Piyasada Korku Hakim!

Kripto para piyasası dahil tüm dünya üzerindeki yatırımcılar, Omicron adındaki yeni bir Covid-19 varyantının ortaya çıkmasından ve ABD’den FED’in olumsuz yorumlarından dolayı endişeli görünüyor.

Haftasonuna girilirken % 15 düşüş yaşayan Bitcoin ve Ethereum; tüm altcoinleri aşağı çekti ve tüm market değeri 300 milyar$ eridi. Bitcoin’in son birkaç haftadaki doyuma ulaşmış fiyat hareketleri yatırımcıların “boğa koşusunun bittiğine” dair korkularına neden oldu. Bitcoin’in son dönemlerdeki fiyat hareketi yüzünden insanlar alım yapmazken, ExoAlpha’nın yönetici ortağı ve baş yatırım sorumlusu David Lifchitz’e göre  birçok kişi düşüşte BTC ve ETH aldı. Lifchitz, karantinaya yol açan kötü bir salgının başlangıçta kripto piyasasını da kötü etkileyeceğini düşünüyor. Bu sebeple COVID-19 Omicron varyantının yayılmasını ve etkisini, dikkat edilmesi gereken bir durum olarak vurguladı.

Piyasaya korku ve endişe hakim. Bitcoin henüz tam anlamıyla toparlanmış ve piyasaya güven verebilmiş değil. Anlık olarak 48000$’dan işlem görüyor. Önemli destek olan 48.000$’ın kaybedilmesi durumunda 45700$ ve 41000$ direnmeye çalışacak.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: