

Bithotel Analiz:

Sıradaki projemiz gem bir proje olan; Sosyal etkileşim odaklı ilk play2earn yani oyna kazan metaverse oyunu olan Bithotel. Partnerleri arasında Binance NFT’nin de yer aldığı Bithotel Oyununu  Roadmap’inde yer aldığı üzere 2022 yılının 2. çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenmektedir. Ama Bithotel tokeni şuan zaten piyasada ve ayrıca, hem kendi sitesinde BTH token ile hem de Binance NFT markette tüm paritelerde oyun içi karakterlerin ve otel odalarının satıldığını belirtelim. Bu oyunda bir oda alıp, dekore edip kullanıcılara kiralayabilecek ve para kazanabileceksiniz. Ancak şimdi biz oyundan çok, tokenin getirisine odaklanıyoruz.

IDO platformlarından 0,017$’a satılan token, ATH seviyesi olan 0,24$’dan %85 uzakta anlık olarak 0,034$ seviyesindedir. IDO’lardan alamadığınız sağlam ve gelişen proje tokenlerini  IDO fiyatına yaklaşmışken almak ilerde boğa piyasasında elimizi güçlendirecektir. Son olarak Pancakeswap ve MEXC’de listelenmiş Bithotel tokenin  sırasıyla Gate, Kucoin hatta ilerde Binance listelenme ihtimali yüksektir. 

Kaliteli ve önemli projeleri Diplerde yakalamak kadar ön satışlardan almak da çok önemlidir. Ücretsiz veya düşük bütçelerle başvurabileceğimiz 2 önemli ön satış projesini sizlere göstermek istiyoruz.

Drunk Robots Analiz:

Bunların ilki, DRUNK ROBOTS

Gamefi ve TrustPad gibi sağlam platformlardan satılacak olan Drunk Robots son günlerin en çok ses getirecek IDO’su olmaya aday. Animoca Brands, GATEio, Polygon Studios ve Binance NFT destekli projenin ilk grup Robot NFT satışları çoktan tamamlandı. Animoca ve polygon studios yatırımları olması zaten projenin ne kadar güvenilir ve potansiyelli olduğunu gösterirken, burada asıl göze çarpan Gate borsasının yatırımcısı olmasıdır. Bu bize tokenin gate borsasında listeleneceğini gösteriyor. Ayrıca Binance desteği de alması bir sonraki rotasının da orası olabileceğinin ipucunu veriyor.

Toplam token arzı 2,5 milyar adet olan ve ön satışlarda 0,01$’a satılacak Drunk robots’un koşulsuz, herkese açık çekiliş şansı veren başvuru linklerine Web Sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz. Bu arada, Drunk Robots GATE startup’a da gelecek. Yani bu projeye yatırım yapmak istiyorsanız, Gate borsasında Vip seviyesi alarak oradan ön satışta kesin bir alım yapabilirsiniz. Gate borsası ön satış tanıtımı videomuz Youtube kanalımızda mevcuttur, bu yazıdan sonra gidip onu da inceleyip süreci öğrenebilirsiniz.

Kyoko Finance Analiz:

Şimdi hız kesmeden bir başka ön satış projesine gelelim; KYOKO FİNANCE

https://bitget.zendesk.com/hc/tr/articles/5279135739801

Spot cüzdanınızda minimum 50$’lık herhangi bir coin bulundururarak cep telefonunuzdan bile katılabileceğiniz ön satış olan KYOKO; Polkastarter ile birlikte Bitget Borsası Launchpad’den satılacak. Polkastarter başvurusu 400$ olan ve çok fazla kişiyle çekiliş hakkı kovalayacağınız projeye, Bitget borsasından min. 50$a daha yüksek şans ile çok daha rahat başvuru yapabilirsiniz. Borsadan almanın avantajlarını ve satışla ilgili tüm detayları içeren videomuza sağ üstte yer alan linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Verasity VRA Coin Analiz:

Sıradaki proje; Daha önce detaylı bir incelemesini yaptığımız  Verasity.

Burada projeyi uzun uzadıya anlatmak istemiyoruz üzerinde durduğumuz asıl konu, $VRA tokenin Binance listelenme ihtimalinin yüksek olmasıdır. Sırasıyla Gate, Huobi, Crypto.com gibi borsalarda listelenen Verasity bu hızla gelişmesini devam ettirdikçe çok yakında Binance, Coinbase gibi borsa haberini her an alabiliriz. İsteyenler Youtube kanalımızdan videosunu bulup daha detaylı analizini izleyebilirler.

Chiliz Analiz:

Fan tokenlarla sıkça adından söz ettiren Chiliz ekosistemi genişlemeye ve yenilenmeye devam ediyor, 31 Martta duyurulan testnet sonrası Chiliz, Mainnet 2.0 hazırlanıyor. testnet.pusulafinans.com sitemizde, Testnete nasıl katılacağınızı da sizlerle paylaştık. https://www.testnet.pusulafinans.com/chiliz-scoville-testnet/

Chilizi, yakından takip etmekte fayda var. Özellikle Fan tokenlerin şampiyonluk yarışında, 2021 yılından neler yaptığını gördükten sonra, şampiyonluk yarışlarının yaklaştığı dönemde benzer hareketler görebiliriz.

Bu dönemde Gate borsasında fan tokenlerin listelemeleri de artmış durumda. M.City, Juventus, Roma, Galatasaray listelemeleri ile fan tokenlerin market sayılarını da arttıran Chiliz, spor dünyası ile burada sayamayacağımız kadar anlaşmalar ve partnerlikler oluşturarak  yoluna  sağlam adımlarla devam ediyor.

Hızlıca CHZ teknik durumuna bakalım;

Son Hafta BTC’nin yukarı yönlü hareketi ile yükselen kanal içerisine giren Chiliz, şuan ara desteği olan 27 cent civarında, burası aynı zamanda yükselen kanalın orta bandına denk geliyor, bu alanda destek almasını bekliyoruz, yukarı yönlü de ilk hedefi 33 cent civarında önemli bir direnç alanını geçerse 2021 martın ayından gelen düşen trendini kırmayı deneyecektir.

Yukarıda belirtilen coinleri Gate borsasından kolayca temin edebileceğinizi belirtelim. Gate borsası altcoinlerin merkezi olma özelliğini kaybetmemek adına henüz listelenmemiş değerli projeli coinleri  yakın gelecekte listeleyecektir.

Bir sonraki yazımızda görüşemek dileğiyle..

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: