Altcoin Analizleri ve Kripto Para Önerileri – Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2022

Çok Yükselecek Altcoinler – Fırsat Altcoin Analiz Sepeti | Coin ve Kripto Para Tavsiyeleri

HERKESE MERHABALAR!

Uzun zamandır Özlenen bir tablo ile karşınızdayız, market sonunda YEMYEŞİL!! Temmuz ayının 3. Haftasına Bitcoin ve Altcoinlerde güzel bir yükseliş ile başladık.

Yazımızda, marketin genel durumuna bakıp; önümüzdeki süreçte bizi neler bekliyor? yoksa ayı sezonu bitti mi? sorularına cevap arayacak; Bitcoin, Ethereum ve Altcoinlerde son durumları analiz edip, hep birlikte yatırım fırsatlarını değerlendireceğiz. Hemen, Bitcoin ile başlayalım!

Bitcoin BTC Analiz:

Nisan ayından gelen düşen trendi (büyük kırmızı çizgiyi göster) hafta kapanışı ardından kırmayı başaran Bitcoin gün içerisinde yüzde 6 değerlenerek, haftaya yükseliş ile başlamamızı sağladı. Yükseliş ardından tekrar 22.500$ direncine takılan Bitcoin anlık olarak…. seviyelerinde. 22500’de 2 kere takılan bitcoinin burada 2’li tepe (22500’leri göster) oluşturma olasılığına karşı, stop seviyelerinizi belirlemekte fayda var. Ayrıca piyasa önümüzdeki hafta açıklanacak FED’in faiz kararını beklemeye başlayacak. Bitcoinde ilginç bir istatistik ve kılavuz olacak birkaç gösterge ile devam edelim. 2014-2017 yılları arasında yaşanan düşüş ve ardından gelen mega rallinin bir benzeri önümüzdeki dönemde bizleri bekliyor olabilir. Bitcoin logaritmik grafiğine göre, tarihi diplerin ardından hep müthiş yükselişler gelmiş. Ayrıca, Bitcoin rainbow chart grafiğine baktığımızda; BTC fiyatının normaline göre aşırı ucuz seviyelerde olduğunu ve böylece bu fiyatlarda al sinyali verdiğini görebiliyoruz. Hızlıca ETH ile devam edelim.

Ethereum ETH Analiz:

Ethereum merge için 19 eylül haftası işaret edildi. Hiç bilmeyenler için en kısa cümleyle merge’ü şöyle anlatabiliriz; Bitcoin gibi pow yani iş kanıtı mekanizması (sizin bildiğiniz madencilik) ile çalışan Ethereum; büyük merge-birleşme güncellemesi ile, pos yani proof of stake mekanizmasına geçiyor.

Ethereum Vakfı’ndan Tim Beiko, Ethereum’un uzun zamandır beklenen Ethereum’un POW mekanizmadan POS tasarıma geçişi olan Merge’nin 19 Eylül haftasında gerçekleşebileceğini öngördü. Altcoinlerde güzel yükselişler görmemiz için ETH’ın 1250$ (mavi çizgi ile 1258$ kesiştiği yeri daire al) seviyesinin hacimli kırması gerektiğini defalarca belirtmiştik. Ethereum haftasonu bunu gerçekleştirdi ve Kırılımın ardından 1430$ direncine hızlıca yükseldi. İlk denemesinde (kesikli çizgi) ret yiyen Ethereum; hafta açılışındaki yükselişle birlikte kendini bu direncin üstüne atmayı başardı. Kısa vadede 1562 ve 1726$ seviyeleri önemli direnç vazifesi görecektir. Bitcoin karşısında güzel bir yükseliş yakalayan Ethereum, merge haberinin etkisini hissettirmeye başlamış gibi duruyor. ETH her daim yatırım yapılması ve cüzdanlarda başı çekmesi gereken bir coin!

Polygon MATIC Analiz:

Geçtiğimiz hafta twitter’dan bizleri takip edenler hatırlaycaktır; Matic için 3 hedef belirlemiştik ve bunların 2’si gerçekleşti. Peki matic neden yükseliyor; biz neden matic dedik hemen bahsedelim. Geçtiğimiz aylarda Terra Luna’da yaşanan çöküş sonrasında, Terra ekosisteminde olan 48 projenin polygon üzerine geçtiği ve gelişmelerine burada devam edeceği belirtildi. Ayrıca geçtiğimiz ay Polygon Nightfall programıyla kurumsallara yönelik çözümler sunacağını açıklayan Polygon’da flaş bir anlaşma paylaşıldı. Disney web3 entegrasyonları için Polygon ağını seçtiğini açıklayarak, polygon’a olan güvenin perçinlenmesini sağladı. Matic için bu seviyeler ilerde komik rakamlar olarak kalabilir. Çünkü 1-2 gün sonra 2022’nin en sürpriz gelişmesini paylaşacağız dediler. 

Matic umut veren ve geleceği çok parlak olan bir proje, yatırım fırsatı için geç kalınmış değil, grafik trend hattı içerisinde kaldığı sürece, kademeli olarak alım yapabilirsiniz. Trend kırılımı sonrası büyük yükselişler izleyebiliriz.

Bu arada; sanki BTC yükselişten haber alınmış gibi, son dönemde güzel ön satışlar gerçekleşti ve ilk listelemeleri ard arda yapılıyor. Örneğin; Son dönemde getirdiği, onlarca katı kazandıran ön satışlar ile adından sıkça söz ettiren Bybit borsası, hype altcoin listelemelerine devam ediyor. Daha çok yeni; beFitter move to earn projesi, sosyal medya hesaplarımızda, ücretsiz başvurularını paylaşmış olduğumuz; daomaker, redkite ve gamefide ön satışı yapılan Befitter projesi; Bybit borsasında listelendi. Ön satışını kaçıranlar buradan alabilirler. Listelenme sırasında 30 katına kadar çıkan proje, anlık olarak 10 katı civarında geziniyor.  Ön satıştan alanlar, Bybit borsasında satarak hem ilk satışta iyi kazandı hem de Bybit borsasının beFitter token dağıttığı özel etkinliğine katılmış oldu.

Bu arada Bybit borsası; katılım şartları ve adil dağıtımı nedeniyle launchpadi ile rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. Çok basit şartları yerine getirerek sizde Bybitteki ön satışlara katılarak, 100’lerce dolar kazanabilirsiniz; örneğin; Geçtiğimiz hafta BYBIT Launchpad’den fırlatılan Openblox OBX token satışında yatırımcılar 12$’larını 144$ yapma fırsatını yakaladılar. Aynı şekilde daha önce de walken ile aynı kazanç yakalandı.

Bybit WSOT 2022 8 milyon dolar ödüllü yarışmasının ardından; Bybitte etkinliklerin arkası kesilmeden devam ediyor. 3 farklı etkinlik türünde, birbirinden farklı ve kazançlı fırsatları sizlere sunmaya devam ediyor. En dikkat çekici olanlardan biri bybitte yeni başlayan Grid Bot ile otomatik alım satımlar yapabilirsiniz. Grid Bot etkinliğine katılarak 100bin dolarlık ödülden payınızı kolayca alabilirsiniz. Tüm bu etkinlikler ve daha fazlası için; hem 30 dolar hoş geldin bonusu ve 200 Dolar ödül kampanyasından, hem de tüm işlemlerinizde Bybit borsasının, Pusula Finans ailesine özel, yüksek komisyon indiriminden buradan kayıt olarak yararlanabilirsiniz.

Cardano ADA Analiz:

Bitcoin’in yükselişine ayak uyduramayan coinlerin en başında gelen Cardano’da, gözler Vasil çatallanmasına çevrilmiş durumda. Temmuz ayında gerçekleşeceği belirtilen çatallanma ile ADA düşen trendi kırabilir. Takip edip kısa vadede hızlı al sat ile güzel kar elde edilebilir.

Polkadot DOT Analiz:

Alçalan takoz formasyonunu kıramayan dot’da sonunda kırılım ve ardından testi gerçekleşti. Onayı alan Dot Bitcoinin %6 yükseldiği bugün %10 yükselerek piyasdan pozitif ayrıştı. Polkadot’da İlk hedefimiz olan 7,50$ seviyeleri geldi ve sıradaki hedefimiz 8,50$. En fazla geliştiricinin üzerinde çalıştığı; 2. olan Polkadot’dan ve projelerinden bahsetmiştik. Web 3 ile yakından tanıdığımız Polkadot ve coini DOT; ve ağda bulunan alt projeleri, sepetlerinizde değerlendirebilirsiniz. Örneğin; Acala!

Ripple XRP Analiz:

Yazıyı bitirmeden önce, son olarak haftanın bir başka flaş gelişmesinden bahsedelim. 2014 senesinde kurucusu olduğu Ripple’a karşı kazandığı dava sonucunda tazminatını, Ripple olarak alan ve dönem dönem yüklü satışlarıyla XRP’yi baltalayan Jed McCaleb; elindeki son parti ripple’larını sattı ve cüzdanını sildi. Coin üzerinde oluşturduğu baskı sebebiyle sıkça eleştirilen Mccaleb; 8 yılda tam 9 milyar adet XRP satışı gerçekleştirdi. BTC deki artış ve mccalebin son parti xrp satış haberi şimdilik etkili olmuş görünüyor ki Ripple düşen trendi kırdı ve restestini başarıyla gerçekleştirdi. Sürekli adı sec davasıyla anılan XRP için iyi günler başlıyor mu hep beraber göreceğiz.

Tekrar hatırlatmak istiyoruz, videoda adı geçen tüm projelere, Bybit borsasında yüksek komisyon indirimi ile yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca orsada gerçekleşen ön satış ve muhteşem ödül etkinlikleri ile yüksek kazanç fırsatları yakalayabilirsiniz. Borsanın kendi tokeni olan BITDAO tokeni de cüzdanınızda tutarak çeşitli ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz ve olası Bitdao yükselişinden para kazanabilirsiniz. Bybit Borsası Yüksek Komisyon İndirimli Kayıt

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle..

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: