6 Milyar $’lık Hareket

Haftanın ilk gününde piyasalar güzel başladı.Çok yakın zamanda Porto Fan Token ön satışı olduğundan dolayı Binance Coin $BNB baskı altında ancak Ethereum $ETH ve Bitcoin $BTC güven veriyor.

Piyasaya güzel haberler geliyor. VanEck Bitcoin ETF’si salı günü Chicago Borsası’nda işleme açılıyor. Tron Foundation kurucusu Justin Sun’ın belirttiğine göre VanEck’in elinde 100.000.000$ değerinde Tron $TRX coin olduğunu belirtti.

Gün ortasında Whale Alert – Balina Avcısı botları bir aktivite farketti. Bilinmeyen bir cüzdandan tam 6 Milyar$ değerinde Ethereum (yaklaşık 1300 $ETH) Kraken borsasına gönderildi. Kraken piyasanın önde gelen borsalarından biri ve gönderilen miktar oldukça yüksek olunca doğal olarak bir endişe yarattı. İnsanlar satış dalgası mı geliyor diye bekledi. Fakat daha sonra işlemi analiz eden uzmanlar gönderici adresin Kraken’in soğuk cüzdanı olduğunu farkettiler.

Merkezi borsaların elinde bulunan başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere kripto paraların miktarı her geçen gün azaldığı biliniyor. Yatırımcılar merkezi borsalarda yaşadığı prosedürler, karşılaştığı yüksek komisyonlar ve güvenlik endişelerinden dolayı varlıklarını sıcak cüzdanlara çekmeye ve DeFi platformlarında değerlendirmeye başladı. Hâl böyle olunca Kraken borsasının elinde yeterli miktarda Ethereum kalmamış olacak ki soğuk cüzdanından borsasına transfer gerçekleştirdi.

Siyasi ve mali otoriteler şimdilik DeFi rüzgarına temkinli yaklaşsa da insanlar oldukça sıcak bakıyor. DeFi platformlarında kilitli varlık miktarı her geçen gün artmakta.

Gelecek DeFi’nin.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: